Categories Vize

FAQ: Romanya Vize Nasıl Alınır?

Romanya Vizesi Başvuru Nasıl Yapılır? Romanya‘ya seyahat edecek olan kişiler Romanya vizesi başvurularını Romanya Başkonsolosluğu, Romanya Büyükelçiliği ve Romanya Fahri konsolosluklarına şahsen giderek ya da Vize Danışma Merkezleri ile Seyahat/ Turizm acenteleri aracılığıyla vize başvurusu yapabilirler.

Romanya vizesi almak ne kadar sürer?

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? İstanbul. Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 4-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak ek belge talebi, dönemsel yoğunluklar ve resmi tatiller gibi nedenlerle bu süre uzayabilir.

Romanya vize almak için ne gerekiyor?

Romanya

  • Pasaport.
  • Pasaportunuzun Fotokopisi.
  • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
  • Romanya Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi ( T.C Kimlik Numarası Yazılı)
  • ​2 Adet Arka Fonu Beyaz Olan Vesikalık Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)

Romanya vize var mı?

Romanya Vize İstiyor Mu? Romanya ‘ya seyahat edecek Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin vize alması gerekirken Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 gün vizeden muaftır.

Romanya D tipi vize kaç günde çıkar?

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Romanya vizesi için gerekli belgelerin hazırlanması ve konsolosluğa beyan edilmesiyle, başvuru değerlendirme ve onay süreci başlar. Başvuru onay süreci yaklaşık olarak 4 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır.

You might be interested:  FAQ: Avustralya Ya Vize Nasıl Alınır?

Romanya turistik vize veriyor mu?

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının Romanya ‘ya gelmeleri için vize almaları gerekmektedir. Resmi pasaport (diplomatik, hususi ve hizmet) hamili Türk vatandaşlarının Romanya ‘ya yapacakları 180 gün içindeki 90 günlük turistik ziyaretlerinde ise, vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

Romanya vizesi almak kolay mı?

Romanya vizesi, kesinleşmiş seyahati planı sunan, Türkiye’de düzenli bir işe ve gelire sahip Türk vatandaşları için alınması kolay bir vizedir.

Romanya vize randevusu nasıl alınır?

Romanya konsolosluğunun vize randevusu: Romanya Dışişleri Bakanlığının resmi web sitesi olan evisa.mae.ro web adresinden alınacaktır. Türkiye’de bulunan İstanbul, Ankara ve İzmir Romanya Konsolosluklarından kısa ve uzun dönem vize randevusu alabilmek için kullanılacak olan tek web sitesi evisa.mae.ro web adresidir.

Romanya vize ücreti ne kadar?

Romanya vize ücreti: 60 Euro.

Romanya vize kalktı mı?

” Romanya vizesi kalktı mı ” sorusu Romanya seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarını yakından ilgilendiren bir konudur ancak vize kalkmamıştır. Muhtemel Romanya seyahati bulunan Türkiye vatandaşları bu ülkeye olan yolculukları öncesi Türkiye temsilciliklerinden vizelerini almaları gerekmektedir.

Türkiye Romanya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Romanya Ulaşım seçenekleriniz çok fazla. İstanbul Bükreş’e uçak seferleri için Tarom Airlines ( Romanya Ulusal Havayolu) Pegasus ve Thy’nin tarifeli seferi ile haftanın her günü Bükreş Henri Coanda Havalimanı’na (Otopeni Havalimanı) uçabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 1 saat 20 dk sürüyor.

D tipi vize nedir Romanya?

D Tipi vize: Romanya ‘ya ekonomik, mesleki, ticari (yatırım) faaliyetler, çalışma, eğitim, aile tamamlaması, dini faaliyetler, bilimsel araştırma faaliyetleri yürütmek amacıyla seyahat etmek isteyen kişilere verilir.

D vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan D vizesi belgelerin eksiksiz hazırlanıp başvuru yapıldığı tarihten sonra ortalama 20 iş günü sonunda çıkar.

You might be interested:  Samos Vize Nasıl Alınır?

Romanya vatandaşı Almanyada çalışabilir mi?

AB’nin, 2007 yılında Romanya ve Bulgaristan’la imzaladığı üyelik antlaşması gereği yaklaşık 30 milyon Romanya ve Bulgaristan vatandaşı, 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren AB ülkelerinde serbestçe çalışma imkanına kavuşacak.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *