Categories Vize

Belçika Vize Ne Kadar Sürede Alınır?

Belçika Konsolosluğu Belçika turistik, ticari ve ziyaret vizesi başvurularını ortalama 7 ila 15 iş günü içinde sonuçlandırabilmektedir.

Belçika vizesi kaç günde çıkar 2021?

Belçika vizesi kaç günde çıkar? Belçika vize başvurusu ortalama 5 işgünü içinde sonuçlanmaktadır. Belçika Konsolosluğu veya Belçika Büyükelçiliği ek belge isteyebilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu seyahat tarihinden 20 gün önce gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Belçika vize veriyor mu?

Belçika ‘ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus( Bordo) Pasaport sahiplerinin vize alması gerekirken Hizmet(Gri) Pasaport, Hususi( Yeşil) Pasaport ve Diplomatik( Siyah) Pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacakları ziyaretlerde vize almasına gerek yoktur.

Belçika vize ücreti ne kadar?

Belçika ziyaret vizesi ücreti 736 TL’dir. Form ve dilekçe doldurma, randevu alma ve seyahat sağlık sigortası dahil Belçika ziyaret vizesi ücreti ortalama 150 Euro’dur. Belçika ziyaret vizesi 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz, 6-12 yaş arası çocuklar için başvuru ücreti 368 TL’dir.

Belçika aile birleşim vizesi kaç günde çıkar?

Belçika aile birleşimi vizesi çıkış süresi, uzun süreli bir vize kategorisi içerisinde bulunan D tipi vize olmasından kaynaklanarak en geç 15 ila 20 gün içerisinde sonuç bulmaktadır.

You might be interested:  FAQ: Pasaport Vize Işlemleri Nerede Yapılır?

Belçika vizesi kaç günde çıkar 2019?

Belçika Konsolosluğu Belçika turistik, ticari ve ziyaret vizesi başvurularını ortalama 7 ila 15 iş günü içinde sonuçlandırabilmektedir.

D tipi vize nedir Belçika?

Belçika D (Ulusal) vizesi yabancıların Belçika ‘da 90 günden fazla kalmalarını sağlayan uzun dönem ( D tipi ) vizeyi içerir. Bu vize kategorisine Aile Birleşimi, eğitim amaçlı oturum izni, çalışma amaçlı oturum izni gibi uzun vadeli vize kategorileri girmektedir.

Belçika Türkiyeden gelenlere karantina uyguluyor mu?

Ülkemizden Belçika ‘ya yönelik zorunlu seyahatlerde, Belçika ‘da oturumu bulunan kişilerin Belçika ‘ya varışlarında 10 günlük bir karantinaya tabi olması, ayrıca varışlarının 1. ve 7. günlerde PCR testi yaptırması gerekmektedir.7. günde yapılan PCR testinin negatif çıkması durumunda, karantina son bulabilecektir ( Belçika

Belçika’da nasıl çalışılır?

Belçika A tipi çalışma izni başvurusu yapmak için; Belçika ‘da son 10 yıl içerisinde en az 4 yıl boyunca B tipi çalışma izni ile çalışmış olmak, son 10 yılda bir yıldan uzun süre Belçika dışında yaşamamış olmak gerekir. Türk vatandaşları için B tipi çalışma izniyle 3 yıl çalışmış olunması yeterlidir.

Belçika vizesi için neler gerekli?

Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

 • Pasaport.
 • Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi.
 • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
 • Belçika Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​ (Fransızca veya İngilizce)
 • Davetiye.
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)

Belçika aktarmalı uçuşlarda vize gerekli mi?

Belçika transit vizesi, Belçika Havalimanı’ndan aktarmalı uçuş yoluyla Schengen dışı bir ülkeden başka bir Schengen dışı bir ülkeye seyahat eden vatandaşlar için zorunludur. Belçika ‘da bir günden fazla bulunmak gerekiyorsa, Belçika transit vizesi yerine normal bir Schengen vizesine başvurulması gerekmektedir.

D tipi vize ne demek?

D tipi vizeler, diğer Schengen ülkelerinde 180 günlük bir süre boyunca en fazla 90 gün kalmanıza imkân verir. Bu, son 180 gün içerisinde Schengen ülkelerinde 90 günden fazla kalmamış olmanız halinde yasal olarak bu ülkelerde bulunabileceğiniz anlamına gelmektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Almanya Vize Ücreti Ne Kadar 2019?

Vize nasıl alınır?

Vize almak için giriş yapılmak istenen ülkeye bağlı konsolosluklara ya da aracı kurumlara başvurulur. Kurumlar ve çoğu konsolosluk, online başvuru hizmeti sunmaktadır. Vize alınan yer ilgili başvuru kurallarına göz atmayı unutmayınız. Bu kurumlara gitmeden önce gerekli belgeleri tamamlamak gerekir.

Aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar?

Her bir başvuru kendi durumuna göre değerlendirilir ve bu nedenle oturum vize başvuruları gibi daha uzun süreli kalışın verildiği için, göçmen olmayan vize başvurularından daha uzun sürede sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğuna göre İngiltere Aile Birleşimi vize başvurusu sonuçlanma süresi yaklaşık 12 haftadır.

Belçika aile birleşimi vizesi nasıl alınır?

Belçika Aile Birleşimi Vizesi İçin İstenen Evraklar

 1. 2 Adet Biometrik Fotoğraf.
 2. Uluslararası Evlenme Belgesi.
 3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi ve Nüfus Cüzdanı
 4. İkametgah Belgesi.
 5. Belçika ‘da Yaşayan Eşe Dair Belgeler.
 6. Önceki Evliliklere Dair Boşanma Belgeleri.

Aile birleşimi vizesi kimlere verilir?

Türkiye aile birleşimi vizesini, Türk vatandaşı ile evli yabancı ülke vatandaşı ve çocukları alabilmekte olup Türkiye’de yasal izin ile ikamet eden yabancıların eş ve çocukları da bu vize türüne başvuru yapabilmektedir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *