Categories Türkiye

Türkiye Ne Zaman Araba Üretecek?(Soru)

Türkiye‘nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca TOGG, Türkiye merkezli bir otomobil üretici şirkettir. Şirket, fikri mülkiyet haklarına sahip olduğu ilk otomobilin 2022 yılının sonunda seri üretime hazır hale geleceğini açıkladı.

TOGG araba ne zaman üretilecek?

TOGG ARABA NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK? “2022 yılının sonunda seri üretim bandından çıkan araçlar, 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmüş olur.

TOGG kaç yılında çıkacak?

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, çarpışma testleri devam eden yerli otomobilin seri üretimine 2022 sonuna doğru başlamayı planladıklarını söyledi.

TOGG batarya kim üretecek?

Yerli otomobil girişimi TOGG, SIRO Temiz Enerji Çözümleri adında bir şirket kurdu. SIRO yerli otomobilin batarya modüllerini ve paketlerini üretecek.

TOGG sedan ne zaman çıkacak?

Araç, 2020’de Gemlik, Bursa’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir arazide inşasına başlanması ve 2021’de tamamlanması planlanan bir fabrikada üretilecektir. İlk aracın 2022’de banttan çıkması ve satışa başlanması planlanmaktadır.

Yerli otomobil TOGG anlamı nedir?

TOGG ya da açılımı ile Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, Türkiye’nin yerli otomobilini üretmek adına çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. TOGG markasıyla çıkacak olan araçların satışını gerçekleştirecek olan firma, elektrikli üretim yapmayı hedefliyor. 3

TOGG ortakları kimler?

TOGG

  • Anadolu Grubu (%19)
  • BMC (%19)
  • Kök Grubu (%19)
  • Turkcell (%19)
  • Zorlu Holding (%19)
  • TOBB (%5)

TOGG bataryası nerede üretilecek?

Yerli Arabanın paketleri ve bataryası Türkiye’de üretilecek. TOGG, geliştirdiği elektrikli araç ürün serisinin en temel bileşenlerinden biri olan bataryasının iş ortağı olarak dünyanın önde gelen lityum iyon batarya üreticilerinden Farasis’i seçti.

You might be interested:  Türkiye Rusya Maçını Hangi Kanal Verecek?(Doğru cevap)

Farasis batarya nerede üretiliyor?

Bilişim Vadisi’nde TOGG Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla imzalanan kapsamlı niyet mektubu sonrası yapılan açıklamada Farasis ile birlikte geliştirilen batarya modülü ve paketinin Türkiye’de üretiminin yanında, Türkiye ve çevresindeki ülkeler için enerji depolama çözümlerini bir ortak girişim şirketi çatısı

Farasis batarya kimdir?

Yu Wang ve Dr. Keith Kepler tarafından kuruldu. 2009’da en büyük elektrikli araç pazarı olan Çin’de Farasis Enerji kuruldu. 2010-2015’te ABD ve Avrupa’ya elektrikli motosikletler, yardımcı güç üniteleri, forkliftler ve özel araçlar sunuldu. 2015’te Çin’in önde gelen OEM’lerinden BAIC ile çalışmaya başladı.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *