Categories Vize

Bulgaristana Nasil Vize Alinir?

Bulgaristan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

 1. Pasaport. Bulgaristan vize başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay içinde geçerli olması gerekmektedir.
 2. Biyometrik Fotoğraf.
 3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 4. Banka Hesap Dökümü
 5. İkametgah Belgesi.
 6. Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler.

Bulgaristan vize ücreti ne kadar?

Bulgaristan turistik vizesi C tipi vize türüdür. Bulgaristan turistik vize ücreti 2020 yılı ve 2021 yılları için aynı olup seyahat sigortası dahil 110 EURO seyahat sigortası hariç 100 EURO’dur.

Bulgaristan’a vize veriliyor mu?

Bulgaristan Vize İstiyor mu? Bulgaristan Türkiye’ye vize uygulayan ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

Bulgaristana vizesiz gidilir mi?

Bulgaristan Türkiye’ye vize uygulayan ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

Bulgaristan’a vize kaç günde çıkar?

Bulgaristan’a seyahat edecek Türk Vatandaşlarının evraklarını konsolosluğa teslim etmeleriyle birlikte sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan kapıda vize veriyor mu?

Bulgaristan üzerinden yapılacak transit geçişler için Bordo (umuma) mahsus pasaport sahipleri transit vizesine tabidir. Bulgaristan kapıda transit vize uygulaması bulunmamaktadır. Bulgaristan üzerinden gidilecek ülke Schengen ülkesiyse ve bu ülkenin vizesi bulunuyorsa transit vizeye gerek kalmaksızın geçiş yapılabilir.

Turistik vize süresi ne kadar?

– Vizenin veya vize muafiyetinin Türkiye’de sağladığı kalış süresi, her 180 günde 90 günü geçemez. Türkiye’de son 180 gün içerisinde toplam kalış süresinin 90 günü geçmemesi kaidesi Türkiye’ye seyahat edecek tüm yabancı ülke vatandaşları için geçerlidir.

Bulgaristan vizesi almak kolay mı?

Cevap 12: Bulgaristan vize başvurusu detaylı evraklar ve uzun bekleme süresi gerekmediğinden kolaydır.

Bulgaristana gitmek için ne gerekli?

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021

 1. Pasaport. Bulgaristan vize başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay içinde geçerli olması gerekmektedir.
 2. Biyometrik Fotoğraf.
 3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 4. Banka Hesap Dökümü
 5. İkametgah Belgesi.
 6. Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler.

Bulgaristan vizesiz nasıl gidilir?

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Bulgaristan vizeleri veya Schengen vizeleri olmaksızın ülkeye giriş yapamazlar. Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaportuna sahipler 180 gün içinde 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Bulgaristan’a arabayla gitmek için ne gerekli?

Araba İle Bulgaristan’a Gitmek İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport ve Vize: Seyahat eden her kişinin geçerli pasaportu.
 • Ehliyet: Ehliyetin uluslararası olması gekir.
 • Araç Ruhsatı: Bulgaristan’a gideceğiniz araç firma üzerine kayıtlı ise araç sahibinden alınmış noter izin belgesi.

Yunan adalarına vizesiz gidilir mi?

Yunanistan ‘a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Schengen Anlaşması’na dayanan Yunanistan vize rejimi, Yunanistan ‘dan transit geçecek vatandaşlarımıza da vize zorunluluğu getirmektedir.

You might be interested:  Soru: Irlanda Vize Ücreti Ne Kadar?

Vize kaç günde çıkar 2021?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Bulgaristan evlilik vizesi kaç günde çıkar?

Bulgaristan evlilik vizesi D tipi vize türüdür. Ortalama olarak 15-20 iş günü içerisinde alınır. Ancak bazı durumlarda Konsolosluğun Bulgar vatandaşı olan aile ferdi hakkında ek mülakat ya da bilgi talebi edebildiğinden bu süre uzayabilmektedir.

Bulgaristan pasaportu ne kadar sürede çıkar?

Başvurular sonucunda işlem süresi yaklaşık 90 gün içinde sonuçlanır. Ancak bu süre resmi tatillerin varlığına ve konsolosluğun yoğunluğuna göre uzayıp kısalabilir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *