Categories Vize

FAQ: Bulgaristan Vize Ücreti Hangi Bankaya Yatırılıyor?

Ankara, İstanbul, ve Bursa illeri için Bulgaristan vize ücreti garanti bankası hesaplarına yatırılır. Edirne için İş Bankası hesap numarası kullanılmaktadır. İlgili banka şubelerinden elden yatırılacak vize harçları için ekstra havale ücreti talep edilmemektedir.

Vize ücreti nereye ödenir?

Schengen vizesi ücreti ilgili konsoloslukta/elçilikte nakit olarak, bankamatik kartı veya kredi kartıyla ödenebilir. Ancak, bazı konsolosluklar kredi kartıyla ödeme yapmanıza izin vermeyebilir. Başvururken ilgili elçilikte/konsoloslukta ödenebilen vize ücreti ve hizmet ücreti Schengen vizesine dahildir.

Bulgaristan D tipi vize nedir?

Bulgaristan d vizesi, ülkede 90 günden fazla konaklamak isteyen kişilerin başvurması gereken uzun süreli kalış vizesidir. Bu vizeye başvuran kişiler gerekli prosedürleri yerine getirerek Bulgaristan ‘da 3 aydan fazla kalmaya hak kazanır. D tipi Bulgaristan vize kaegorileri şunlardır; Evlilik ve aile birleşimi.

Bulgaristan D vizesi kimler alabilir?

Bu başvuruyu, ilgili ülkeye eğitim amacıyla gidenler, evlilik dolayısıyla gidenler, Bulgaristan ‘da şirket sahibi olanlar, çalışma izni alanlar, ilgili ülkede temsilcilik açanlar, emekli olup oturum iznine başvuranlar (vb.) yapabilir.

Bulgaristan günübirlik nasıl gidilir?

Bulgaristan için ” günübirlik ” diye bir vize türü yoktur. Bulgaristan ‘a günübirlik gezi için seyahat edecekseniz turistik vize almalısınız. Konsolosluk harcı, başvuru merkezi servis bedeli, hotel konfirme belgesi ve seyahat sigrotası da dahil Bulgaristan günübirlik vize ücreti 130 Euro’dur.

You might be interested:  Soru: Italya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

6 aylık vize kaç TL?

Şu an için en uygun fiyatlı seçenek 6 aylık pasaport olsa da, eğer vize isteyen bir ülkeye gidecekseniz en az 1 yıllık pasaporta başvurmanız daha iyi olacaktır. Eğer 6 ay süreli bir pasaport çıkartmak istiyorsanız 170,40 TL pasaport harcı, 133,50 TL pasaport defter bedeliyle toplam 303,50 TL ödemeniz gerekiyor.

Schengen vizesi için hesapta ne kadar para olmalı 2021?

Schengen Vizesi İçin Bankada Kaç Para Olmalı? Schengen vizesinde bankada olması gereken tutar ortalama olarak 5 bin TL şeklinde ifade edilebilir. Vize başvurularında bankada gereken tutardan fazla bulunması ise gereksiz bir durumdur.

D vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan D vizesi belgelerin eksiksiz hazırlanıp başvuru yapıldığı tarihten sonra ortalama 20 iş günü sonunda çıkar.

D tipi vize kimlere verilir?

“ D ” kategorisindeki ulusal vize Schengen ülkelerinden birinde okuyacak, çalışacak veya kalıcı olarak ikamet edecek olan kişilere verilir. Ulusal vize, Schengen ülkesinde daha sonra ülkelerine dönecek şekilde belirli bir süre ve tek bir amaçla ikamet etmesi gereken kişilere verilen tek giriş vizesinden olabilmektedir.

D tipi vize nedir Almanya?

Almanya ‘da kesintisiz olarak 90 günden fazla konaklamak isteyen kişilere (öğrenci, aile birleşimi, çalışma amaçlı) ikamet için verilen vize tipidir. Almanya Ulusal Vizesi ( D Tipi vize ) başvuruları yalnızca Almanya Konsolosluğu’na ve Almanya Büyükelçiliği’ne birebir başvuru yapılarak alınabilir.

Bulgaristan işçi vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Bulgaristan ‘a seyahat edecek Türk Vatandaşlarının evraklarını konsolosluğa teslim etmeleriyle birlikte sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Bulgaristan D vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Bulgaristan Oturum Kartı ile sadece Romanya, Hırvatistan ve Balkan ülkelerine eşsiz vizesiz gidebilirsiniz.

Bulgaristan evlilik vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan evlilik vizesi D tipi vize türüdür. Ortalama olarak 15-20 iş günü içerisinde alınır. Ancak bazı durumlarda Konsolosluğun Bulgar vatandaşı olan aile ferdi hakkında ek mülakat ya da bilgi talebi edebildiğinden bu süre uzayabilmektedir.

You might be interested:  FAQ: Ingiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan vizesiz nasıl gidilir?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Bulgaristan vizeleri veya Schengen vizeleri olmaksızın ülkeye giriş yapamazlar. Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaportuna sahipler 180 gün içinde 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Bulgaristan Türkiye’den vize istiyor mu?

Bulgaristan Türkiye ‘ye vize uygulayan ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

Bulgaristan’a vize ne kadar?

Bulgaristan turistik vizesi C tipi vize türüdür. Bulgaristan turistik vize ücreti 2020 yılı ve 2021 yılları için aynı olup seyahat sigortası dahil 110 EURO seyahat sigortası hariç 100 EURO’dur.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *