Categories Türkiye

Türkiye Haritası Edirne Nerede?(En iyi çözüm)

Edirne Tam olarak nerede?

Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde yer alan Edirne Bulgaristanve Yunanistan sınırını oluşturan bölgededir. Edirne; doğusunda Kırklareli veTekirdağ, güneydoğusundaÇanakkale, batısında Bulgaristan, kuzeyinde Yunanistan güneyinde de Ege Denizi ile komşudur.

Edirne hangi şehre yakın?

Edirne, Çanakkale ile birlikte Marmara Bölgesinin nüfus yoğunluğu en düşük olan illerinden biridir. Komşu ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan ile sınır komşusudur. Doğusunda yer alan Kırklareli ve Tekirdağ ile Marmara Bölgesinin Trakya kesimini oluştururlar. Şehrin güneydoğusunda ise Çanakkale yer alır.

Edirne’nin ilçesi neresi?

Edirne (il merkezi) Enez. Havsa. İpsala.

Edirne’nin en güzel semti neresi?

Edirne ‘ nin en özel ve güzel mahallesi – Karaağaç

Edirne’nin özellikleri nedir?

Edirne ‘ nin ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayanmaktadır. Ovaları oldukça bereketli olan Edirne toprakları tarıma elverişlidir. Faal nüfusun yaklaşık %75’i tarımile uğraşan Edirne ‘de buğday, pirinç, şekerpancarı, pırasa, domates, patlıcan, fasulye en çok yetiştirilen ürünler arasında yer almaktadır.

Trakya hangi bölgeye ait?

Türkiye’nin en batısında ve Avrupa Birliği ülkelerinden, Bulgaristan ve Yunanistan sınırında yer alan TR21 Trakya Bölgesi; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinden oluşmaktadır. Türkiye ile Avrupa arasındaki karayolu geçişlerinin bulunmasının yanı sıra.

Edirne denize kıyısı var mı?

Yaz tatili denildiği zaman ilk akla gelen şehirlerin arasında Edirne yer almaktadır. Temiz plajları ve sakin yapısıyla rahat bir yaz tatili geçirmek isteyen kişilere şehir, kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Edirne ‘de gidebileceğiniz toplamda 9 tane plaj bulunmaktadır. Bu plajların bazıları mavi bayraklıdır.

You might be interested:  Paypal Türkiye Nasıl Kullanılır?(En iyi çözüm)

Edirne nasıl bir yer?

Haliyle Edirne temel olarak çok kültürlü, çok dinli ve çok renkli Avrupai bir şehir olarak tanımlanabilir.Kent merkezi küçük olduğu için her yere yürüyerek ulaşılabiliyor. Edirne ‘nin merkezi her ne kadar küçük bir alanı kaplasa da tarihi yapı bakımından oldukça zengin alternatifler içeriyor.

Enez Denizi nereye bağlı?

Enez, Edirne’nin bir ilçesidir. Enez ilçesinin 21 km kuzeyinde İpsala, 60 km doğusunda Keşan ilçesi, güneyde ve batıda Ege Denizi ve Yunanistan ile mülki ve milli sınır ile çevrilmiş olup, toplam 30 km deniz, 44 km mülki sınırlara sahiptir. Enez bölgesinin toplam nüfusu 8356 olup, yüzölçümü 473 km²dir.

Adana’ya bağlı bir ilçe mi?

Adana iline bağlı 15 ilçe bulunmaktadır. Merkez ilçeler: Çukurova.

Edirne merkez ilçe neresi?

Edirne ( merkez ) ilçesi, ilin kuzey yarısında ve Lalapaşa yaylası üzerindedir. Doğuda Süloğlu ilçesi, batıda Yunanistan, kuzeyde Bulgaristan ve Lalapaşa ilçemiz, güneyde Uzunköprü ve Havsa ilçeleriyle komşudur. Yüzölçümü 955 km2 olan Merkez İlçe, alan bakımından ilin 3. büyük ilçesi durumundadır.

Tekirdağ merkez ilçeleri nelerdir?

Tekirdağ ‘ın ilçeleri

  • Süleymanpaşa ( Merkez ilçe )
  • Çerkezköy.
  • Çorlu.
  • Ergene.
  • Hayrabolu.
  • Kapaklı
  • Malkara.
  • Marmaraereğlisi.
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *