Categories Vize

FAQ: Yunanistana Vize Ne Kadar?

Yunanistan vize başvuru aşamasında ödenmesi gereken vize ücreti Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yunanistan Turistik Vize ve Yunanistan Ticari Vizesi ücretleri 60 Euro olarak belirlenmiştir.

Yunanistana vizesiz gidebiliyor mu?

Yunanistan’a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Schengen Anlaşması’na dayanan Yunanistan vize rejimi, Yunanistan ‘dan transit geçecek vatandaşlarımıza da vize zorunluluğu getirmektedir.

Yunanistana Schengen vizesi nasıl alınır?

Yunanistan Schengen Vizesi İçin İstenen Ana Belgeler

  1. Başvuru yapan kişi tarafından tamamen doldurulmuş ve imzalanmış bir başvuru formu.
  2. Pasaport, planlanmış olan seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli, en az iki boş sayfası bulunmalı ve önceki 10 yıl içinde alınmış olmalıdır.

Yunanistan vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Covid-19 Dönemide askıya alınmış olan Yunanistan turistik vize başvuruları 20.05.2021 tarihi itibari kabul edilmeye başlamıştır.

Yunanistan uzun süreli vize verir mi?

Yunanistan ‘a olan seyahatinizin süresine ve amacına bağlı olarak, kısa süreli bir “Schengen vizesi ” veya 90 günden daha uzun süre olan kalışlar için uzun süreli bir “ulusal vize ” başvurusunda bulunabilirsiniz.

You might be interested:  Soru: Vize Başvurusu Reddedilen Ne Yapmali?

Yunanistan kapı vizesi nedir?

Kapı vizesi kısa süreli vize türleri arasında yer almaktadır ve seyahat acenteleri aracılığı ile temin edilmektedir. Kapı vizesi tek ya da çift giriş hakkı doğrultusunda, en fazla 15 gün süreli olarak verilmektedir ve vize süresini uzatma seçeneği bulunmamaktadır.

Yunanistan Türkiye’den turist kabul edecek mi?

5 Ağustos 2021 Perşembe günü saat 06:00 itibariyle Yunanistan kara, deniz ve hava sınır kapıları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıldı. Bu sevindirici haber resmi makamlarca duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre Yunanistan, bazı şartların yerine getirildiği takdirde Türk vatandaşlarına kapılarını açtı.

Yunanistan Schengen vize veriyor mu?

Schengen vizesi Schengen Anlaşmasına taraf ülkelere seyahat edebilmek için gerekli bir izin belgesidir. Yunanistan ‘a aile akraba, aile ziyareti gerçekleştirecekseniz, turistik tatil, kültürel gezi amacıyla seyahat edecekseniz veya ticari amaçlı seyahat edecekseniz Yunanistan Schengen vizesine başvurabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi mi?

Yunanistan kapı vizesi Schengen vizesi statüsünde olmakla beraber kapı vizesi sahibi olarak diğer Schengen ülkelerine seyahat edilememektedir. Ancak Yunanistan kapı vizesinin geçerli olduğunu adalara vizenizin kalış süresi boyunca seyahat edebilme hakkınız bulunmaktadır.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır izmir?

Yunanistan Schengen vizesi için İzmir ‘in tüm merkez ilçe ve çevre illerinden başvuru yapacak kişilerin Yunanistan Konsolosluğu vize başvuru merkezine şahsen gelerek biyometrik verilerini, parmak izi bilgilerini ve elektronik imzalarını vermeleri gerekir.

Vize işlemleri ne zaman açılacak?

2021 yılı Ocak ayını takiben konsolosluklar, vize hizmetleri vermeye kontrollü şekilde devam etmektedir. Vize başvuru süreçlerinde yolcular, ülkelerin istedikleri koşulları sağlamalı ve başvurular buna göre gerçekleştirilmelidir.

Kosmos Vize veriyor mu?

Kosmos Vize, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ile vize başvurusunda bulunan kişiler arasında koordinasyonu sağlamakla yükümlüdür. Başvuru sahibinin vize alıp alamayacağı ile alakalı kararı sadece Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu verebilmektedir. Kosmos Vize Hizmetleri Vize onaylama yetkisine sahip değildir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Idata Vize Ücreti Ne Kadar?

Italya vize veriyor mu?

İtalya ‘ya gelecek Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlarımız vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamili vatandaşlarımız ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır. İtalya, diğer AB ülkelerinde olduğu gibi, üçüncü ülkelerden gelmek isteyen yabancılara Schengen vizesi uygulamaktadır.

Vize süresi neye göre belirlenir?

Eğer ilk kez Schengen vizesi alınıyorsa bu durumda vize süresi seyahat süresine göre belirlenir. İlk olarak 15 gün süre ile vize verilirken sonra 2 aylık olacak ve sonrasında 6 aya çıkacaktır. Örneğin Almanya uzun süreli vize alındığı zaman 5 yıllık vizenin en fazla 180 günü kullanılabilmektedir.

Almanya uzun süreli vize nasıl alınır?

Almanya vizesi alabilmek için; uzun süreli seyahat planlanıyorsa Almanya Konsolosluk ya da Büyükelçiliği’ne, kısa süreli bir seyahat planlanıyorsa da Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru için öncelikle randevu almak gerekir.

Yunanistan vizesi almak kolay mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yunanistan vizesi almak bir çok açıdan kolaydır. İki ülke arasındaki tarihi ve kültürel bağlar vatandaşlarımızın bu ülkeye sık seyahat etmesine neden olur ve başvuru sahiplerinin Yunanistan seyahat geçmişleri her zaman daha kolay vize almalarını sağlar.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *