Türkiye'de neler oluyor

Çığ felaketi, uçak faciası ve deprem içimizi yaktı.

Türkiye'de neler oluyor

Çığ felaketi, uçak faciası ve deprem içimizi yaktı.

Türkiye'de neler oluyor
07 Şubat 2020 - 11:30

Son günlerde yaşananların nasıl ve neden kaynaklandığı sorusu gündeme oturdu. Üzücü ve gerçek olan insan hayatının neden bu kadar ucuz olduğu düşündürüyor. Çığ düştü, insanlar öldü. Çığ altında kalanlara yardım destekli kurtarma ekibi de çığ altında kaldı. Tabii bir insanın birçok soru sorduğu, yanıtsız kaldığı bir muamma. Bu konularda toplumun ne kadar bilgili ve düşünceli hareket edildiği düşündürdü. Ama unutulmamalıdır ki ne kadar bilgili ve deneyimli hareket edildiği, birçok kez de bilgisizlik ve tecrübesizlikte ister istemez yaşanılan süreci zorluyor.

Öte yandan uçak sert düşüşle üçe bölündü. Uçaktan üç kişinin kurtarılamadığı bilgisi verildi İnsanlar yaralandı. Düşüşün ardından olay yerine ulaşmak için hareket eden polisler yolda kaza yaptı. Polisler yaralandı. Birkaç gün içinde tüm bilgiler ortaya çıkacaktır. Hatanın kulede mi yoksa pilotta mı olduğu anlaşılır gibi değil. Her ikisinin de hatalı olduğu konuşuluyor. Maalesef, toplum olarak bilinen bir gerçek: İçimiz kan ağlıyor.

Gel gelelim Elazığ ve Malatya Depremine
Doğu'nun hava şartlarını herhalde bilmeyen yoktur. Havası çok sert ve iklim kış ise, her taraf buz kesiyordur. Resmi açıklamaya göre 41 kişinin öldüğü yüzlerce kişinin yaralandığı kışın soğuğunda deprem korkusu tüm yurdu sarıyor. Korku ve endişenin tetiklediği deprem, toplum hayatını sarsan şokların daha belirginleştiği kesin. 

Doğa, acımasız insanoğluna karşı kazanımına devam ediyor. Yaşatacağı her türlü felaketlerden insanoğlunun aldıklarını geri almaya başladı. Netice de insanlar ölüyor ve hayat çok ucuzladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum