Categories Vize

Hızlı Cevap: Eşim Bulgaristan Vatandaşı Ben Nasıl Vize Alırım?

Bulgar vatandaşı ile evli olan kişi D vizesi için Türkiye’deki Bulgaristan Konsoloslukları ya da Büyükelçiliğine başvuru yapabilir. Eğer kişi Bulgaristan‘daysa ve Bulgaristan‘dan Türkiye’ye dönmemek için geçerli sebebi bulunuyorsa D vizesi için Sofya’daki Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı’na başvuru yapabilir.

Bulgaristan vatandaşlığını kimler alabilir?

Bulgar Vatandaşı Anne Veya Babaya Sahip Olan Türk Vatandaşları: Bulgar bir anne veya babaya sahip olmak bireylere vatandaşlık hakkı sağlamaktadır. Türk vatandaşları Bulgaristan ‘da 512 bin EUR olan Devlet Tahvil Bonosu alıp bir şirket kurarak öncelikle ülkede süresiz oturum iznine sahip olmaktadır.

Eşim Bulgaristan vatandaşı oldu ben nasıl olurum?

Öncelikle evliliğinin Bulgaristan ‘da tanıtarak Bulgar evlilik cüzdanı almalısınız. Bu belge ile eşiniz D vize ( oturum) başvurusu yapılmalı ve BG oturum kartı almalı. 5 yıllık oturum sonunda mülakata alınır ve Bulgar makamlarının değerlendirmesinden sonra duruma göre vatandaş olabilir.

Bulgaristan vatandaşları olup Avrupada çalışabilir mi?

Bulgar vatandaşları ve aile üyeleri Avrupa Birliği ve Schengen ülkelerini bir vize sistemine tabi olmadan serbestçe dolaşma hakkına sahiptir. Bulgaristan vatandaşları ve aile üyeleri Avrupa Birliği sınırları içerisindeki herhangi bir ülkede ikamet etme, yaşama ve çalışma hakkına sahiptir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Macaristan'a Vize Nasıl Alınır?

Bulgar vatandaşı olmak için kaç yıl evli kalmak gerekli?

Alınan sabit oturum izni ise son aşamaya, yani vatandaşlık alınması sürecine doğru olan yolun kapılarını da açacaktır. Bulgaristan vatandaşı ile en az üç yıl evli olanlar, bu ülkeye vatandaşlık başvurusu yapmadan önce, en az üç yıl süre ile Bulgaristan ‘da süresiz veya uzun süreli oturma izni almış olması gerekiyor.

Bulgaristan’dan nasıl vatandaşlık alınır?

Kişi öncelikle D Vize alarak Bulgaristan ‘a gider ve burada Oturum İzni başvurusu yapar. Bulgaristan ‘da 5 yıl sürekli oturum izni alan kişi 3 yılın sonunda vatandaşlık başvurusu yapar. 2 yıl daha bekledikten sonra vatandaşlık hakkı elde etmiş olur.

Bulgaristan’dan doğum belgesi nasıl alınır?

Bulgaristan ‘da Yapılması Gerekenler

 1. Bulgaristan da nüfusa kayıtlı olunan ilçeye gidilmesi gerekir.
 2. Ardından Bulgar Adalet Bakanlığına başvurulur. Kimlik numarası için.
 3. Sonuçta doğum belgesi verilir. Ardından Bulgaristan İçişleri Bakanlığına pasaport için başvuru yapılır.

Eşim Bulgaristan vatandaşı olabilir mi?

Bulgaristan vatandaşı bir kişiyle evlilik gerçekleştiren Türk vatandaşları, Bulgaristan vatandaşlığı alma hakkına sahip oluyor. Bunun için öncelikli şart, evliliklerinin gerçek olduğunu ispatlamalarıdır.

Avrupa vatandaşı nasıl olunur?

Bu 3 yılın en az 18 ayını ülke sınırları içinde geçirmeniz gerekiyor. Bu süre zarfında da aynı kişiyle evli kalıyorsunuz. Yaşınızın 18’den büyük olması gerekiyor. Vatandaşlığa başvurduğunuz eyalette en az 3 aydır ikamet ediyor olmalısınız.

En kolay vatandaşlık hangi ülkeden alınır?

Aslında, herkes için çifte vatandaşlık ve değerli bir ikinci pasaport almak mümkündür. İşte size bu fırsatı sunacak en kolay vatandaşlık veren ülkelerden bazıları: Portekiz, Malta, Kıbrıs, Dominika, St.Kitts, Antigua & Barbuda…

Bulgaristan vatandaşları hangi ülkelerde çalışabilir 2021?

Bulgar Vatandaşı Hangi Ülkelerde Çalışabilir?

 • Avusturya.
 • Belçika.
 • Kuzey Kıbrıs.
 • Hırvatistan.
 • Çek Cumhuriyeti.
 • Danimarka.
 • Estonya.
 • Finalandiya.
You might be interested:  Soru: Ayvalık Midilli Günübirlik Vize Nasıl Alınır?

Bulgaristan vatandaşları hangi ülkelerde yaşayabilir?

İsrail, Kiribati, Makao, Hong Konk, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti, Kosova, Kosta Rika (30 güne kadar), Mauritius, Makedonya, Malezya, Maldivler (30 gün), Fas, Marshall Adaları, Meksika, Moldova, Monako, Nikaragua, Yeni Zelanda, BAE, Filistin, Palau, Panama (1 ay), Paraguay, Peru, Romanya, Samoa, San Marino, Saint Lucia,

Avrupa vatandaşları Amerikaya nasıl gider?

Amerika Vize Muafiyet Programı ( Visa Waiver Program –VWP ) AB üyesi ülkeler içinde olmak üzere 38 ülkenin vatandaşının vize almalarına gerek kalmadan ABD’ye 90 gün ya da daha kısa süreli turizm ve iş seyahatleri gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.

Bulgaristan vatandaşlığı kaç kuşak?

Eğer hayatta değilse alt soylarının artık vatandaş olma hakkı kalmamıştır. Çünkü Bulgaristan vatandaşlığı sadece tek bir kuşak üzerinden diğerine aktarılır.

Bulgaristan çalışma izni nasıl alınır?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Kurumu tarafından çalışma izni çıkartılmak üzere başvuru dosyası hazırlanarak başvuru yapılır. Takribi 45 gün gibi bir sürede çalışma izni sonucu gelir. Çalışma izinleri 2 tip verilmektedir.

Çifte vatandaş olmak için ne gerekiyor?

Çifte vatandaşlık almak isteyen kişiler bizzat kendileri ya da bu işi yapan hukuk büroları aracılığıyla ülkelerin Adalet, Dışişleri ya da İçişleri Bakanlıkları veya konsolosluklara başvuracak. Başvuru yaparken, gerekli belgelerin tercümesi yapılmış ve noter tasdikli olması gerekiyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *