Categories Vize

FAQ: Araba Vize Randevusu Nasıl Alınır?

TÜVTÜRK web sitesinden araç muayene randevusu almak için tıklayınız. Web sitesinin yanı sıra haftanın 6 günü, 08.00-20.00 saatleri arasında hizmet veren araç muayene randevu telefonu, 0 850 222 8888 arayıcılığıyla çağrı merkezinden randevu alabilirsiniz. TÜVTÜRK iletişim formuna linkten ulaşabilirsiniz.

TÜVTÜRK muayene tekrarı randevusu nasıl alınır?

Bilgi ve randevu almak için bize 0850 222 88 88 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Araç muayenesi randevusu nasıl alınır?

Araç muayene randevuları www.tuvturk.com.tr internet sitemizden ve 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimizden bugüne kadar ücretsiz olarak verilmekte olup, bundan sonra ücretsiz olarak verilmeye devam edilecektir.

Araç muayene tekrarı nasıl yapılır?

Muayene tekrarı, muayenenin yapıldığı aynı gün veya muayenenin yapıldığı tarihten itibaren bir aylık süre içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere muayenenin yapıldığı araç muayene istasyonunda veya başka bir araç muayene istasyonunda yapılır.”

Araç muayenesi nasıl yapılır?

Araç muayenesi TÜVTÜRK aracılığıyla yapılır. Randevu yöntemi ile çalışan bu kurumda sıra almak gerekir. Bunun için iki farklı yol vardır. TÜVTÜRK ücretsiz randevu hattı olan 0850 222 88 88 nolu telefondan veya www.tuvturk.com.tr adresinden araç muayene randevusu alınabilir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Norveç Vize Nasıl Alınır?

Muayeneden kalan araç tekrar randevu almak gerekir mi?

Muayenesi yaptırılan araçlar, muayeneden geçemedikleri durumda ücretsiz muayene tekrarı hakkı için muayenenin yapıldığı aynı istasyona veya aynı ildeki diğer tüm sabit muayene istasyonlarına gitmek zorundadır.

Muayene tekrarı için aynı istasyona mı gidilmesi gerekir muayene tekrarı süresi ne zamana kadar geçerlidir?

Muayene tekrarı için aynı istasyona mı gidilmesi gerekir? Muayene tekrarı süresi ne zamana kadar geçerlidir? Muayenesi yapılan araçlar muayeneden geçemedikleri takdirde kendilerine 1 aylık süre tanınmaktadır. Aracın 1 aylık süre içerisinde eksikliklerini tamamlayıp gelmesi gerekmektedir.

Gezici servise nasıl randevu alınır?

Gezici araç muayene istasyonlarından iki türlü ücretsiz randevu alabilirsiniz. Birincisi Tüvtürk resmi web sitesi üzerinden online randevu almak. İkincisi ise Tüvtürk çağrı merkezine telefon etmek.

2021 araç muayene ücreti ne kadar?

2021 araç muayene ücreti, aracın niteliğine göre değişir. Bu kapsamda araç cinslerine göre muayene ücreti aşağıda belirtilmiştir: Otomobil, kamyonet, minibüs, römork ya da yarı römork araçlar için 372,88 TL. Kamyon, otobüs, tanker ve çekiciler için 462,56 TL.

Araç muayene randevusu nasıl değiştirilir?

RANDEVU DEĞİŞİKLİĞİ / İPTAL ETME Randevunuzu güncellemek veya iptal etmek için Soyadınızı girerek güncelleme ve iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Randevu bilgilerinize, randevu tarihinize kadar erişmeniz ve bilgiler üzerinde değişiklik yapmanız mümkündür.

Araç Muayene tekrarında geçmezse ne olur?

Muayene tekrarında kusuru giderilmediği tespit edilen ya da bir ay içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti tam olarak alınır. Bir sonraki muayeneye bu raporla gelinmesi zorunludur. Eksikler giderilmediği sürece muayene tamamlanmış sayılmaz.

Tüvtürk muayene tekrarı ücretli mi?

bir ay içerisinde ücretsiz yaptırabilirler. Muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti tam olarak alınır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Vize Tarihi Geçerse Ne Olur?

Araç muayene geçmezse ne olur?

Aracınızın ağır kusurlu olarak muayeneden geçememesi durumunda size bilgi verilecek ve aracın değişmesi ya da onarılması gereken parçasının düzeltilmesi ve kontrol için tekrar geri getirilmesi istenecektir. Geri getirilme süresi ise 1 ay içerisinde olacaktır.

Araç muayeneye gidince ne yapılır?

Araç Muayene Sırasında Yapılması Gerekenler

 1. 1 – ARACINIZI PARK EDİN.
 2. 2 – MÜŞTERİ KABUL ALANINA GİDİN.
 3. 3 – SIRA NUMARASI ALIN.
 4. 4 – EVRAKLARINIZI GÖREVLİYE TESLİM EDİN.
 5. 5 – ARAÇ MUAYENE ÜCRETİNİ ÖDEYİN.
 6. 6 – ARACINIZI TESLİM ETMEDEN ÖNCE EMNİYET KEMERLERİNİ TAKIN.
 7. 7 – TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN GEREKLİ EKİPMANLARI YERLEŞTİRİN.

Muayenede araçta neler olması gerekir?

Gerekli Ekipmanlar Listesi

 • Büyük sargı bezi (10 cm x 3-5 m), 2 Adet.
 • Hidrofil gaz steril (10×10 cm 50’lik kutu), 1 Kutu.
 • Üçgen sargı, 3 Adet.
 • Antiseptik solüsyon (50 ml), 1 Adet.
 • Flaster (2 cm x 5 m), 1 Adet.
 • Çengelli İğne, 10 Adet.
 • Küçük makas (paslanmaz çelik), 1 Adet.
 • Esmark bandajı, 1 Adet.

2021 araç muayene nasıl yapılır?

Eğer borcunuz yoksa TÜVTÜRK’ün resmi internet sitesi ”tuvturk.com.tr” adresindeki ‘ücretsiz randevu’ bölümüne aracınızın plakasını, ruhsat numarasını yazıp muayene yaptıracağınız şehri seçerek randevu alabilirsiniz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *