Categories Vize

FAQ: Azerbaycan’a Vize Nasıl Alınır?

Azerbaycan için de durum tam olarak böyledir. Başvuru formu; pasaportunuz, kimlik fotokopiniz ve yanınızda bulunduracağınız 1 adet fotoğraf ile ülkeye iniş yaptıktan sonra havalimanında ilgili bölümden vizeyi temin edebilirsiniz. Bu işlemi yaparsanız 10 USD ödeyerek 90 günlük vize almanız mümkündür.

Azerbaycan’a vize kaç para?

Azerbaycan vize ücreti 45 USD olmakla beraber, sorunsuz bir şekilde mail adresinize AZN vizenizi alabileceğinizin garantisini vermekteyiz. Düzenlemelerinizin tamamını sizler için yapıyor, sorunsuz bir şekilde vizenizi almanızı sağlıyoruz. Siz de iVisa sistemine girerek Azerbaycan’a vize alabilirsiniz.

Azerbaycan’a gitmek için hangi evraklar lazım?

Türkiye ile Azerbaycan vatandaşları, iki ülke arasında seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan, yalnızca kimlik kartı ibraz ederek seyahat edebilecek.

Azerbaycan turist vizesi kaç gün?

Asan vize süresi 90 günlüktür. Ülkeye giriş yaptıktan sonra toplam 30 gün kalabilirler. Asan vize ile sadece tek giriş yapabilirsiniz. Diplomatik Pasaport, Yeşil pasaport (Hususi Pasaport) ve Hizmet Pasaportu sahipleri vizeden muaftır.

Azerbaycan pasaport kac tl?

3 yıldan 10 yıla kadar olanlar ( 10 YIL) 333,80 TL. Cüzdan bedeli 54 TL. Not: Umuma mahsus münferit ve müşterek pasaportlarda pasaportta kayıtlı her kişi için ayrı ayrı harç alınır. Refakatte kayıtlı 7 yaşından küçük çocuklardan harç alınmaz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Istanbul Üniversitesi Açıköğretim Vize Sınavları Nasıl Oluyor?

Azerbaycan’a pasaportsuz gidilir mi?

Azerbaycan ile Türkiye vatandaşları doğrudan seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan yalnızca yeni tip kimlik kartları ile yapabilecek. Karşılıklı olarak hem Türkiye hem Azerbaycan vatandaşları 90 günlük vize muafiyetinden yararlanarak ve faydalanarak iki ülke arasında giriş çıkış yapabilecekler.

Türk vatandaşı Azerbaycan’a nasıl gider?

Azerbaycan’ın kara sınır kapılarında vize itası uygulaması yoktur. Azerbaycan’a gelen vatandaşlarımız Bakü Haydar Aliyev Havaalanı veya Gence Uluslararası Havaalanında 1 aylık vize alabilmektedirler.

Azerbaycan biletleri ne kadar?

Ucuz Azerbaycan Uçak Bileti

  • İstanbul – Bakü Uçak Bileti 1.316,41 TL.
  • Ankara – Bakü Uçak Bileti 1.214,59 TL.
  • İzmir – Bakü Uçak Bileti 861,00 TL.
  • Antalya – Bakü Uçak Bileti 1.058,00 TL.
  • Nakhcivan – Bakü Uçak Bileti 3.359,93 TL.
  • İstanbul – Nakhcivan. Uçak Bileti 1.543,16 TL.
  • Bakü – Nakhcivan. Uçak Bileti 3.263,88 TL.
  • Tiflis – Bakü

Azerbaycanda vizesiz kaç gün kalınır?

Duyuruda, protokolün yürürlüğe girmesiyle iki ülke vatandaşlarının yeni tip çipli kimlik kartlarını kullanarak diğerinin ülkesine 90 gün kalış süreli vizesiz turistik seyahat gerçekleştirebilecekleri kaydedildi.

Azerbaycan’a giriş çıkış var mı?

Azerbaycan’a Gitmek İçin Gerekli Evraklar Her iki ülkeye kimlik ile seyahat etmek yalnızca Türkiye ve Azerbaycan arasındaki doğrudan seyahatlerde geçerlidir. Üçüncü ülkelerde Türkiye’ye veya Azerbaycan’a girişlerde pasaport kullanımı zorunludur.

Türk vatandaşı Azerbaycan kac gün kalabilir?

Azerbaycan ‘a giriş yapan tüm yabancı uyrukluların ülkede on beş günden fazla kalmayı öngörmeleri halinde, Azerbaycan Devlet Göç İdaresine (https://eservice.migration.gov.az/) adres beyanı yapmalarının şart olduğuna dikkat çekilen duyuruda, Azerbaycan ‘da 15 günden fazla kalmayı öngören Türk vatandaşlarının ülkeden

Türk vatandaşları Azerbaycan’a kimlikle gidebilir mi?

Türkiye ile Azerbaycan arasında 10 Aralık 2020’de imzalanan protokol ile iki ülke vatandaşlarının sadece kimlik kartı ibraz ederek, geçişleri bugün başladı. İki ülke vatandaşları 1 Nisan’dan itibaren karşılıklı seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan, yalnızca yeni tip kimlik kartı ibraz ederek yapabilecek.

You might be interested:  Sık sorulan: Italya Vize Ücreti Nereye Yatırılıyor?

Türkiye’den Azerbaycan’a nasıl gidilir?

İstanbul ‘dan Bakü’ye otobüs ile de gitmek mümkün. Bu şekilde yapılacak bir yolculuk yaklaşık 34 saat sürüyor. Türkiye ‘ den Azerbaycan’a tren seferi bulunmuyor. Ancak Rusya ve Ukrayna’da yaşayan vatandaşlar düzenli olarak yapılan tren seferleriyle Bakü’ye ulaşım sağlayabilir.

10 yıllık pasaport ücreti 2021 nereye yatırılır?

Bordo pasaport, yeşil pasaport veya almak adına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar defter bedellerini “ pasaport defter bedeli” adıyla, pasaport harç bedellerini ise “e- Pasaport harç bedeli” ismiyle Maliye Bakanlığına bağlı defterdarlık veya müdürlüklere, veznelere veya Maliye Bakanlığıyla anlaşmalı bankalara

10 yıllık pasaport ücreti kaç euro 2021?

-İki yıllık pasaport ücreti 68 Euro ‘dan 60 Euro ‘ya, -Üç yıllık pasaport ücreti 85 Euro ‘dan 75 Euro ‘ya, – 10 yıllık pasaportların ücreti ise 107 Euro ‘dan 95 Euro ‘ya indirildi.

Öğrenciye pasaport ne kadar 2020?

Pasaport Bedeli Dekontu Öğrenciler ise pasaport harcı ödemeleri gerekmemekte fakat 108 TL olan bir defter bedelini anlaşmalı bankalara yatırması gerekmektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *