Categories Türkiye

Türkiye Yerli Araba Ne Zaman Çıkacak?(Mükemmel cevap)

Yerli otomobil ne zaman çıkacak?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca TOGG, Türkiye merkezli bir otomobil üretici şirkettir. Şirket, fikri mülkiyet haklarına sahip olduğu ilk otomobilin 2022 yılının sonunda seri üretime hazır hale geleceğini açıkladı.

TOGG ne zaman yollarda olacak?

Üretim. Araç, 2020’de Gemlik, Bursa’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir arazide inşasına başlanması ve 2021’de tamamlanması planlanan bir fabrikada üretilecektir. İlk aracın 2022’de banttan çıkması ve satışa başlanması planlanmaktadır.

TOGG ne zaman banttan inecek?

2022 yılının sonunda banttan inecek aracın bataryası da Gemlik’te üretilecek.

Yerli otomobil üretimi ne oldu?

Bakan Varank: Yerli otomobil 2022 sonunda banttan inecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin 2022 sonunda herhangi bir aksilik olmaması halinde seri üretim bandından ineceğini söyledi.

TOGG ortakları hangi firmalar?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“ TOGG ”) dünyayla rekabet edecek, fikri mülkiyet haklarına sahip bir otomotiv markası yaratma hedefi ile güçlerini birleştiren Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Zorlu Grubu ortaklığında 25.06.2018 tarihinde kuruldu.

TOGG bataryasını kim üretecek?

SIRO ve Farasis bataryaların üretimi için işbirliği yapacak.

Yerli otomobil parçaları yerli mi?

Yerli otomobil TOGG’un hem kendisi hem de parçaları için fikr-i mülkiyet hakları ülkemize ait. Bu da onu yerli kılıyor.

TOGG araba yüzde kaç yerli?

Üretim başlangıcında, yerlilik oranı için kendimize yüzde 51 oranını söz verdik ve 3 yılda yüzde 68’e çıkmayı hedefledik. Belli başlı dönüşümlerde, tedarikçilerimizle ortak çalışıyoruz. Bursa bölgesinde TOGG için çalıştığımız 30’un üzerinde iş ortağı var” dedi.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *