Categories Vize

FAQ: Belçika Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Vize Kanunu’nun öngördüğü şekilde, tüm vize başvuru sahipleri, doğrudan ikamet ettikleri yer için yetkili olan Belçika Büyükelçiliği veya Konsolosluğa vize başvurusu yapma hakkına sahiptir. Bu amaçla başvuru yapacak olan kişinin, ilgili Büyükelçilik veya Konsolosluktan e- posta ile önceden randevu alması gerekmektedir.
Belçika D tipi vize ve Erasmus vizesi gibi başvurular doğrudanBelçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği’neyapılabilmektedir. Belçika Schengen vizesi anlaşmalı kurumlar ve anlaşmalı kurum akreditasyonu bulunan seyahat acenteleri üzerinden temin edilmektedir.

Belçika vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

* Belçika Turist vizesi işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 4000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olması gerekir.

Belçika vize başvuru formu nereden alınır?

Başvuru sahiplerinin turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti amacı ile yapacakları seyahatleri için dosyalarında Belçika vize başvuru formu sunmaları gerekir. Belçika Vizesi için gerekli olan başvuru formu elektronik ortamda Belçika Dışişleri Bakanlığı sayfasından online olarak düzenlenir.

You might be interested:  FAQ: Polonya Vize Ne Kadar?

Belçika vize veriyor mu?

Belçika ‘ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus( Bordo) Pasaport sahiplerinin vize alması gerekirken Hizmet(Gri) Pasaport, Hususi( Yeşil) Pasaport ve Diplomatik( Siyah) Pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacakları ziyaretlerde vize almasına gerek yoktur.

Belçika vize işlemleri ne kadar sürer?

Belçika Konsolosluğu Belçika turistik, ticari ve ziyaret vizesi başvurularını ortalama 7 ila 15 iş günü içinde sonuçlandırabilmektedir.

Belçika’ya işçi olarak nasıl gidilir?

Belçika A tipi çalışma izni başvurusu yapmak için; Belçika ‘da son 10 yıl içerisinde en az 4 yıl boyunca B tipi çalışma izni ile çalışmış olmak, son 10 yılda bir yıldan uzun süre Belçika dışında yaşamamış olmak gerekir. Türk vatandaşları için B tipi çalışma izniyle 3 yıl çalışmış olunması yeterlidir.

Belçika’ya gitmek için ne gerekli?

Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

  • Pasaport.
  • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi.
  • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
  • Belçika Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​ (Fransızca veya İngilizce)
  • Davetiye.
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)

Belçika vizesi kaç günde çıkar 2021?

Belçika vizesi kaç günde çıkar? Belçika vize başvurusu ortalama 5 işgünü içinde sonuçlanmaktadır. Belçika Konsolosluğu veya Belçika Büyükelçiliği ek belge isteyebilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu seyahat tarihinden 20 gün önce gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Vize işlemleri nasıl takip edilir?

Konsolosluklar tarafından resmi olarak yetki verilmiş kuruluşların internet sitelerinden vize sorgusu yapmak mümkündür. Pasaport numarası ve barkod numarası gibi bilgileri girerek kısa süre içerisinde vize sorgulama işlemi tamamlanmaktadır.

Schengen vize ücreti ne kadar?

Avrupa Vizesi Ne Kadar? Schengen vizesinin ücreti yetişkin başına 80€’dır.

Belçika Türkiyeden gelenlere karantina uyguluyor mu?

Ülkemizden Belçika ‘ya yönelik zorunlu seyahatlerde, Belçika ‘da oturumu bulunan kişilerin Belçika ‘ya varışlarında 10 günlük bir karantinaya tabi olması, ayrıca varışlarının 1. ve 7. günlerde PCR testi yaptırması gerekmektedir.7. günde yapılan PCR testinin negatif çıkması durumunda, karantina son bulabilecektir ( Belçika

You might be interested:  Sık sorulan: Rusya Vize Ne Zaman Kalkacak?

Belçika aile birlesim vizesi ne kadar sürede çıkar?

Belçika aile birleşimi vizesi çıkış süresi, uzun süreli bir vize kategorisi içerisinde bulunan D tipi vize olmasından kaynaklanarak en geç 15 ila 20 gün içerisinde sonuç bulmaktadır.

Türkiyeden Almanyaya vize nasıl alınır?

Almanya vizesi alabilmek için; uzun süreli seyahat planlanıyorsa Almanya Konsolosluk ya da Büyükelçiliği’ne, kısa süreli bir seyahat planlanıyorsa da Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru için öncelikle randevu almak gerekir.

Belçika D tipi vize nedir?

Belçika D (Ulusal) vizesi yabancıların Belçika ‘da 90 günden fazla kalmalarını sağlayan uzun dönem ( D tipi ) vizeyi içerir. Bu vize kategorisine Aile Birleşimi, eğitim amaçlı oturum izni, çalışma amaçlı oturum izni gibi uzun vadeli vize kategorileri girmektedir.

D tipi vize ne demek?

D tipi vizeler, diğer Schengen ülkelerinde 180 günlük bir süre boyunca en fazla 90 gün kalmanıza imkân verir. Bu, son 180 gün içerisinde Schengen ülkelerinde 90 günden fazla kalmamış olmanız halinde yasal olarak bu ülkelerde bulunabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Vize nasıl alınır?

Vize almak için giriş yapılmak istenen ülkeye bağlı konsolosluklara ya da aracı kurumlara başvurulur. Kurumlar ve çoğu konsolosluk, online başvuru hizmeti sunmaktadır. Vize alınan yer ilgili başvuru kurallarına göz atmayı unutmayınız. Bu kurumlara gitmeden önce gerekli belgeleri tamamlamak gerekir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *