Categories Vize

Azerbaycan Vize Nasıl Alınır?

Azerbaycan için de durum tam olarak böyledir. Başvuru formu; pasaportunuz, kimlik fotokopiniz ve yanınızda bulunduracağınız 1 adet fotoğraf ile ülkeye iniş yaptıktan sonra havalimanında ilgili bölümden vizeyi temin edebilirsiniz. Bu işlemi yaparsanız 10 USD ödeyerek 90 günlük vize almanız mümkündür.

Azerbaycan vizesi kaç TL?

Azerbaycan vize ücreti 45 USD olmakla beraber, sorunsuz bir şekilde mail adresinize AZN vizenizi alabileceğinizin garantisini vermekteyiz. Düzenlemelerinizin tamamını sizler için yapıyor, sorunsuz bir şekilde vizenizi almanızı sağlıyoruz. Siz de iVisa sistemine girerek Azerbaycan ‘a vize alabilirsiniz.

Azerbaycan vizesi kaç günlük?

Vizesiz Azerbaycan ‘a giriş yapan Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahiplerinin, Azerbaycan ‘da kalma süresi ise; 90 gündür. Azerbaycan Konsolosluğu turistik seyahatler için tek girişli 30 günlük Azerbaycan Turist vizesi vermektedir.

Azerbaycan turist vizesi kaç gün?

Asan vize süresi 90 günlüktür. Ülkeye giriş yaptıktan sonra toplam 30 gün kalabilirler. Asan vize ile sadece tek giriş yapabilirsiniz. Diplomatik Pasaport, Yeşil pasaport (Hususi Pasaport) ve Hizmet Pasaportu sahipleri vizeden muaftır.

Azerbaycan kaç ülkeye vizesiz gidebilir?

Henley Vize Kısıtlamaları Endeksinin 2016 yayınına göre Azerbaycan vatandaşları umumi Azerbaycan pasaportu ile sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 62 ülkeye seyahat edebilirler, ve bunlardan 31’ine vizesiz girebilirler.

You might be interested:  Soru: Almanya Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Azerbaycan pasaport kac tl?

3 yıldan 10 yıla kadar olanlar ( 10 YIL) 333,80 TL. Cüzdan bedeli 54 TL. Not: Umuma mahsus münferit ve müşterek pasaportlarda pasaportta kayıtlı her kişi için ayrı ayrı harç alınır. Refakatte kayıtlı 7 yaşından küçük çocuklardan harç alınmaz.

Azerbaycan’a giriş için ne gerekli?

Türkiye ile Azerbaycan vatandaşları, iki ülke arasında seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan, yalnızca kimlik kartı ibraz ederek seyahat edebilecek.

Türk vatandaşı Azerbaycan kac gün kalabilir?

Azerbaycan ‘a giriş yapan tüm yabancı uyrukluların ülkede on beş günden fazla kalmayı öngörmeleri halinde, Azerbaycan Devlet Göç İdaresine (https://eservice.migration.gov.az/) adres beyanı yapmalarının şart olduğuna dikkat çekilen duyuruda, Azerbaycan ‘da 15 günden fazla kalmayı öngören Türk vatandaşlarının ülkeden

Azerbaycan ile Türkiye arasında vize var mı?

Azerbaycan ile Türkiye vatandaşları doğrudan seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan yalnızca yeni tip kimlik kartları ile yapabilecek. Karşılıklı olarak hem Türkiye hem Azerbaycan vatandaşları 90 günlük vize muafiyetinden yararlanarak ve faydalanarak iki ülke arasında giriş çıkış yapabilecekler.

Azerbaycan Türk vatandaşlarını alıyor mu?

Azerbaycan ‘ın kara sınır kapılarında vize itası uygulaması yoktur. Azerbaycan ‘a gelen vatandaşlarımız Bakü Haydar Aliyev Havaalanı veya Gence Uluslararası Havaalanında 1 aylık vize alabilmektedirler.

Azerbaycanda vizesiz kaç gün kalınır?

Duyuruda, protokolün yürürlüğe girmesiyle iki ülke vatandaşlarının yeni tip çipli kimlik kartlarını kullanarak diğerinin ülkesine 90 gün kalış süreli vizesiz turistik seyahat gerçekleştirebilecekleri kaydedildi.

Türkiye’den Azerbaycan’a nasıl gidilir?

İstanbul ‘dan Bakü’ye otobüs ile de gitmek mümkün. Bu şekilde yapılacak bir yolculuk yaklaşık 34 saat sürüyor. Türkiye ‘ den Azerbaycan’a tren seferi bulunmuyor. Ancak Rusya ve Ukrayna’da yaşayan vatandaşlar düzenli olarak yapılan tren seferleriyle Bakü’ye ulaşım sağlayabilir.

You might be interested:  FAQ: Romanya Vize Nasıl Alınır?

Azerbaycan Türkmenistan’dan vize istiyor mu?

Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Bulgaristan, Çin, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan, Macaristan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Malezya, Moldova, Romanya, Rusya, Slovakya, Tacikistan, Türkiye, Ukrayna, Özbekistan, diplomatik ve hizmet pasaportu sahipleri ile Hindistan ve Güney Kore diplomatik pasaport hamillerinin

Azerbaycan vatandaşı hangi ülkelere gidebilir?

Aşağıdaki 9 ülke vatandaşları 90 güne kadar vizesiz Azerbaycan ‘ı ziyaret edebilirler:

 • Belarus.
 • Gürcistan.
 • Kazakistan.
 • Kırgızistan.
 • Moldova.

Azerbaycan hangi ülkelerden vize istiyor?

Azerbaycan ‘dan Vize İstemeyen Ülkeler Hangileri?

 • Bahreyn.
 • Barbados.
 • Belarus.
 • Bosna-Hersek.
 • Brezilya.
 • Fas.
 • Sırbistan.
 • Tunus.

Azerbaycan pasaportsuz gidilir mi?

Vizesiz, pasaportsuz sadece kimlikle gidebileceğimiz ülkelere Azerbaycan da eklendi. Türk vatandaşları 1 Nisan’dan itibaren yeni çipli kimlik kartlarıyla, 90 güne kadar Azerbaycan ‘a vizesiz turistik seyahat yapabilecek.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *