Categories Türkiye

Türkiye Romanya Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Romanya‘ya arabayla gitmek için Türkiye‘den yola çıkacak kişilerin Edirne sınır kapısından çıkarak Bulgaristan üzerinden yolculuk yapmaları gerekmektedir. Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Romanya‘ya gitmek için vize almaları gerekmektedir.

Türkiye’den Romanya’ya nasıl gidebilirim?

Türkiye ‘ den Romanya Ulaşım seçenekleriniz çok fazla. İstanbul Bükreş’e uçak seferleri için Tarom Airlines ( Romanya Ulusal Havayolu) Pegasus ve Thy’nin tarifeli seferi ile haftanın her günü Bükreş Henri Coanda Havalimanı’na (Otopeni Havalimanı) uçabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 1 saat 20 dk sürüyor.

Romanya Türkiyeden vize istiyor mu?

Romanya ‘ya seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımızın mutlaka seyahat amaçlarına uygun vize almaları gerekmektedir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız ise 90 güne kadar süreli turistik amaçlı seyahatlerinde vizeden muaftır.

Romanya vizesi ile Avrupaya gidilir mi?

Romanya Schengen bölgesi içerisinde yer alan bir ülke değildir. Fakat Avrupa Birliğine dahildir. Bu sebeple Schengen vizesi ile Romanya ‘ya seyahat etmek mümkündür. Fakat Romanya ‘dan alacağınız vize ile Schengen bölgesine giriş yapamazsınızı.

Romanya vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Finansal Durumu Belgeleyen Evraklar Romanya Konsolosluğu’nun belirlediği asgari miktar; her kalış günü için 50 EURO; min toplam 500 EURO. Bankadan son 3 aylık aktif banka hesap hareketini gösteren Banka Hesap Dökümü/ Banka Hesap Cüzdanının orijinali ve fotokopileri – 1 hafta içinde alınmış olmalıdır.

You might be interested:  Türkiye Kore'ye Hangi Amaçla Asker Göndermiştir? (Çözünme)

Romanyaya işçi olarak nasıl gidilir?

Romanya ‘da çalışmak isteyen Türk vatandaşları çalışma üzerinden oturum başvurularını Türkiye’de bağlı oldukları Romanya Başkonsoloslukları veya Büyükelçiliğinden yapmaları gerekir. Romanya çalışma vizesi oturum vize türü olup D tipi vize başvuru kategorisine girer.

Romanya’ya gitmek için ne gerekiyor?

Romanya

  • Pasaport.
  • Pasaportunuzun Fotokopisi.
  • Vize Başvuru Formu ve Taahhütname.
  • Romanya Başkonsolosluğuna Yazılmış Seyahat Amacını Açıklayan Şahsi Dilekçe​
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi ( T.C Kimlik Numarası Yazılı)
  • ​2 Adet Arka Fonu Beyaz Olan Vesikalık Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)

Romanya turistik vize veriyor mu?

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının Romanya ‘ya gelmeleri için vize almaları gerekmektedir. Resmi pasaport (diplomatik, hususi ve hizmet) hamili Türk vatandaşlarının Romanya ‘ya yapacakları 180 gün içindeki 90 günlük turistik ziyaretlerinde ise, vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

Romanya vatandaşlığı kaç para?

Romanya vatandaşlık hizmetleri kapsamında bulunan Romanya vatandaşlık ücreti, kişi başına 160 Euro’dur.

Romanya işçi vizesi kaç günde çıkar?

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? İstanbul. Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 4-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak ek belge talebi, dönemsel yoğunluklar ve resmi tatiller gibi nedenlerle bu süre uzayabilir.

Romanya vizesi ile Hırvatistan A gidilir mi?

Bu uygulamaya göre; 22 Temmuz 2014 tarihinde verilen kararla birlikte Schengen vizesi sahipleri ile Kıbrıs, Romanya ve Bulgaristan vizesi ve oturma izni bulunanlar için Hırvatistan Konsolosluğu tarafından vize talep edilmez.

Romanya vizesi almak zor mu?

Değerli ziyaretçilerimiz, Romanya vizesi almak zor mu? Ancak ilk yurt dışı seyahatinde Romanya ‘ya turistik amaçlı seyahat etmek isteyen, geçici otel ve uçak rezervasyonu ile başvuru yapan Türk vatandaşları için Romanya vizesi alınması zor bir vizedir.

Romanya vizesi ile Bulgaristanda kaç gün kalınır?

Multi özellikli Romanya vizesi, ya da ulusal vize ile vize süresince Bulgaristan’da 90 günekadar kalınabilir.

You might be interested:  Türkiye Cumhuriyeti Hangi Yılda Kuruldu? (Çözünme)

Almanya vize için bankada ne kadar para olmalı?

Almanya Vizesi İçin Bankadaki Para Ne Kadar Olmalı? Almanya Konsolosluğuna 3-5 gün süreli yapacağınız seyahatiniz için otel ve uçak bileti satın alarak turistik vize başvurusunda bulunacaksanız banka hesabınızda en az 6-7 bin TL bakiye bulundurmanızı aşağı yukarı yeterli olmaktadır.

Romanya vizesi için randevu nasıl alınır?

Romanya konsolosluğunun vize randevusu: Romanya Dışişleri Bakanlığının resmi web sitesi olan evisa.mae.ro web adresinden alınacaktır. Türkiye’de bulunan İstanbul, Ankara ve İzmir Romanya Konsolosluklarından kısa ve uzun dönem vize randevusu alabilmek için kullanılacak olan tek web sitesi evisa.mae.ro web adresidir.

Romanya vizesi nasıl alınır?

Romanya Vizesi Başvuru Nasıl Yapılır? Romanya’ya seyahat edecek olan kişiler Romanya vizesi başvurularını Romanya Başkonsolosluğu, Romanya Büyükelçiliği ve Romanya Fahri konsolosluklarına şahsen giderek ya da Vize Danışma Merkezleri ile Seyahat/ Turizm acenteleri aracılığıyla vize başvurusu yapabilirler.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *