Categories Vize

Hızlı Cevap: Avusturya Vize Işlemleri Ne Kadar Sürer?

Avusturya Konsolosluğu, Avusturya vize başvurularını eksiksiz evrak, doğru prosedür ile ortalama 5 ila 10 iş günü içinde sonuçlandırmaktadır.

Avusturya D tipi vize kaç günde çıkar?

Avusturya Schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde sonuçlanmaktadır. Avusturya D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır.

Avusturya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Avusturya Konsolosluğuna 3-5 gün konaklama süreli turistik vize başvurunuzu satın alınmış otel ve uçak bileti ile vize başvurusu yapacaksanız banka hesabınızda en az 5-6 bin TL bakiye bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2020?

Bu süreç içerisinde Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar sorusunun sıklıkla gündeme geldiği görülmektedir. Avusturya aile birleşimi başvuru sonuçlanma süresi ortalama olarak 6 aydır.

Avusturya vize için neler gerekli?

Seyahat edilecek tarihten en geç 15 gün, en erken 2 ay öncesine kadar başvuru yapılmalıdır. Avusturya Konsolosluğu’na yapılacak olan vize başvuruları bireysel olarak kabul edilmemektedir. Vize başvuruları, yetkili vize başvuru merkezleri veya acenteler aracılığıyla yapılmalıdır.

You might be interested:  Soru: Avrupa Ülkelerine Vize Nasıl Alınır?

Avusturya’da nasil oturum alinir?

Avusturya oturum izni için yurtdışından da şahsen oturum izni başvurusu yapılması gerekmektedir. Avusturya Yerleşme ve Oturma izinleri bir kart şeklinde düzenlenerek kimlik belgesi olarak da işlem görmektedir. Yerleşme ve oturum izinlerine dair kartlar Viyana Eyaletinde MA 20 Belediye Dairesi tarafından verilmektedir.

Almanya vize işlemleri ne kadar sürer?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Schengen vizesi için hesapta ne kadar para olmalı 2021?

Schengen Vizesi İçin Bankada Kaç Para Olmalı? Schengen vizesinde bankada olması gereken tutar ortalama olarak 5 bin TL şeklinde ifade edilebilir. Vize başvurularında bankada gereken tutardan fazla bulunması ise gereksiz bir durumdur.

Amerika vizesi almak icin hesapta ne kadar para olmalı?

Amerika Turist Vizesi (B2) İçin Gerekli Evraklar Banka hesap dökümü (Son 3 aya ait, en az 7000 TL bulunan hesap bilgisi, bankadan ıslak imzalı ve kaşeli)

Almanya Öğrenci Vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Bankaya yatırılacak miktar Almanya tarafından belirlenmiş ve 12 ay için en az 8.640 euro’dur. Banka hesabı aylık en az 720 euro çekilebilecek şekilde açılmalıdır.

Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021?

Avusturya aile birleşimi vizesi, Avusturya Konsolosluğu tarafından verilen bilgilere göre 6 ay içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar?

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Almanya Federal Cumhuriyetine yapacağınız Aile Birleşimi müracaatlarının yaklaşık çıkış süresi 3 ay sürmektedir. Bu süre sizin durumunuza göre uzayıp kısalabilmektedir. Yaptığınız başvuruları 3 ay sonrasında sorgulayabilmek mümkündür.

You might be interested:  Sık sorulan: Rusya Hangi Ülkelere Vize Uyguluyor?

Avusturya aile birleşimi Vizesi nasıl alınır?

Avusturya Aile Birleşimi için gereken evraklar

 1. Avusturya aile birleşimi başvuru formu.
 2. Formda kullanılmak üzere bir adet biyometrik fotoğraf.
 3. Pasaportun fotokopisi.
 4. İkametgâh belgesi.
 5. Nüfus Cüzdanı sureti.
 6. Uluslararası doğum kayıt örneği.
 7. Sabıka Kaydı (1 aydan eski olmanalıdır ve 13 yasından büyükler için geçerlidir)

Viyana vize kaç günde çıkar?

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Avusturya Konsolosluğu, Avusturya vize başvurularını eksiksiz evrak, doğru prosedür ile ortalama 5 ila 10 iş günü içinde sonuçlandırmaktadır.

Avusturya vize randevusu nasıl alınır?

Vize Sonuçlanma Süresi Olağandışı durumlar göz önünde bulundurularak vize başvurusunun yapılması, planlanan seyahatteki gecikmelerin önüne geçecektir. Avusturya vize randevusu işlemleri için 02129632787 numaralı telefonu arayarak Avusturya vize başvuru süreci hakkında ücretsiz bilgi talep edebilirsiniz.

Türkiyeden misafir getirmek icin ne gerekli?

Başvuru sahibinin hazırlaması gereken şahsi evraklar;

 • Pasaport.
 • 2 adet biometrik Yeni fotoğraf (arka fonu beyaz 35×45 cm ölçülerinde)
 • Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *