Categories Türkiye

Türkiye Haritası Düzce Nerede?(Mükemmel cevap)

Düzce hangi illere yakın?

Düzce, Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer almaktadır. İlin doğusunda ve güneyinde Bolu, batısında Sakarya, kuzeyinde Zonguldak ve Karadeniz illeri bulunmaktadır.

Düzce nereye bağlıydı?

1869 veya 1870 yılında Bolu Sancağı’na bağlı Kaza olmuştur. 1999 yılına kadar ilçe olan Düzce 1999 Gölcük depremi ve 1999 Düzce depreminin ardından dönemin 57. Türkiye Hükûmeti tarafından TBMM’de alınan il statüsü verilme kararı ile ve 9. Türkiye cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in onayı ile il statüsü verilmiştir.

Düzce’de kaç köy var?

Düzce ili idari yapı olarak 278 köy,114 mahalle ve 2 beldeden oluşmaktadır. İlde; Düzce Belediyesi (Merkez), Kaynaşlı, Çilimli, Gümüşova, Gölyaka, Yığılca, Akçakoca, Cumayeri ilçe belediyeleriyle Beyköy ve Boğaziçi belde belediyeleri olmak üzere toplam 10 belediye vardır.

Düzce nereden ayrılma?

Düzce, Türkiye’nin Düzce ilinin merkez ilçesidir. 9 Aralık 1999 tarihinde Düzce Bolu’dan ayrılarak il statüsü kazandı.

Düzce deniz var mı?

Düzce bir deniz kenti olduğu için yaz tatili yapacağınız birçok noktası bulunmaktadır. Şehirde yer alan plaj ve beachleri tercih ederek tatilinizde denize girme imkanınız bulunmaktadır. Yazın tadına varmak için bu şirin şehri tercih edebilirsiniz.

Akça Koca nereye bağlı?

Akçakoca, Batı Karadeniz bölgesinde Düzce iline bağlı ilçedir. Akçakoca Karadeniz kıyı şeridinde 35 km uzunluğunda geniş ve güzel bir kumsala sahiptir. Akçakoca özellikle 1950’den sonra güzelliğiyle turistik bir yer haline gelmeye başlamıştır.

You might be interested:  Türkiye Güzeli 2016 Kim?(Soru)

Düzce il olmadan önce hangi ilin ilçesiydi?

bolu.

Düzce Tam olarak nerede?

Düzce, Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümü’nde yer alan ildir. Düzce ili nüfusu: 395.679’dür.

Istanbul hangi bölgede yer alır?

İstanbul (Türkçe telaffuz: [isˈtanbuɫ]), Türkiye’de Marmara Bölgesi ‘nde yer alan şehir ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 81 ilinden biridir.

Düzce istanbul arası otobüsle kaç saat?

İstanbul – Düzce arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 3 saat 50 dakika sürmektedir.

Düzce büyük şehir mi?

Nüfus kriterinin 300 bin barajına çekilmesiyle 360 bin nüfusa sahip Düzce büyükşehir olması beklenen 30 il arasında yer alacak. Uygulamanın yürürlüğe girmesiyle birlikte 28 il daha büyükşehir olacak ve Türkiye’nin büyükşehirlerinin toplamı 58’i bulacak.

Düzce’nin ilçeleri nelerdir?

Düzce’nin ilçeleri

  • Düzce (il merkezi)
  • Akçakoca.
  • Cumayeri.
  • Çilimli.
  • Gölyaka.
  • Gümüşova.
  • Kaynaşlı
  • Yığılca.
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *