Categories Türkiye

Zipline Türkiye Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

Türkiye‘nin en büyük zipline parkuru, Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Göynük Kanyonu’nda bulunuyor. Toplam 1 kilometrelik parkur, 4 ayrı hattan oluşuyor. Kadın çayırı mevkiinde yerden 25 metre yükseklikte ve 530 metre uzunluğundaki zipline hattı siz adrenalin severleri bekliyor.

Rize’de zipline nerede yapılır?

Rize ‘nin Çamlıhemşin ilçesindeki Fırtına Vadisi ve dünyaca ünlü turizm merkezlerinden Ayder Yaylası’na gelen tatilciler, ” zipline “nin tadını çıkarırken adrenalin dolu dakikalar yaşıyor. İşletmeler, 75 metre yükseklikte, 160 metre uzunluktaki alanda müşterilere hem doğal güzellikleri yukarıdan görme imkanı sunuyor.

Zipline ne dir?

Zipline ipte kayma şeklinde yapılan bir spordur. Bir noktadan daha alçak bir noktaya gerilen çelik bir halat veya ip ile kayma sporu olmaktadır. Zipline sporu yapabilmek için yüksek bir noktaya çıkılması ve emniyet kemeri takılması gerekir.

Zipline kaç metre?

Yüksekliği 280 m., uzunluğu 2 km, en yüksek hızı saatte 160 km’dir. Türkiye’nin en büyük zipline parkuru Antalya`nın Kemer ilçesine bağlı Göynük Kanyonu’da bulunur. Toplam 1 km’lik parkur 4 ayrı hattan oluşuyor.

Zipline hangi illerde var?

Türkiye’de zipline nerede yapılır?

  • 1.Antalya, Kemer – Göynük Kanyonu. Türkiye’nin en büyük zipline parkuru, Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Göynük Kanyonu’nda bulunuyor.
  • Çankırı, Ilgaz Zipline.
  • Rize, Ayder Zipline.
  • Artvin, Çoruh Nehri.
  • 5.Erzurum, Tortum Zipline.

Osmanlı salıncak Zipline nerede?

Rizenin Ardesen ilçesinde Ayder yolu üzeri Osmanlu Alabalık Tesisleri yanında Berrak şekilde akan Fırtına deresinin üzerinden ve tarihi Taşkemer köprünün altından özgürce uçmanızı tavsiye ediyoruz.

You might be interested:  Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 Ne Zaman Çıkacak Türkiye?(Çözüm bulundu)

Zipline Parkuru nedir?

İpte kayma yaygın olarak bilinen zipline yüksek bir noktadan daha alçak bir noktaya gerilen çelik halat ya da iplerle kayma sporudur. Zipline sporunda yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat vasıtası ile emniyet kemeri giyerek (koşum, harness,) kendi ağırlığınızla ve yerçekimi yardımıyla kayılır.

Maşukiye zipline ne kadar?

( Zipline: Belinizden ve omuzlarınızdan geçen bir üst giyiyorsunuz. Bu üst, halatlar ile uzun ve kalın bir tele bağlı. Oturur pozisyonda bir yükseklikten diğerine geçiyorsunuz.) Kişi başı 15 TL ve iki kez binme hakkınız var.

Zipline kaç yaş?

Yüksek parkur için 9 yaş sınırımız var. Boyunuz alçak parkur için minimum 130 cm, yüksek parkur için 155 cm olmalıdır. Tırmanma duvarını 4 yaşından itibaren herkes kullanabilir. ” Zipline – Flyfox” için minimum ağırlığınız 27 kg – maximum 115 kg olmalı.

Nakkaştepe Zipline kac metre?

Çelik halatlar ile 13 metre yükseklikte ve 130 metre uzunluğunda unutamayacağın bir yolculuğa hazır mısın? Ağaçların arasından kayarak müthiş bir macera yaşamak istiyorsan Zipline tam sana göre.

Zipline uzun parkur kaç metre?

Orta zipline hatları: 100 metre ile 250 metre arasında değişen uzunluklarda uygulanabilen tüm dünyada rağbet gören zipline parkurlarıdır. Uzun zipline hatları (Canopy): 250 metre ile 2 km arasında değişen uzunluklarda uygulanabilen alanın coğrafi özelliklerine göre geçiş üniteleri içeren zipline parkurlarıdır.

Ankarada Zipline var mı?

Ankara ‘da Zipline yapmak istiyorsan doğru adrestesin. Ahlatlıbel Doğa Sporları, Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda.

Izmirde Zipline nerede var?

İzmir Macera Parkı nerede diye merak ediyorsanız hemen sizlere tarif edelim. Çocuklar, engelliler ve yaşlılar için de rahat kullanım alanlarını bünyesinde barındıran Bornova Macera Parkı İzmir ‘in Bornova ilçesindeki Atatürk Mahallesi’nde bulunuyor.

You might be interested:  Türkiye Haritası Izmir Nerede? (Çözünme)

Trabzonda Zipline nerede yapılır?

Trabzon ‘un Çaykara ilçesi Haldizen vadisinde bulunan 2400 rakımlı Yedi Göller’de deniz bisikleti ve zipline keyfi yaşanıyor. Trabzon ‘un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’e yaz aylarında gelen turistlere değişik alanlarlarda hizmet veriliyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *