Categories Vize

FAQ: Hindistan A Vize Nasıl Alınır?

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 1. Pasaport (Hindistan‘dan dönüşten itibaren 6 ay daha geçerli ve 2 sayfası boş olan)
 2. Hindistan Vizesi Başvuru Formu (İngilizce olarak doldurulmalı)
 3. Hindistan Vize talep dilekçesi.
 4. Biyometrik fotoğraf ( Son 6 ay içerisinde çekilmiş, 5*5 cm ölçülerinde )
 5. Nüfus cüzdan fotokopisi.

Hindistan’a vize istiyor mu?

Hindistan’a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Diplomatik Pasaport hamili olanlar vizeden muaftır. Hususi, Hizmet ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Hindistan vizesi kaç gün?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli ikametleri bulunan yabancıların Hindistan vize başvuruları başvuru ile aynı gün ya da en az 2 işi günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İkâmet izni bulunmayan yabancıların başvurularının sonuçlanması ise en az 3-4 iş gününü bulmaktadır.

Hindistan oturma izni nasıl alınır?

Hindistan ‘a giriş yaparak 180 günden fazla kalmayı amaçlayan T.C. vatandaşları FFRYO isimli Yabancılar Ofisine ya da ikamet edeceklerini bölgenin emniyet birimine kayıt yaptırmalıdırlar. Aileden Hindistan kökenli olanların da söz konusu kayıt işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Hindistan’a gitmek için ne gerekiyor?

Hindistan’a seyahat edecek Umuma Mahsus Pasaport (bordo), Hususi Pasaport (yeşil) ve Hizmet Pasaport (gri) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de uzun süreli İkamet İzni (oturum izni) sahibi yabancıların (bonafide resident), Ankara ve İstanbul illerinde görev icra eden Hindistan Konsolosluklarına

Hindistan vize istiyor mu?

Hindistan ‘a gidecek olan Türk vatandaşlarından Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise Hindistan seyahatleri için vizeden muaftır.

You might be interested:  FAQ: Isg Vize Ücreti Ne Kadar?

Hindistan vize ücreti ne kadar?

Hindistan vize ücreti olarak gemici, dışında, Turistik için 103 dolar ve ticari için 123 dolar ödeme yapmalıdır.

Hindistan hayat ucuz mu?

Hindistan ‘a gideceklere tavsiyeler yazısının en başında şunu mutlaka bilmeniz gerekiyor: Hindistan ‘da hayat gerçekten birçok yerden çok ama çok daha ucuz. Hostellerin geceliği genelde 10 Lira’dan başlıyor. Sokak yemekleri özellikle en ucuz olan şeylerden.

Vize hangi ülkelerde yok?

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

 • Andorra. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Arnavutluk. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Azerbaycan. Avrupa. Kapıda Vize. 30 gün.
 • Belarus-Beyaz Rusya. Avrupa. Vizesiz. 30 gün.
 • Bosna-Hersek. Avrupa. Kapıda Vize. 120 gün.
 • Gürcistan. Avrupa. Vizesiz. 365 gün.
 • KKTC. Avrupa. Vizesiz. Serbest Dolaşım.
 • Karadağ Avrupa. Vizesiz. 90 gün.

Hindistan bir ülke midir?

orta · 79. orta · 131. Hindistan ya da resmî adıyla Hindistan Cumhuriyeti (Hintçe: भारत गणराज्य Bhārat Gaṇarājya; İngilizce: Republic of India ), Güney Asya’da bulunan bir ülkedir. Hindistan ‘da baskın din Hinduizm olup, ülke Endonezya ve Pakistan’dan sonra sayıca en kalabalık Müslüman nüfusa sahiptir.

Hindistan vatandaşı nasıl olunur?

Yasadışı göçmenlik durumları hariç olmak üzere kayıt yoluyla Hindistan Vatandaşlığı kazanılabilir. Bunun için, başvuru yapacak kişinin Hint kökenli olmalı, başvuru yaptığı tarihten önce 7 yıl boyunca Hindistan ‘da oturum izni sahibi olması gerekmektedir.

Dubai vize ücreti ne kadar?

30 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 1.319 TL / (147 USD)’dir. 30 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 3.532 TL / (393 USD)’dir. 90 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 4.197 TL / (467 USD)’dir. 90 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 6.435 TL / (716 USD)’dir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *