Categories Türkiye

Türkiye Zip Kodu Ne?(Mükemmel cevap)

Türkiye‘nin posta kodu 38000 olarak belirlenmiştir. Bunun yanında Türkiye‘nin özel bir alan kodu bulunmaktadır. Bu alan kodu da +90 olarak belirlenmiştir.

Posta kodu ne demek örnek?

Her il için belirlenmiş olan 5 hanenin ilk iki hanesi sıklıkla kullanılan posta kodudur. İlk iki hane dışındaki devam eden üç hane ise ilçelerin ve mahallelerin posta kodu olarak bulunur. Örneğin; İstanbul’un posta kodu 34000’dir. İlk iki hane olan 34 sabittir ve ilçe ve mahallelerin posta kodu değişerek belirlenir.

ZIP or Postal Code ne demek?

Postal Code, posta kodu demek ve bu alanı ikamet ettiğiniz bölgeye göre posta kodunuzla doldurmanız gerekiyor. POSTA KODU NEDİR? Zip kodu sadece eyaleti olan ülkelerde bulunuyor. Bu da demek oluyor ki Türkiye için zip kodu yoktur.

38000 posta kodu nerenin?

Türkiye’nin posta kodu ise: 38000 ‘dir. Posta kodunun yanı sıra aynı zamanda ülkelerin özel alan kodu da bulunmaktadır. Türkiye’nin alan kodu ise +90 olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de bulunan illerin tamamı için uygulanan posta kodu sistemi 5 haneli olarak bulunmaktadır.

34000 posta kodu nereye ait?

O yüzden İstanbul ile beraber ilçeleri adına posta kodları öğrenmek büyük öneme sahiptir. İstanbul posta kodu 34000 olarak geçmektedir.

Promosyon kodu ne demek?

Promosyon kodları ( kupon olarak da bilinir) reklamverenlerin hesabına eklenen bir kredidir. Promosyon kodu istemenin belirli bir yolu yoktur ancak Google ve iş ortakları bazı tekliflerin parçası olarak zaman zaman promosyon kodları verebilir.

You might be interested:  Türkiye Finans Katılım Kimin?(Çözüm bulundu)

Izmir bornova posta kodu ne?

Ayrıca Çankaya ilçesindeki bazı mahallelere aynı posta kodunu kullanmaktadır. Çankaya Posta Kodu Kaçtır? Çankaya Ankara ilimizin bir ilçesi olmaktadır. Çankaya ilçesinin posta kodu ise 06530 olarak düzenlenmiştir.

Düzce Merkez posta kodu kaç?

Kayseri’nin alan kodu, 0352 olarak bilinmektedir.

Istanbul il kodu kaç?

Posta kodları il plakalarına göre belirlenmektedir. İstanbul ‘un plaka kodu 34’tür. Buna göre posta kodunun ilk iki rakamı 34 olarak belirlenir. İstanbul ‘un genel posta kodunun tamamı ise 34000 olarak belirlenmiştir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *