Categories Vize

FAQ: Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 1. Pasaport (Hindistan‘dan dönüşten itibaren 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş olan)
 2. Hindistan Vizesi Başvuru Formu (İngilizce olarak doldurulmalı)
 3. Hindistan Vize talep dilekçesi.
 4. Biyometrik fotoğraf ( Son 6 ay içerisinde çekilmiş, 5*5 cm ölçülerinde )
 5. Nüfus cüzdan fotokopisi.

Hindistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli ikametleri bulunan yabancıların Hindistan vize başvuruları başvuru ile aynı gün ya da en az 2 işi günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İkâmet izni bulunmayan yabancıların başvurularının sonuçlanması ise en az 3-4 iş gününü bulmaktadır.

Hindistan vize veriyor mu?

Hindistan ‘a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Diplomatik Pasaport hamili olanlar vizeden muaftır. Hususi, Hizmet ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Hindistan’a vize ne kadar?

Türk vatandaşları Turistik başvuru bedeli olarak 103$ ödeme yapmaktadır. Hindistan konsolosluğu ödemenin tam rakam olması ve dolar olması durumunda başvuruyu kabul ettiği için giderken yanınızda tam 103$ dolar olmasına dikkat edin.

Hindistan oturma izni nasıl alınır?

Hindistan ‘a giriş yaparak 180 günden fazla kalmayı amaçlayan T.C. vatandaşları FFRYO isimli Yabancılar Ofisine ya da ikamet edeceklerini bölgenin emniyet birimine kayıt yaptırmalıdırlar. Aileden Hindistan kökenli olanların da söz konusu kayıt işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Hindistan hayat ucuz mu?

Hindistan ‘a gideceklere tavsiyeler yazısının en başında şunu mutlaka bilmeniz gerekiyor: Hindistan ‘da hayat gerçekten birçok yerden çok ama çok daha ucuz. Hostellerin geceliği genelde 10 Lira’dan başlıyor. Sokak yemekleri özellikle en ucuz olan şeylerden.

You might be interested:  Soru: Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Vize nasıl alınır?

Vize almak için giriş yapılmak istenen ülkeye bağlı konsolosluklara ya da aracı kurumlara başvurulur. Kurumlar ve çoğu konsolosluk, online başvuru hizmeti sunmaktadır. Vize alınan yer ilgili başvuru kurallarına göz atmayı unutmayınız. Bu kurumlara gitmeden önce gerekli belgeleri tamamlamak gerekir.

Hindistan’a gitmek için ne gerekiyor?

Hindistan’a seyahat edecek Umuma Mahsus Pasaport (bordo), Hususi Pasaport (yeşil) ve Hizmet Pasaport (gri) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de uzun süreli İkamet İzni (oturum izni) sahibi yabancıların (bonafide resident), Ankara ve İstanbul illerinde görev icra eden Hindistan Konsolosluklarına

Vize hangi ülkelerde yok?

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

 • Andorra. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Arnavutluk. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Azerbaycan. Avrupa. Kapıda Vize. 30 gün.
 • Belarus-Beyaz Rusya. Avrupa. Vizesiz. 30 gün.
 • Bosna-Hersek. Avrupa. Kapıda Vize. 120 gün.
 • Gürcistan. Avrupa. Vizesiz. 365 gün.
 • KKTC. Avrupa. Vizesiz. Serbest Dolaşım.
 • Karadağ Avrupa. Vizesiz. 90 gün.

Hindistan vatandaşı nasıl olunur?

Yasadışı göçmenlik durumları hariç olmak üzere kayıt yoluyla Hindistan Vatandaşlığı kazanılabilir. Bunun için, başvuru yapacak kişinin Hint kökenli olmalı, başvuru yaptığı tarihten önce 7 yıl boyunca Hindistan ‘da oturum izni sahibi olması gerekmektedir.

Hindistan vize istiyor mu?

Hindistan ‘a gidecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise Hindistan seyahatleri için vizeden muaftır.

Vizesiz kaç ülke var?

Böylelikle Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, toplam 111 ülkeye vizesiz ya da kapıda vize alarak seyahat edebilmektedirler. 147 ülke ise hususi pasaport ve Hizmet Pasaportu sahiplerine vize uygulamazken 9 ülke kapıda vize vermektedir.

Dubai vize ücreti ne kadar?

30 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 1.319 TL / (147 USD)’dir. 30 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 3.532 TL / (393 USD)’dir. 90 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 4.197 TL / (467 USD)’dir. 90 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 6.435 TL / (716 USD)’dir.

You might be interested:  FAQ: Hangi Durumlarda Vize Çıkmaz?

Hindistan bir ülke midir?

orta · 79. orta · 131. Hindistan ya da resmî adıyla Hindistan Cumhuriyeti (Hintçe: भारत गणराज्य Bhārat Gaṇarājya; İngilizce: Republic of India ), Güney Asya’da bulunan bir ülkedir. Hindistan ‘da baskın din Hinduizm olup, ülke Endonezya ve Pakistan’dan sonra sayıca en kalabalık Müslüman nüfusa sahiptir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *