Categories Türkiye

Yunanistan Vatandaşı Türkiye Ye Nasıl Gelir?

Türkiyeye giriş yapmak üzere gelen Yunanistan vatandaşlarından vize, vize muafiyeti veya ikamet izin süresinin bitiminden itibaren en az 60 gün geçerli pasaport veya pasaport yerine geçen belge talep edilmektedir. Pasaportların 10 yıldan eski olmaması gerekir.

Türkiye Yunanistandan vize istiyor mu?

1. Yunanistan ‘a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Schengen Anlaşması’na dayanan Yunanistan vize rejimi, Yunanistan’dan transit geçecek vatandaşlarımıza da vize zorunluluğu getirmektedir.

Özbek vatandaşı Türkiye’ye nasıl gelir?

Hususi ve Hizmet pasaportları sahibi Özbek vatandaşları vizeye tabidir. Türkiye ‘ ye seyahat gerçekleştirmek isteyen ve bir aydan fazla Türkiye ‘de kalmayı planlayan umuma mahsus pasaport sahibi Özbekistan vatandaşlarının Özbekistan ‘daki Türkiye temsilciliklerine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Avrupa vatandaşları Türkiye’ye gelebilir mi?

83 ülke vatandaşı ise Türkiye ‘ ye seyahatleri öncesinde Türkiye ‘nin diplomatik temsilciliklerinden vize almak zorundadır. Ancak Türkiye ‘ ye AB ülkelerinden gelen tüm ziyaretçiler ülkeye vardıklarında basit bir elektronik vize sistemi veya varışta pul vizesi ile vize alabilirler.

Yunanistan’a gitmek için ne gerekiyor?

Pasaport: Yunanistan seyahati sonrasında en az 3 ay geçerliliği olmalı ve en az 2 sayfası boş olması gerekmektedir. Fotoğraf: 2 adet 3,5 x 4,5 boyutlarında, arka fon beyaz olarak güncel biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Kimlik Fotokopisi: Yunanistan seyahati yapacak olan kişinin kimlik kartı fotokopisi gerekmektedir.

You might be interested:  Italya Türkiye Maçı Nerede? (Çözünme)

Türkiye pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir?

Türkiye ‘den vizesiz gidilebilecek ülkeler

  • Antigua ve Barbuda.
  • Arjantin.
  • Arnavutluk.
  • Azerbaycan.
  • Bahamalar.
  • Bahreyn.
  • Barbados.
  • Beyaz Rusya.

Yunanlar Türkiyeye girebiliyor mu?

Yunanistan vatandaşları 90 gün süreli turistik amaçlı seyahatlerde Türkiye vizesinden muaftır. 90 günü aşkın turistik ziyaretler için oturum izni alınması zorunludur.

Özbekistan hangi ülkelere vizesiz?

Özbekistan vatandaşları sadece Azerbaycan, Ermenistan, Kazakistan, Belarus, Kırgızistan, Moldova, Rusya ve Gürcistan’a seyahatlerinde çıkış vizesiz almadan seyahat edebilmektedirler.

Özbek vatandaşı oturma izni nasıl alınır?

Oturum izin belgeleri, ikamet adreslerine gönderilmektedir. Oturum izni başvuru ve uzatma başvuruları e-ikamet üzerinden yapılır. İlk defa oturum iznine başvuran Özbekistan vatandaşlarının sistem tarafından kendilerine verilen randevu gün ve saatinde bulunduğu ildeki İl Göç İdaresinde bulunması gerekmektedir.

Türkiye vize istiyor mu?

Umuma mahsus pasaport hamilleri, Türkiye’de ikamet süresi her giriş için 90 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri vizelerini www.evisa.gov.tr internet adresinden e- vize olarak alabilmektedirler.

Türkiye Almanyadan vize istiyor mu?

Umuma Mahsus Pasaport hamili iseniz, Almanya ‘ya girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet, Hususi (Yeşil) ve Diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız, 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Almanya ‘ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Türkiye Avrupa’dan vize istiyor mu?

Genel olarak birçok Avrupa ülkesi Türkiye ‘nin vize istediği ülkeler arasında yer almamaktadır. Öte yandan, Türkiye Avrupa Birliği’ne aday ülke olmasına rağmen, Türk vatandaşlarına Schengen vizesi uygulanmaktadır.

Yunanistan vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Yunanistan ‘da 7-10 gün konaklama yapacak ve Konsolosluğa satın alınmış otel ve uçak bileti sunacaksanız vize için banka hesabınızda en az 12-13 bin TL civarı para bulundurmanızı tavsiye ederiz.

You might be interested:  Bosna Katliamı Türkiye Ne Yaptı?(Çözülmüş)

Yunanistana en kolay nasıl gidilir?

Türkiye’den Yunanistan’a kara, deniz ve hava yolu ile gidilebilir. Uçak firmalarının İstanbul’dan Atina’ya doğrudan seferleri mevcuttur ve yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürer. İzmir’den Atina’ya ise ortalama yarım saatte gidebilirsiniz.

Yunanistan vize ücreti ne kadar?

Yunanistan vize başvuru aşamasında ödenmesi gereken vize ücreti Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Yunanistan Turistik Vize ve Yunanistan Ticari Vizesi ücretleri 60 Euro olarak belirlenmiştir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *