Categories Türkiye

Xiaomi Türkiye Fabrikası Nerede?

İstanbul‘un Avcılar ilçesinde kurulan fabrikanın yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacağı bildirildi. Fabrika Salcomp ve Xiaomi ortaklığıyla kuruldu. Toplamda 30 milyon dolarlık yatırımla 14 bin metrekare araziye kurulan fabrika, bugün yapılan törenle resmen açılmış oldu.

Xiaomi Türkiye fabrikası ne zaman açılacak?

30 milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye ‘de akıllı telefon üretimine başlayacak olan Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi ‘nin fabrikası için beklenen tarih belli oldu. Xiaomi ‘nin yaptığı açıklamalara göre fabrika 29 Mart 2021 tarihinde açılacak.

Xiaomi Türkiye’de fabrika açıyor mu?

Çinli teknoloji devi Xiaomi ‘nin Salcomp ortaklığı ile İstanbul ‘da kurduğu fabrika bugün açıldı. 30 milyon dolara kurulan fabrikanın açılışına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan video mesajla katıldı.

Xiaomi nerede fabrika açıyor?

Daha önce test amaçlı üretim gerçekleştirilmiş olsa da İstanbul Avcılar’daki tesisin resmi açılışı bugün gerçekleştiriliyor. Yılda toplam 5 milyon adet akıllı telefon üretilmesi beklenen 14 bin metrekare alana kurulan bu tesiste toplamda 2000 kişiye istihdam sağlanacağı da biliniyor.

Xiaomi Türkiye’de hangi telefon üretecek?

Xiaomi Redmi 9T ve 9C Çinli Xiaomi Avcılar’da kurduğu fabrikada 2 bin kişiye iş yaratarak 5 milyon adet akıllı telefon üretmeyi hedefliyor. Xiaomi, Türkiye ‘de ürettiği yeni modeli Redmi 9T’nin satışına başladı.

You might be interested:  Pubg Lite Türkiye Server Ne Zaman Çıkacak?(Soru)

Xiaomi Türkiye’de üretiliyor mu?

Xiaomi, Türkiye ‘de ürettiği yeni modeli Redmi 9T’nin satışına başladı. Şirketin, İstanbul Avcılar’daki fabrikasında üretilen giriş seviyesi yeni telefonu dörtlü kamera kurulumuyla geliyor.

Xiaomi Türkiye fabrikası kimin?

İstanbul ‘un Avcılar ilçesinde kurulan fabrikanın yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacağı bildirildi. Fabrika Salcomp ve Xiaomi ortaklığıyla kuruldu. Toplamda 30 milyon dolarlık yatırımla 14 bin metrekare araziye kurulan fabrika, bugün yapılan törenle resmen açılmış oldu.

Xiaomi neden türkiyeye fabrika açıyor?

Şirket açıklamasına göre, İstanbul Pendik’te yer alan fabrika, Türk tüketicisinin beklentilerine hizmet vermek ve Avrupa pazarına dağıtım sağlayacak bir üretim üssü olmak için kuruluyor.

Xiaomi Türkiye ortağı kim?

30 MİLYON DOLARLIK YATIRIM Xiaomi ve iş ortağı Salcomp’un yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırımla, 14 bin metrekare arazi üzerinde kurduğu bu fabrika, yıllık 5 milyon üretim kapasitesiyle 2 bin kişiye de istihdam sağlayacaktır” dedi.

Xiaomi ne zaman üretime geçecek?

Xiaomi ‘nin Türkiye biriminden yapılan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Küresel teknoloji lideri Xiaomi ve akıllı dünyaya güç veren partneri Salcomp’un, 2000 kişiye istihdam sağlayarak yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak İstanbul Avcılar fabrikasının açılışı 29 Mart 2021 tarihinde

Xiaomi nerede kurulacak?

Son olarak Türkiye’de fabrika kuracağını duyuran Çin merkezli telefon üreticisi Xiaomi ‘nin üretime başlayacağı tarih ortaya çıktı. Xiaomi ‘den yapılan açıklamada İstanbul’da kurulacak olan fabrikanın 29 Mart 2021’de açılacağı duyuruldu. Fabrikada yılda beş milyon adet telefon üretilmesi öngörülüyor.

Xiaomi fabrikası nerede istanbul?

XİAOMİ TÜRKİYE FABRİKASI NEREDE? Xiaomi Türkiye fabrikası, İstanbul Avcılar Firuzköy bölgesinde yer alıyor.

Xiaomi Avcılar fabrikası ne zaman açılacak?

Yıllık 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olduğu belirtilen fabrikanın 2021 Mart’taki açılışına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katılmış; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da açılışa mesaj göndererek “30 milyon dolarlık yatırımla kurulan fabrika 2 bin kişiye istihdam sağlayacak” demişti.

You might be interested:  Isveç Türkiye Basketbol Maçı Ne Zaman?(Mükemmel cevap)

Türkiyede hangi telefon üretilecek?

Bu üreticilerin satış ve pazarlama konusunda “yerli” olarak lanse ettikleri telefonlar ise şirketler ile yaptığımız görüşmelerden gelen cevaplara göre tam olarak şunlar:

  • Xiaomi: -Redmi 9C, Redmi 9T, Redmi Note 10S.
  • OPPO:
  • Samsung:
  • Realme:
  • Vivo:
  • Tecno Mobile:
  • General Mobile:
  • TCL:

Türkiye’de üretilen cep telefonu var mı?

Samsung Galaxy A serisinde yer alan A21, A30, A70, A80’nin tamamı Türkiye ‘de üretiliyor. Geçen süreçte yerli üretim olarak Oppo A74, Oppo Reno 5Lite, Xiaomi Redmi 9T, Vivo Y11s, TCL 20 SE, realme C21 modelleri lanse edildi.

Türkler hangi telefonu yaptı?

Vestel, Manisa’daki Vestel City’de Türk mühendislerce geliştirilen, yerli tasarım ve üretim eseri akıllı cep telefonu Venus’ü geliştirmeye devam ediyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *