Categories Türkiye

Türkiye Diplomaları Hangi Ülkelerde Geçerli?(En iyi çözüm)

Türkiye Üniversite diploması Avrupada geçer mi?

Diploma Eki, Diplomanın Avrupa ‘da geçerli olmasını sağlar mı? Diploma Eki ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarınca verilen diplomaların başka ülkelerde otomatik olarak tanınmasını sağlayan bir “tanıma/geçerlilik/denklik belgesi” değildir. Diploma Eki almak, diplomanın başka Avrupa ülkelerinde geçerli olmasını sağlamaz.

Türk üniversite diploması Almanyada geçerli mi?

Türkiye’de edindiğiniz meslek Almanya’da geçerli olabilecek! Alman Federal Konseyi ( Bundesrat) yurtdışında edinilen mesleki ve akademik diplomaların niteliklerinin tespit edilip tanınmasını sağlamak için, daha önce Eylül ayında parlamento tarafından kabul edilmiş olan Tanıtım Yasasını ( Anerkennunggesetz) onayladı.

Mavi diploma hangi ülkelerde geçerli?

2021 Yılında Mavi Diploma ‘nın geçerli olduğu Avrupa Birliği Üyesi olan ülkeleri şöyle sıralanmaktadır:

 • Almanya.
 • Avusturya.
 • Bulgaristan.
 • Belçika.
 • Malta.
 • Polonya.
 • Portekiz.
 • Hollanda.

Mavi diploma her ülkede geçerli mi?

Mavi diplomayla ilgili merak edilen tüm detayları derledik. Mavi diploma, herkesin almak istediği diplomalardan biridir. Mavi diploma alan bireyler, Avrupa Birliği’ne üye olan tüm ülkelerde eğitim alabilir.

Auzef diploması nasıl olacak?

Mezun statüsündeki tüm öğrenciler; school E-imzalı diplomalarını AKSİS otomasyon sistemi üzerinden alabilir. school E-imzalı diploma ile birlikte mezuniyet bilgileri eş zamanlı olarak YÖKSİS’e işlenir. school E-DEVLET üzerinden mezuniyet belgesi alınabilir.

You might be interested:  Türkiye Hangi Dönencede?(EN iyi 5 ipucu)

Diplomam ingilterede geçerli mi?

İngiltere’deki üniversitelerde Avrupa Birliği kapsamında eğitim veren ülkelerdeki eğitim kurumlarından alınmış olan diplomalar geçerli olmakla birlikte birçok Kanada, Amerika Birleşik Devletleri gibi birçok ülkenin diploması da geçerlidir.

Türk hukuk diploması Almanyada geçerli mi?

Almanya’da avukatlık yapmak için Alman vatandaşı olmak şartı yoktur. Hukuk fakültesi mezunları genel olarak avukatlık yapmaktadırlar. Avukatlık stajı 2 yıldır.

Ustalik belgesi Almanyada geçerli mı?

“ Almanya’da ustalık belgesi sınavları farklı bölümlerden oluşuyor. Ustalık belgesini almak için tüm bölümleri başarıyla tamamlamak gerekli. Yurtdışında alınmış ustalık belgeleri bu bölümleri içeriyorsa sorun yok.

Almanya hangi meslekleri alıyor?

Almanya ‘da en çok aranan meslekler içinde 10 tanesi ve bu mesleklerin net maaşları nasılmış bakalım:

 1. Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği / 3000-3500 Euro.
 2. Cloud Architect – Bulut Mimarlığı / 3000-3500 Euro.
 3. 3. Robot Mühendisliği / 3000-3500 Euro.
 4. E-Ticaret Meslekleri / 2500-3000 Euro.
 5. Veri Analisti / 2800-3100 Euro.

Hangi universiteler mavi diploma veriyor?

Mavi Diploma Veren Üniversiteler 2021

 • Anadolu Üniversitesi.
 • Atatürk Üniversitesi.
 • Adıyaman Üniversitesi.
 • Adnan Menderes Üniversitesi.
 • Afyon Kocatepe Üniversitesi.
 • Akdeniz Üniversitesi.
 • Atılım Üniversitesi.
 • Başkent Üniversitesi.

Fırat Üniversitesi mavi diploma veriyor mu?

FIRAT ÜNİVERSİTESİ DİPLOMASININ GÜCÜ: Üniversite, AB tarafından diploma etiketi ile ödüllendirilmiştir (genellikle mavi diploma olarak bilinir). Ayrıca ABD ve diğer ülkelerde yürütülen ortak programlar ile öğrencilerine, uluslararası çift diploma imkânı da sunmaktadır.

Nişantaşı Üniversitesi mavi diploma veriyor mu?

Nişantaşı Üniversitesi ‘nde herhangi bir bölümden, gerekli yeterlilikleri sağlayarak mezun olan bir öğrencimiz mavi diploma almaya hak kazanır. Mezun olduktan sonra sahip olunan mavi diplomalar, Avrupa Birliği ülkelerinde yer alan firmalara başvuru yapmak için geçerliliği olan en önemli belgelerdendir.

Kıbrıs diploması nerelerde geçerli?

İlgili anlaşma uyarınca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hukukuna göre kurulmuş olan üniversitelere ÖSYM tarafından yerleştirilen ve yerleştikleri programda eğitimini tamamlayan T.C. vatandaşlarının ön lisans ve lisans diplomaları denklik işlemine tabi tutulmaksızın Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerlidir.

You might be interested:  Vodafone Türkiye Sahibi Kim?(Çözüm bulundu)

Üniversite diplomam Amerikada geçerli mi?

Amerika’da geçerli olan diplomalar arasında öncelikli olarak Kanada ve İngiltere eğitim sistemi vasıtasıyla verilen diplomalar yer almaktadır. Yine aynı şekilde IB, kültürlerarası Maturita Diploması ve Matura diploması gibi dünya çapında diplomalar da Amerika’da geçerlidir.

Mavi diploma nedir tıp?

Mavi Diplomalı Tıp Fakülteleri Yurtdışında Tıp Eğitimi düşünüyorsanız Türkiye’de geçerliliği bulunan ve yök tarafından tanınır dünya sıralaması olarak ilk 1000 derecesindeki okullarda eğitim almalısınız, bu okullardan alacağınız diploma ile Türkiye’de rahatlıkla doktorluk mesleğini icra edebilirsiniz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *