Categories Türkiye

Türkiye Yurtdışından Nasıl Aranır?

Türkiye‘den yurtdışındaki bir numarayı ararken; numaranın başına Uluslararası AramaKodu “00” veya “+” eklenerek arama yapılmalıdır.

Yurt dışından Türkiye numarası nasıl aranır?

Diğer bir tabirle de +9 getirilmesi gerekmektedir. Yani 0 555 555 55 55 numaralı telefon numarasını yurt dışından aramak için yapılması gereken başına 009 (+9) getirilmesidir.

444 lü numaralar yurt dışından nasıl aranır?

444 ‘ lü numaralar ile Türkiye’nin her yerinden GSM de dahil olacak şekilde sadece 7 hane ( 444 XX XX şeklinde) tuşlayarak aranırsınız. yurt dışından il alan kodu konulmadan; Uluslararası Çıkış Kodu + 90 + 444 XX XX şeklinde ya da il alan kodu konularak; Uluslararası Çıkış Kodu + 90 +AK+ 444 XX XX şeklinde aranırsınız.

Yurtdisi numarasi nasil aranir?

Yurt Dışını Arama Yurt dışındayken diğer ülkelere yapılan aramalarda, “bulunduğunuz ülke uluslararası çıkış kodu-aradığınız ülke kodu-aradığınız şebeke kodu- numara ” tuşlanarak yapılabilir. Yurt dışında bulunduğu ülkedeki operatörün kullanıcısını ararken, sadece GSM numarasını tuşlaması yeterlidir.

0850 li numaralar yurtdışından nasıl aranır?

0850 numara ile başlayan hatları aramak için Türkiye’de herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur. Ancak yurtdışına çıkıldığında 0850 numara konusunda operatörün aramalara açılması gerekiyor. Bunu gerçekleştirmek adına ise kullanılan cihazın GSM operatörü üzerinden işlemler yapılabilmektedir.

You might be interested:  Türkiye Hava Üsleri Hangi Illerde?

Ulke kodu Türkiye nasil yazilir?

Telefon kodlarından birisi de +90 kodudur. Bu kod ülkemize, yani Türkiye ‘ye aittir. Böylelikle Gelen aramaların başında +90 kodu bulunuyor ise bu Türkiye ‘den gelen bir arama olduğu ülke kodlarından anlaşılır.

Yurt dışından gelen aramalar nasıl kapatılır?

Öncelikle #351* Engelleme şifresi # Arama tuşuna bastıktan sonra kapatabilirsiniz. Telefonu yurtdışı aramalara açmak için *351* Engelleme şifresi # Arama tuşuna basarak yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

444lü numaralar nasıl alınır?

Bu yüzden 444’lü numara isteyen kurumun Türk Telekom’a başvurması gerekir. Özel servis numaralarından yararlanabilmek için tüzel bir kişiliğin olması gerekir. Şirket, kurum vs. Olmayıp, icra ettiği işle ilgili numara almak isteyen kullanıcıların ise vergi levhasına ve imza beyannamesine sahip olması gerekir.

Alo 170 Almanyadan nasıl aranır?

Son olarak, Yurt dışından da Alo 170 İletişim Merkezine +90 216 170 11 22 numaralı telefon hattı aranmak suretiyle dünyanın her yerinden ulaşmak mümkündür.

444 lü hatları aramak ücretli mi?

Yurt içinde Türk Telekom mobil hatlarınızdan yaptığınız 444 ile başlayan aramalar, tarifenizin standart Ev/İş yönü arama fiyatına göre ücretlendirilmektedir.

Yurt dışı numarası nasıl Whatsapp?

Uluslararası telefon numaraları nasıl kaydedilir

  1. Telefon rehberinizi açın.
  2. Kişinin telefon numarasını yazarken ilk önce bir artı (+) simgesi koyun.
  3. Ülke kodunu yazın, ardından telefon numarasını eksiksiz olarak girin.

Yurtdisi aramalari nasil acilir?

Hattınızı ULUS AC yazıp 7000’e kısa mesaj göndererek uluslararası aramalara açabilirsiniz. Hattınızı Yurtdısı Aramalarına Kapama: Hattınızı uluslararası aramalara kapatmak içinse ULUS KAPAT yazıp 7000’e gönderebilirsiniz.

Özbekistan numarası nasıl kaydedilir?

Özbekistan ‘a ait bir telefon numarasını aramak istiyorsanız +998 den sonra 76 alan kodunu yazmanız gerekmektedir. +998’in açılımı 00998’dir. Kısaca, Özbekistan ülkesinin alan kodu 998 / 00998’dir. 76 ise alan kodudur.

You might be interested:  Prens Sabahattin Türkiye Nasıl Kurtarılabilir Pdf?(Doğru cevap)

0850 li numaralar pakete dahil mi?

0850 ‘ li numaralar yönüne yapılan aramalar tüm operatörler tarafından şehir içi gibi ücretlendirilir. Üstelik Ev Avantaj, İş Avantaj, Kamuya Özel ve İşyerim Esnafa Özel Tarifelerinde bulunan Türk Telekom aboneleri, paket dakikalarını kullanarak 0850 ‘ li numaraları ayrıca bir ücret ödemeden arayabilirler.

Yurt disindan Turkcell müşteri hizmetleri nasil aranir?

Yurt dışında her konuyla ilgili yurtdisinda@ turkcell.com.tr adresine e-posta atabilir veya müşteri hizmetlerimizi (+905325320000) arayabilirsiniz.

0850li numaralar kim?

0850 numaraların kodu ise +90 yani Türkiye’nin telefon kodudur. 0850 numarası genel olarak kurumsal şirketlerin numarasıdır. Örneğin bankalar, otobüs şirketleri, havayolu şirketleri, e-ticaret web siteleri, özel şirketler vb. kurumsal resmi firmaların numaraları 0850 ile başlamaktadır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *