Categories Vize

FAQ: Rusyaya Vize Nasıl Alabilirim?

Rusya vizesi almak için başvurular Rusya diplomatik temsilciliklerine veya yetkili vize başvuru merkezlerine iletilebilir ancak başvuruları değerlendirme ve sonuçlandırma yetkilisi yalnızca Rusya Başkonsolosluklarında veya Büyükelçiliğindedir.

Rusya vize işlemleri ne zaman başlayacak 2021?

Türkiye ve Rusya arasında vize zorunluluğunun kaldırıldığına beyan eden anlaşmanın Rusya Federasyonu yetkilileri tarafından tek taraflı olarak askıya alınmasından dolayı 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Rusya Federasyonu’na yapacağınız ziyaretler için Rusya vizesine başvurmanız zorunludur.

Rusyaya gitmek için vize gerekli mi?

Rusya için vize var mı? Rusya, umuma mahsus, hususi ve hizmet pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize uygulamakta olup bu pasaport sahibi kişilerin Rusya seyahati öncesi Rusya vizesi almaları gerekmektedir.

Rusya Türklerden vize istiyor mu?

Rusya ‘ya vizesiz gidilememektedir. Rusya ‘ya gidecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir. Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportlara sahip olanlar 30 gün süreyle, Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip olanlar ise 90 gün süreyle Rusya ‘ya seyahette vizeden muaftır.

Rusyaya gitmek için ne gerekiyor?

Rusya vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Vize Başvuru Formu.
 • Pasaport.
 • Fotoğraf. 2 adet biometrik fotoğraf, 35×45 mm ölçülerinde güncel, beyaz fon üzeri.
 • Davetiye ya da Rusya Dışişleri Bakanlığına Ait Vize Kararı.
 • Sağlık Raporu.
 • Sağlık Sigortası.
You might be interested:  Sık sorulan: Abd Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Rusya vize işlemleri ne zaman başlayacak?

29 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan Rusya Federasyonu diplomatik temsilcilikleri nezdinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturma izni bulunan yabancılara verilmek üzere tüm kategorilerde vize tanzim ve teslimatına başlanacaktır.

Rusya Türkiye uçuşları ne zaman başlayacak 2021?

Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşlar 22 Haziran′da başlıyor | Avrupa | DW | 19.06. 2021.

Rusyaya gitmek ne kadara mal olur?

En düşük 60 Dolar olan Rusya vizesi konsolosluk harç ücreti 80 Dolara çıkartıldı. göre Rusya ‘ya tek girişli vize konsolosluk harcı 80 Dolar, çift girişli vize bedeli 128 Dolar olarak belirlendi. Multi adı verilen çok girişli vize harç ücreti ise 240 Dolar olarak belirlendi.

Rusya’ya turist vizesi ne kadar?

Rusya Turistik vizesi vize ücretleri şu şekildedir: Tek girişli 10 iş günü işlem süresi olan turistik vize 80 USD, tek girişli 3 iş günü işlem süresi olan turistik vize 160 USD, çift girişli 10 iş günü işlem süresi olan turistik vize 128 USD, çift girişli 3 iş günü işlem süresi olan turistik vize 256 USD, çok girişli

Türk vatandaşı Rusyada ne kadar kalabilir?

Rusya ‘ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 30 gün süreyle, Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise 90 gün süreyle Rusya ziyaretleri için vizeden muaftır.

Rusya vize almak kolay mı?

Rusya vizesi almak çok kolaydır. Diğer ülkeler gibi gelir evraklarınızı, mal varlıklarınızı sunmanız gerekmiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız ya da Türkiye’de oturuma sahip olmanız vize almanız için yeterli olacaktır.

Bulgaristan için vize gerekli mi?

Bulgaristan Türkiye’ye vize uygulayan ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

You might be interested:  Soru: D Tipi Vize Ne Demek?

Rusya’ya tatile gitmek için ne gerekli?

Rusya Turistik Vize için Gerekli Evraklar

 • Rusya Vize Başvuru Anketi.
 • Pasaport (En az 6 ay geçerli)
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi.
 • 2 adet biometrik fotoğraf (35×45 mm ölçülerinde güncel, beyaz fon üzeri)
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için T.C. ikamet izninin aslı
 • Voucher belgesi.

Rusyaya çalışmak için nasıl gidilir?

Rusya Federasyonu’na 90 gün süreli çalışmak amacıyla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülke vatandaşlarının ‘ Rusya Çalışma Vizesine’ başvuru yapması gerekmektedir. Rusya Çalışma Vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu tarafından düzenlenen davetiyeye ihtiyaçları vardır.

Rus vatandaşları Türkiye’de ne kadar kalabilir 2021?

RF vatandaşları 60 gün süreli turistik amaçlı seyahatlerde Türkiye vizesinden muaftır. 90 günü aşkın turistik ziyaretler için oturum izni alınması zorunludur. Esasen, Türkiye dış temsilciliklerince verilen vizelerin süresi de 90 günü aşamaz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *