Categories Vize

Avusturya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Vize Sonuçlanma Süresi Olağandışı durumlar göz önünde bulundurularak vize başvurusunun yapılması, planlanan seyahatteki gecikmelerin önüne geçecektir. Avusturya vize randevusu işlemleri için 02129632787 numaralı telefonu arayarak Avusturya vize başvuru süreci hakkında ücretsiz bilgi talep edebilirsiniz.

Avusturya vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Seyahat tarihinden en geç 15 gün öncesinde ya da en erken 2 ay öncesine kadar başvuru yapılabilmektedir. Avusturya vize başvurusunda kişinin durumuna uygun şekilde hazırlanmış olan evrakların başvuru sahibine dair doğru bilgileri içermesi, tutarsızlık içermemesi, sahte bilgi içermemesi gerekmektedir.

Avusturya turist kabul ediyor mu?

Avusturya, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler ve İsviçre’de yasal olarak ikamet etmekte olan vatandaşlarımızın ülkeye vizesiz giriş/geçiş yapmalarına izin vermektedir. AB dışından seyahat eden vatandaşlarımızın, mukim oldukları ülkedeki Avusturya temsilciliklerinden vize almaları gerekmektedir.

Avusturya vize nereden alınır?

Avusturya ulusal vizesi, Avusturya Erasmus vizesi ve Avusturya oturum izni gibi işlemler için Avusturya Konsolosluğuna başvuru yapılabilecektir.

Avusturya D tipi vize kaç günde çıkar?

Avusturya Schengen vizesi kapsamındaki başvurular 14 günde sonuçlanmaktadır. Avusturya D tipi Ulusal Vizesi başvuruları ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır.

Avusturya Konsolosluğu ne zaman açılacak?

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu haftaiçi hergün 08.15 ve 16.00 satleri arasında hizmet vermektedir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Macaristan Vize Randevu Nasıl Alınır?

Viyana vize veriyor mu?

Avusturya’ya seyahat edecek kişilerin Schengen vizesi yoksa ve Bordo (Umumi) Pasaporta sahiplerse vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Ancak Hususi (Yeşil), Hizmet(Gri), Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip Türk vatandaşlarının ise Avusturya’ ya 180 gün içerisinde 90 gün vizesiz seyahat etme hakları bulunmaktadır.

Avusturya Türkiye’den vize istiyor mu?

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Avusturya aile birleşimi vizesi ne zaman çıkar?

Avusturya aile birleşimi başvuru sonuçlanma süresi ortalama olarak 6 aydır. Ancak söz konusu 6 aylık süre, ortalama bir süre olup kesinlik içermemektedir.

Türkiyeden Avusturya uçuş var mı?

Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Ryanair Avusturya uçuşları düzenliyor.

Avusturya vize masrafı ne kadar?

Mart 2020 itibarıyla geçerli güncel ücretler şu şekildedir: Vize harç ücreti: 80 euro. Başvuru hizmet ücreti: 30 euro.

Avusturya vize için hesapta ne kadar para olmalı?

Avusturya Konsolosluğuna 3-5 gün konaklama süreli turistik vize başvurunuzu satın alınmış otel ve uçak bileti ile vize başvurusu yapacaksanız banka hesabınızda en az 5-6 bin TL bakiye bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Avusturya’da nasil oturum alinir?

Avusturya oturum izni için yurtdışından da şahsen oturum izni başvurusu yapılması gerekmektedir. Avusturya Yerleşme ve Oturma izinleri bir kart şeklinde düzenlenerek kimlik belgesi olarak da işlem görmektedir. Yerleşme ve oturum izinlerine dair kartlar Viyana Eyaletinde MA 20 Belediye Dairesi tarafından verilmektedir.

Almanya vize işlemleri ne kadar sürer?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Portekiz Ne Kadar Vize Veriyor?

Avusturya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021?

Avusturya aile birleşimi vizesi, Avusturya Konsolosluğu tarafından verilen bilgilere göre 6 ay içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Vize işlemleri nasıl yapılır?

Vize almak için giriş yapılmak istenen ülkeye bağlı konsolosluklara ya da aracı kurumlara başvurulur. Kurumlar ve çoğu konsolosluk, online başvuru hizmeti sunmaktadır. Vize alınan yer ilgili başvuru kurallarına göz atmayı unutmayınız. Bu kurumlara gitmeden önce gerekli belgeleri tamamlamak gerekir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *