Categories Vize

FAQ: Yunanistan Ne Kadar Vize Veriyor?

Yunanistan Turistik Vize ve Yunanistan Ticari Vizesi ücretleri 60 Euro olarak belirlenmiştir. Vize ücreti konsolosluk harcı, vize başvuru merkezi danışmanlık bedelini içermekte olup başvuru yapılan vize türüne ve gerçekleştirilecek olan seyahatin süresine göre değişiklik göstermektedir.

Yunanistan Türklere vize veriyor mu?

1. Yunanistan ‘a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Schengen Anlaşması’na dayanan Yunanistan vize rejimi, Yunanistan ‘dan transit geçecek vatandaşlarımıza da vize zorunluluğu getirmektedir.

Yunanistan vizesi kaç günlük verilir?

Yunanistan ‘a seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarımızın vize başvurusu için gerekli tüm evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri şartıyla vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 7 ile 15 iş günü bir süre aralığında gerçekleşmektedir.

Yunanistan ne zaman vize verecek?

Covid-19 Dönemide askıya alınmış olan Yunanistan turistik vize başvuruları 20.05.2021 tarihi itibari kabul edilmeye başlamıştır.

Kosmos Vize veriyor mu?

Kosmos Vize, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu ile vize başvurusunda bulunan kişiler arasında koordinasyonu sağlamakla yükümlüdür. Başvuru sahibinin vize alıp alamayacağı ile alakalı kararı sadece Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu verebilmektedir. Kosmos Vize Hizmetleri Vize onaylama yetkisine sahip değildir.

You might be interested:  Soru: Vize Ücretleri Ne Kadar?

Yunanistan Turistik vize veriyor mu?

Yunanistan Devleti sınırları içerisine 90 günden kısa süreliğine tatil, tur ve gezi amaçlı seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri ve Türkiye Cumhuriyeti oturum izni olan yabancı uyruklu vatandaşların Yunanistan Turistik Vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Yunanistan Türkiye’den turist kabul edecek mi?

5 Ağustos 2021 Perşembe günü saat 06:00 itibariyle Yunanistan kara, deniz ve hava sınır kapıları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıldı. Bu sevindirici haber resmi makamlarca duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre Yunanistan, bazı şartların yerine getirildiği takdirde Türk vatandaşlarına kapılarını açtı.

Yunanistan ilk vize kaç aylık?

İlk kez Schengen vize başvurusunda bulunan vatandaşlara (istisnai durumlar dışında) 1 hafta gibi kısa süreli vize verilmektedir. Vize süresi daha sonraki seyahatler için kademeli olarak artırılarak 90 günlük süreye çıkarılmaktadır.

Yunanistan vizesi almak kolay mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Yunanistan vizesi almak bir çok açıdan kolaydır. İki ülke arasındaki tarihi ve kültürel bağlar vatandaşlarımızın bu ülkeye sık seyahat etmesine neden olur ve başvuru sahiplerinin Yunanistan seyahat geçmişleri her zaman daha kolay vize almalarını sağlar.

Yunanistan Schengen vizesi kaç aylık verilir?

Bununla birlikte en genel tipteki Schengen vizesi, vize sahiplerine 180 gün (6 ay) içinde vizenin başlangıç tarihinden itibaren en fazla 90 günlük seyahat etme hakkı tanıyan kısa süreli bir vize türüdür.

Yunanistan uzun süreli vize verir mi?

Yunanistan ‘a olan seyahatinizin süresine ve amacına bağlı olarak, kısa süreli bir “Schengen vizesi ” veya 90 günden daha uzun süre olan kalışlar için uzun süreli bir “ulusal vize ” başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yunan vizesi açıldı mı?

Yunanistan vizesi için son durum ile ilgili olarak Covid-19 Döneminde askıya alınmış olan Yunanistan turistik vize başvuruları 20.05.2021 tarihi itibari ile Yunanistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmeye başlamıştır.

You might be interested:  Soru: Üniversite Vize Ne Demek?

Yunanistana nasıl gidilir vize?

Yunanistan Konsolosluğunun başvuru sahibini davet etmesi halinde ziyaret randevu alınarak gerçekleştirilmektedir. Yunanistan Konsolosluğuna vize başvurularının yetkilendirilmiş vize merkezleri ve akredite seyahat acenteleri aracılığı ile yapılması halinde vize süreci aracı kurum üzerinden takip edilebilmektedir.

Kosmos vize kaç günde çıkar?

Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işlemlerinin proses süresi normal şartlarda 15 iş günüdür.

Schengen vizesi ücreti ne kadar?

“2 Şubat 2020 itibariyle schengen vize ücreti 60 Euro ‘dan 80 Euro ‘ya, 6 – 12 yaş arası başvuru sahipleri için de 35 Euro ‘dan 40 Euro ‘ya yükselmiştir.”

Schengen vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Bu durumda alınacak olan Yunanistan Schengen vizesi ile Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya ve Slovenya’ya da ile seyahat edebilir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *