Categories Türkiye

Türkiye De En Fazla Taraftar Hangi Takımda?

Hürriyet’in yaptırdığı araştırma sonucunda En çok taraftar yüzde 33.8 ile Galatasaray’ın. Ardından yüzde 26.6 ile Fenerbahçe geliyor. Beşiktaş 18.4 ile üçüncü. Yüzde 10.1 ile dördüncü Trabzonspor’u yüzde 2.9 oranla Bursaspor izliyor.

En çok taraftar hangi takımda 2020?

Türkiye temsili yapılan araştırmada, 18 yaş üstü kişilerin 25,9 milyonu Galatasaray ‘ı, 20,3 milyonu Fenerbahçe ‘yi ve 13,5 milyonu Beşiktaş ‘ı tutuyor. Kadınlar Beşiktaş’ı tercih ediyor! Diğer takımlara göre Beşiktaş, kadın taraftar sayısı en fazla olan takım.

Türkiye’de en çok hangi takımın taraftarı var?

KONDA Araştırma ve Danışmanlık şirketinin paylaştığı “Toplumsal Cinsiyet Raporu”na göre Türkiye ‘de en çok taraftarı olan takım Galatasaray olarak yer aldı.

Türkiye’de ne kadar Fenerbahçeli var?

’35 milyon Fenerbahçeli ‘ – Fenerbahçe (FB) Haberleri Spor.

Dünyada hangi takımın taraftarı daha çok?

Geldik zirveye ve zirvede yine bir İngiliz takımı Manchester United’in piyasa değeri 765.35 milyon eurodur ve Dünyada en fazla taraftara sahip futbol kulübüdür.Mancdhester United’in taraftar sayısı ise 354.000.000’dur.

Türkiye’nin en büyük kulübü Hangi kulüp?

“Fenerbahçe, Türkiye ‘ nin en büyük kulübü ”

Türkiye seyirci rekoru kimde?

Atatürk Olimpiyat Stadı’nın tüm zamanlarındaki seyirci rekoru açılış maçında kırılmıştır. Bu karşılaşmayı biletli toplam 79.600 seyirci izlemiştir. 22 Eylül 2013 tarihinde oynanan Beşiktaş – Galatasaray karşılaşması ise süper lig tarihinin en seyircili maçı olarak kayıtlara geçmiştir.

You might be interested:  Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliğine Nasıl Kayıt Olunur?(Çözüm bulundu)

Türkiye’de Galatasaraylı kaç kişi var?

25 milyon Galatasaray taraftarı var.

Galatasaray kaç tane şampiyonluğu var?

Toplamda ise Galatasaray yirmi iki, Fenerbahçe on dokuz, Beşiktaş on altı, Trabzonspor altı, Bursaspor ve Başakşehir ise bir kez şampiyon olmuştur. Bugüne kadar birinci ve ikinci sırada yer alan takımların ligi aynı puanda bitirdiği beş sezon yaşandı.

Dünya desibel rekoru hangi takımda?

Galatasaray taraftarı desibel rekoru kırdı “Guinness World Records” tarafından Türkiye’ye gönderilen hakem heyeti, statta resmi ölçüm yaptı. Maçta ilk yarının bitiminin ardından yapılan dahili anonsla 131,76 desibel ile yeni rekor kırıldığı açıklandı.

Mustafa Kemal Atatürk hangi takımı tutuyor?

GALATASARAYLIYDI, ÇÜNKÜ! Atatürk ‘ün izlediği ilk resmi futbol maçı 21 Nisan 1914’te oynanan Galatasaray-Romanya karşılaşmasıdır. 3 Ağustos 1928 günü, Atatürk adına düzenlenmiş tek kupa olan ‘Gazi Büstü Kupası’nı Galatasaray kazandı.

Fenerbahçeli kaç kişi var?

Takım, iç saha maçlarını İstanbul Kadıköy’de bulunan 50.530 kişilik Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda yapmaktadır. 1907 yılında bir spor kulübü olarak kurulan Fenerbahçe, Türkiye futbol tarihinin en başarılı ve en çok taraftarı olan spor kulüplerinden birisidir.

Italya’da en fazla taraftar kimde?

La Repubblica adlı İtalyan gazetesinin Ağustos 2007’deki araştırmasına göre Milan, İtalya ‘nın en çok taraftara sahip olan takımlarından birisidir..

Bayern Münih kaç taraftarı var?

185.000 üye sayısıyla SL Benfica ve FC Barcelona’dan sonra bu alanda 3. sıradadır. Bayern Münih ‘in ayrıca satranç, hentbol, basketbol, jimnastik, bowling ve masa tenisi şubeleri vardır. Gelirleri açısından 1.85 milyar $ ile Almanya’nın en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük kulübüdür.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *