Categories Vize

Hızlı Cevap: Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

  1. Pasaport(Seyahat dönüşünden itibaren 6 ay daha geçerli ve en az 2 sayfası boş)
  2. 2 adet 3,4*4,5 cm ölçülerinde biometrik fotoğraf (en geç 1 ay içerisinde çekilmiş olacak)
  3. Nüfus cüzdan fotokopisi.
  4. Başvuru formu.
  5. Vize başvuru dilekçesi.
  6. Vize ücretinin( gişede veya elektronik ortamda)

Avustralya vizesi almak ne kadar sürer?

Turist vizesi, başvuru sahibinin 3-6 veya 12 aya kadar Avustralya ‘da kalmasını sağlar. Bu vize aynı zamanda çalışma amacı gütmeyen diğer kısa süreli kalışlar içinde kullanılmaktadır.

Avustralya vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Avustralya Turistik Vize işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.

Avustralya’ya işçi olarak nasil gidilir?

Avustralya oturum iznine sahip olabilmek için Avustralya ‘da faaliyet gösteren bir ticari firmayla iş akdi imzalayarak çalışma izni sahibi olabilir, Avustralya eğitim programlarından faydalanabilir, çalışma ve tatil vizesi gibi yarı zamanlı işlerde çalışarak kalıcı oturum iznine başvurabilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Vize Için Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Avustralya vatandaşı olmak için ne gerekli?

Bu kategoride Avustralya vatandaşlığı alabilmeniz için bir vatandaşlık sınavı uygulanmaktadır. Bu sınava 60 yaşın üzerindeki kişilerin girmesi şart değildir. Süresiz oturum izni sahibi olarak Avustralya vatandaşlığı başvurusu yapabilmeniz için Avustralya ‘da en az 4 yıl süre ile ikamet etmiş olmanız şarttır.

Avustralya evlilik vizesi ne kadar sürer?

– 9 Aylık Geçici süre için verilir. Vize alındığında, 9 Ay içerisinde Avustralya ‘ya giriş yapılıp evlenilmesi gerekir.

Avustralya turist vizesi ile ne kadar kalabilirim?

Avustralya ‘da bu vize ile 12 aya kadar kalabilirsiniz. Personel Değişim vizesi; Avustralya da bir kuruluşla yapılan personel değişimi yapabilmenizi sağlar. Ailenizle birlikte 2 yıla kadar kalabilirsiniz. Avustralya Hükümeti tarafından onaylanan etkinliklere katılmak için verilen vize; 4 yıla kadar kalma izni verir.

Avustralya öğrenci vizesi için hesapta ne kadar olmalı?

Avustralya öğrenci vizesi, Avustralya ‘da alınacak eğitiminin türüne bakılmaksızın 1 Temmuz 2016’da tek bir vize kategorisi ( Student Visa 500) altında toplanmıştır ve İngilizce dil eğitimi için yapılan başvurularda eğitim, yol ve konaklama giderlerinin toplam tutarının bankada en az 3 aydır bekliyor olma şartı

Avustralya Asgari Ücret ne kadar?

Eğer siz de Avustralya ‘da çalışmak istiyorsanız en az asgari ücret olarak alacağınız tutar. 3000 dolar olmaktadır. Bu maaş net olacak şekilde sizlere ödenir. Her yıl maaş belli ölçütlerde artış yaşar. Artışla birlikte içerisinde bulunduğumuz dönemde Asgari ücret, net 3000 dolar olmuştur.

Vize nasıl alınır?

Vize almak için giriş yapılmak istenen ülkeye bağlı konsolosluklara ya da aracı kurumlara başvurulur. Kurumlar ve çoğu konsolosluk, online başvuru hizmeti sunmaktadır. Vize alınan yer ilgili başvuru kurallarına göz atmayı unutmayınız. Bu kurumlara gitmeden önce gerekli belgeleri tamamlamak gerekir.

You might be interested:  Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Almanya en kolay nasıl gidilir?

Almanya, AB üyesi olduğundan dolayı Schengen prosedürüne dahil bir ülkedir. Schengen sayesinde tek bir AB ülkesinden vize alarak Almanya ‘ya gidebilirsiniz. Eğer ki kolay vize veren bir Schengen ülkesinden vize alırsanız önce o ülkeye daha sonra da o ülkeden Almanya ‘ya geçerek seyahat amacınıza ulaşabilirsiniz.

Avusturya’da nasil oturum alinir?

Avusturya oturum izni için yurtdışından da şahsen oturum izni başvurusu yapılması gerekmektedir. Avusturya Yerleşme ve Oturma izinleri bir kart şeklinde düzenlenerek kimlik belgesi olarak da işlem görmektedir. Yerleşme ve oturum izinlerine dair kartlar Viyana Eyaletinde MA 20 Belediye Dairesi tarafından verilmektedir.

En kolay vatandaşlık hangi ülkeden alınır?

Aslında, herkes için çifte vatandaşlık ve değerli bir ikinci pasaport almak mümkündür. İşte size bu fırsatı sunacak en kolay vatandaşlık veren ülkelerden bazıları: Portekiz, Malta, Kıbrıs, Dominika, St.Kitts, Antigua & Barbuda…

Amerikan vatandaşı nasıl olunur?

Çekilişle veya çalışma izni gibi yollarla elde edilen Greencard’ınızla ABD ‘de 5 yıl yaşadıktan sonra vatandaşlığa başvurabilirsiniz. Ancak bunun da belirli şartları var. ABD ‘de yaşadığınız bu 5 yılın 30 ayını ABD ‘de geçirmiş, İngilizce öğrenmiş ve 18 yaşın üzerinde olmalısınız.

Hangi ülke doğumda vatandaşlık veriyor?

Arjantin, Brezilya, Şili, Meksika, Peru gibi bölgenin güçlü ülkelerinde de doğan kişilere koşulsuz vatandaşlık hakkı veriliyor. Bu durum Latin Amerika’da o kadar yaygın ki o bölgede yıllardır karışıklıkların ve ekonomik çalkantıların yaşandığı Venezuela da bile koşulsuz vatandaşlık elde edebilirsiniz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *