Categories Türkiye

Wikipedia Türkiye Nasıl Girilir?(Soru)

Wikipedia ya nasıl girilir?

Erişim yasağı bulunan Vikipedi’ye normal hiçbir şekilde giriş yapılamıyor. Ama bunu aşmak günümüz internet fırsatlarında oldukça kolay. Wikipedia nasıl açılır sorusuna ilk tavsiyemiz tabii ki VPN olacak. Bütün yasaklı sitelere giriş sağlayabildiğimiz VPN sayesinde Wikipedia ‘ya girebilir, araştırma yapabilirsiniz.

Vikipedi Hesabı Nasıl Açılır?

Wikipedia üyeliği açın: Sağ üstte bulunan “ Hesap oluştur” tuşuna basın. İlgili kutucuklara gerekli bilgileri girin. “Hesabınızı oluşturun” tuşuna basın. Verdiğiniz e-posta adresine gelen onaylama linkine tıklayın.

Wikipedia yı kim yazıyor?

Bugüne kadar birçok kişi Vikipedi ‘de madde başlatmış ve düzenlemiştir. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen ve farklı geçmişlere sahip bu insanlar, aynı zamanda farklı yaşlardadır. Bu ansiklopediye katkıda bulunan herkese Vikipedist veya “Viki” adı verilir.

Wikipedia ne demek Turkcesi?

Vikipedi (İngilizce: Wikipedia ), kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan; özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız ve kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisidir. MediaWiki yazılımı kullanılarak hazırlanmaktadır. Vikipedi sözcüğü, viki ve pedi kelimelerinin birleşiminden oluşur.

Wikipedia nasıl madde oluşturulur?

Vikipedi’de yeni bir sayfa ( madde ) başlatmak üç farklı şekilde mümkündür:

 1. Herhangi bir maddedeki kırmızı bir bağlantıya tıklamak,
 2. Sağ üst köşedeki arama kutucuğunu kullanmak,
 3. Bu sayfanın devamındaki “yeni madde başlat” kutucuğunu kullanmak.
You might be interested:  Paypal Türkiye Hangi Bankalar? (Çözünme)

Wikipedia nedir nasıl kullanılır?

Vikipedi, içeriği dünyanın her köşesinden gönüllü insanlar tarafından ortaklaşa hazırlanan açık kodlu, özgür, kâr amacı gütmeyen ücretsiz bir ansiklopedidir.

Oturum açmak ne işe yarar?

Bir kullanıcı hesabı yaratmak; bir kullanıcı adı (gerçek adınız veya bir lakap) ve bir şifre seçmek demektir.

Oturum aç ne anlama gelir?

1. Anlamı (eş anlamlısı): İnternet sayfası, mobil uygulama vb yazılımlarda kişinin sisteme giriş yapması, sistemde aktif olması anlamlarına gelen bilişim terimi.

Vikipedi sitesi güvenilir mi?

Wikipedia ‘nın kurucularından Larry Sanger, Wikipedia ‘nın her zaman güvenilir olmadığını açıkladı. Wikipedia sayfalarında pek çok farklı görüş açısından fikirleri bulunduran bir açık ansiklopedi hedeflediklerini son beş yılda sayfaların çoğunlukla tek yanlı görüşler ile dolduğunu söyledi.

Wikipedia Türkiye’de neden yasaklandı?

Vikipedi’nin Türkiye ‘yi çeşitli “terör gruplarıyla” aynı düzlemde ve iş birliği hâlinde göstermeye çalışan yazı ve yorumlara yer verdiği belirtilen açıklamada, Vikipedi’ye yönelik, “teröre karşı iş birliği yapmak yerine, Türkiye ‘ye uluslararası arenada karalama kampanyası yapan çevrelerin parçası olarak hareket eden

Wikipedia hangi ülkelerde yasak?

Vikipedi’nin sansürlenmesi

 • 1.1 Birleşik Krallık.
 • 1.2 Çin.
 • 1.3 Fransa.
 • 1.4 İran.
 • 1.5 İtalya.
 • 1.6 Özbekistan.
 • 1.7 Pakistan.
 • 1.8 Rusya.

Vikipedi kaynak olarak nasıl gösterilir?

Çoğu kaynak gösterme tarzında maddenin ağ adresini tam olarak yazmanız gerekir. Ancak daha kısa adres kullanmak istiyorsanız sadece Vikipedi ‘nin adresini yazabilirsiniz (örneğin Türkçe maddeler için http://tr.wikipedia.org/) zira maddenin adresi madde başlığından çıkarılabilir.

Dermatoplasty nedir wikipedia?

Dermatoplasty teriminin tıbbi anlamı; n. Cildin bir yerini tamir için vücudun başka bir yerinden bir cilt parçası kesip bu yere yapıştırma ameliyatı, dermatoplasti.

TR nin anlamı nedir?

tr hem trafik kodları açısından türkiye’nin kısaltması hem de ingilizce tc demek olduğu için yurt dışındakilerce çokça uygulanan bir yöntemdir..

You might be interested:  Gürcistan Vatandaşı Türkiye De Ne Kadar Kalabilir?(En iyi çözüm)

Wikipedia ne zaman kuruldu?

Vikipedi 15 Ocak 2001 tarihinde Jimmy Wales, Larry Sanger tarafından Nupedia projesine yardımcı olması amacıyla başlatılan projeydi. Nupedia önceden kurulmuş, uzman editörler tarafından yazılmakta olan özgür bir ansiklopediydi.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *