Categories Türkiye

Zipline Türkiye Nerede Var?

Kanyonda, ormanda ve dağlık arazilerde kurulan zipline ile siz de macera dolu anlara şahit olabilirsiniz.

 • Ilgaz Dağı, Çankırı
 • Borçka Baraj Gölü, Artvin.
 • Göynük Kanyonu, Antalya.
 • Masalköy Macera Park, Maşukiye.
 • Ayder Yaylası, Rize.
 • Bursa Zipline Parkurları
 • Tortum Gölü, Erzurum.
 • Kaş, Antalya.

Zipline nerelerde yapılır?

Türkiye’de zipline nerede yapılır?

 • 1.Antalya, Kemer – Göynük Kanyonu. Türkiye’nin en büyük zipline parkuru, Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Göynük Kanyonu’nda bulunuyor.
 • Çankırı, Ilgaz Zipline.
 • Rize, Ayder Zipline.
 • Artvin, Çoruh Nehri.
 • 5.Erzurum, Tortum Zipline.

Zipline ne dir?

Zipline ipte kayma şeklinde yapılan bir spordur. Bir noktadan daha alçak bir noktaya gerilen çelik bir halat veya ip ile kayma sporu olmaktadır. Zipline sporu yapabilmek için yüksek bir noktaya çıkılması ve emniyet kemeri takılması gerekir.

Zipline kaç metre?

Yüksekliği 280 m., uzunluğu 2 km, en yüksek hızı saatte 160 km’dir. Türkiye’nin en büyük zipline parkuru Antalya`nın Kemer ilçesine bağlı Göynük Kanyonu’da bulunur. Toplam 1 km’lik parkur 4 ayrı hattan oluşuyor.

Rize’de zipline nerede yapılır?

Rize ‘nin Çamlıhemşin ilçesindeki Fırtına Vadisi ve dünyaca ünlü turizm merkezlerinden Ayder Yaylası’na gelen tatilciler, ” zipline “nin tadını çıkarırken adrenalin dolu dakikalar yaşıyor. İşletmeler, 75 metre yükseklikte, 160 metre uzunluktaki alanda müşterilere hem doğal güzellikleri yukarıdan görme imkanı sunuyor.

Trabzonda zipline nerede yapılır?

Trabzon ‘un Çaykara ilçesi Haldizen vadisinde bulunan 2400 rakımlı Yedi Göller’de deniz bisikleti ve zipline keyfi yaşanıyor. Trabzon ‘un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’e yaz aylarında gelen turistlere değişik alanlarlarda hizmet veriliyor.

You might be interested:  Türkiye Kürtleri Ne Istiyor?(Doğru cevap)

Zipline Parkuru nedir?

İpte kayma yaygın olarak bilinen zipline yüksek bir noktadan daha alçak bir noktaya gerilen çelik halat ya da iplerle kayma sporudur. Zipline sporunda yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat vasıtası ile emniyet kemeri giyerek (koşum, harness,) kendi ağırlığınızla ve yerçekimi yardımıyla kayılır.

Maşukiye zipline ne kadar?

( Zipline: Belinizden ve omuzlarınızdan geçen bir üst giyiyorsunuz. Bu üst, halatlar ile uzun ve kalın bir tele bağlı. Oturur pozisyonda bir yükseklikten diğerine geçiyorsunuz.) Kişi başı 15 TL ve iki kez binme hakkınız var.

Zipline kaç yaş?

Yüksek parkur için 9 yaş sınırımız var. Boyunuz alçak parkur için minimum 130 cm, yüksek parkur için 155 cm olmalıdır. Tırmanma duvarını 4 yaşından itibaren herkes kullanabilir. ” Zipline – Flyfox” için minimum ağırlığınız 27 kg – maximum 115 kg olmalı.

Nakkaştepe Zipline kac metre?

Çelik halatlar ile 13 metre yükseklikte ve 130 metre uzunluğunda unutamayacağın bir yolculuğa hazır mısın? Ağaçların arasından kayarak müthiş bir macera yaşamak istiyorsan Zipline tam sana göre.

Zipline uzun parkur kaç metre?

Orta zipline hatları: 100 metre ile 250 metre arasında değişen uzunluklarda uygulanabilen tüm dünyada rağbet gören zipline parkurlarıdır. Uzun zipline hatları (Canopy): 250 metre ile 2 km arasında değişen uzunluklarda uygulanabilen alanın coğrafi özelliklerine göre geçiş üniteleri içeren zipline parkurlarıdır.

Osmanlı salıncak Zipline nerede?

Rizenin Ardesen ilçesinde Ayder yolu üzeri Osmanlu Alabalık Tesisleri yanında Berrak şekilde akan Fırtına deresinin üzerinden ve tarihi Taşkemer köprünün altından özgürce uçmanızı tavsiye ediyoruz.

Rize rafting nerede?

Rize Fırtına Vadisi’nde rafting nerede yapılır? Rize ‘de Fırtına Vadisi içinden geçen Fırtına Deresi’nin toplam uzunluğunun 57km olduğu söylense de, rafting parkurları Ayder Yaylası yakınlarındaki Çamlıhemşin civarlarından başlıyor ve Karadeniz’e varmadan uygun bir noktada son buluyor.

You might be interested:  Türkiye Ispanya Basketbol Maçı Hangi Kanal?(Mükemmel cevap)

Ankarada Zipline var mı?

Ankara ‘da Zipline yapmak istiyorsan doğru adrestesin. Ahlatlıbel Doğa Sporları, Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *