Categories Vize

FAQ: Ukrayna Hangi Ülkelere Vize Uyguluyor?

Aşağıdaki 15 ülkenin pasaport sahipleri, en fazla 15 güne kadar kalmak koşuluyla, Kiev Borispol Havaalanı’na varışta vize alarak Ukrayna girebilirler:

 • Antigua ve Barbuda.
 • Avustralya.
 • Bahamalar.
 • Barbados.
 • Çin Halk Cumhuriyeti* # (20 Haziran 2016’dan 30 Eylül’e kadar )
 • El Salvador.
 • Mauritius. #
 • Yeni Zelanda.

Ukrayna hangi ülkelerden vize istemiyor?

Arnavutluk, Kamboçya, Çin, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, İran, Kuveyt, Laos, Fas, Peru, Katar, Singapur, Tayland, Türkmenistan, Uruguay, Venezuela ve Vietnam diplomatik veya resmî / hizmet pasaportu sahipleri vizden muaftırlar.

Türk vatandaşı Ukraynada ne kadar kalabilir?

Türkiye vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla Ukrayna ‘ya vizesiz seyahat edebilirler.

Ukrayna için vize gerekli mi?

a) Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna arasında imzalanan Vize Muafiyeti Anlaşması kapsamında Türk vatandaşları, geçerli pasaport veya yeni nesil çipli ve fotoğraflı T.C. Kimlik Kartlarıyla vizesiz olarak Ukrayna ‘ya seyahat edebilmektedirler.

Rusya vizesiz kaç ülkeye girebiliyor?

Henley Vize Kısıtlamaları Endeksi Ağustos 2016 Raporu’na göre Rusya vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 105 ülkeye seyahat edebilmektedirler.

Alman pasaportu kaç ülkeye vizesiz?

Vize Kısıtlamaları Endeksi 1 Şubat 2020 Raporu’na göre Almanya vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 189 ülkeye seyahat edebilirler.

You might be interested:  Soru: Kanada Vize Ücreti Ne Kadar?

Ukrayna’da pasaport kaç günde çıkar?

Ukrayna Konsolosluğunda Pasaport Kaç Günde Çıkar? Kiev ve Odessa Konsolosluklarında pasaportunuzu yenileyebilirsiniz. Türkiye’ye göre daha uzun işlem süresi vardır. Ortalama 15 gün içerisinde Konsolosluktan veya Büyük elçilikten pasaportunuzu temin edebilirsiniz.

Ukrayna vizesiz ne kadar kalınır?

Kimlik Kartlarıyla vizesiz olarak Ukrayna ‘ya seyahat edebilmektedirler. Bu çerçevede seyahat eden vatandaşlarımızın Ukrayna ‘da kalış sürelerinin, son 180 gün içerisinde toplam 90 günü geçmemesi gerekmektedir ( Ukrayna Devlet Göç Servisi’nin ilgili sitesi: https://dmsu.gov.ua/en-home/duration-of-stay-calculation.html ).

Ukrayna ile vizeler ne zaman kalktı?

Ukrayna Vize İstiyor mu? Ukrayna ve Türkiye arasında 17 Şubat 2012 tarihinde yapılan anlaşmaya göre iki ülke vatandaşları seyahatleri sırasında vizeye tabi değillerdir. Türk ve Ukrayna vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatlerinde iki ülke arasında vizesiz seyahat edebilirler.

Kievde kaç gün kalmalı?

Aziz Sofya Katedrali, Mariyinsky Sarayı, yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Percherska Lavra, Altın Kubbeli St. Michael Katedrali başta olmak üzere Kiev ‘in kültürel mirasına da en az iki gün ayırmanız gerekecektir. Dolayısıyla Kiev tatili programınızı en az 3 gün olarak planlamanızda yarar var.

Ukrayna giriş için ne gerekli?

Ukrayna ‘ya seyahat etmek için vizeye gerek yoktur. Yeni T.C. kimlik veya Pasaportunuz ile giriş yapabilirsiniz. (*Ülke sınır kuralları gereği sınır polisi vizesiz olsa dahi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir.)

Türkiyeden Ukraynaya kimlikle gidilir mi?

Evet, vizesiz seyahat gibi pasaportsuz seyahat de mümkün. Henüz vizesiz ülkeler listesi kadar uzun olmasa da pasaportsuz, sadece kimlikle gidilebilen ülkeler de var. “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ukrayna ve Gürcistan” Pegasus ile gidebileceğiniz Türk vatandaşlarından pasaport istemeyen ülkeler arasında yer alıyor.

Ukrayna’da tatil yapmak kaç para?

Ukrayna ‘da bir haftalık konforlu konaklama için 4,200 TRY (11,000 UAH) Ukrayna lüks tatil bir hafta için 22,000 TRY (60,000 UAH)

You might be interested:  Soru: Londra'ya Vize Nasıl Alınır?

Ruslar hangi ülkelere vizesiz gidebilir?

Umuma mahsus pasaportlar

 • 90 gün (42) Abhazya. Andorra1 Antigua ve Barbuda. Arjantin. Ermenistan.
 • 60 gün (5) Yeşil Burun Adaları Dominik Cumhuriyeti3 Mauritius. Samoa. Güney Kore.
 • 30 gün (11) Bosna-Hersek4 Botsvana. Laos. Makao. Moğolistan.
 • 14 gün (3) Brunei. Hong Kong. Nauru. ID Ulusal bir kimlik kartıyla girilebilir

Rusya’ya Kimler vizesiz gidebilir?

Rusya ‘ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 30 gün süreyle, Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise 90 gün süreyle Rusya ziyaretleri için vizeden muaftır.

Rusya pasaportu hangi renk?

Rusya ‘ya her ne amaçla seyahat edecek yeşil pasaport sahiplerinin artık vize başvuru işlemlerini başlatmaları gerekmemektedir. Rusya ‘nın Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Yeşil pasaport ile Rusya ‘ya vizesiz seyahat etmek mümkündür. Vizesiz Rusya seyahati için yeşil pasaport geçerli olmaktadır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *