Categories Türkiye

Türkiye De En Çok Taraftar Hangi Takımda?

Hürriyet’in yaptırdığı araştırma sonucunda En çok taraftar yüzde 33.8 ile Galatasaray’ın. Ardından yüzde 26.6 ile Fenerbahçe geliyor. Beşiktaş 18.4 ile üçüncü. Yüzde 10.1 ile dördüncü Trabzonspor’u yüzde 2.9 oranla Bursaspor izliyor.

Türkiye’de ne kadar Fenerbahçeli var?

’35 milyon Fenerbahçeli ‘ – Fenerbahçe (FB) Haberleri Spor.

Dünyanın en çok taraftar hangi takımda?

Geldik zirveye ve zirvede yine bir İngiliz takımı Manchester United’in piyasa değeri 765.35 milyon eurodur ve Dünyada en fazla taraftara sahip futbol kulübüdür.Mancdhester United’in taraftar sayısı ise 354.000.000’dur.

Türkiye’de Galatasaraylı kaç kişi var?

25 milyon Galatasaray taraftarı var.

Türkiye’nin yüzde kaçı Beşiktaşlı?

18-24 yaş aralığındakilerin yüzde 16.2’si Beşiktaşlı, yüzde 15.7’si Fenerbahçeli, yüzde 9.8’i Trabzonsporlu. 55 üstü yaş grubunda ise yüzde 19.6 Bordo- Mavililerin, yüzde 19.5 Fenerbahçe’ nin, yüzde 19.3 Beşiktaş ‘ın, yüzde 16.8 Galatasaray’ın taraftarı.

Türkiye’de en çok taraftar kimde var?

En çok taraftar yüzde 33.8 ile Galatasaray’ın. Ardından yüzde 26.6 ile Fenerbahçe geliyor. Beşiktaş 18.4 ile üçüncü. Yüzde 10.1 ile dördüncü Trabzonspor’u yüzde 2.9 oranla Bursaspor izliyor.

Türkiye seyirci rekoru kimde?

Atatürk Olimpiyat Stadı’nın tüm zamanlarındaki seyirci rekoru açılış maçında kırılmıştır. Bu karşılaşmayı biletli toplam 79.600 seyirci izlemiştir. 22 Eylül 2013 tarihinde oynanan Beşiktaş – Galatasaray karşılaşması ise süper lig tarihinin en seyircili maçı olarak kayıtlara geçmiştir.

You might be interested:  Türkiye Avrupa Birliğine Tam Üyelik Müzakerelerine Hangi Yılda Başlamıştır?(Çözüm bulundu)

Türkiye’nin en büyük kulübü Hangi kulüp?

“Fenerbahçe, Türkiye ‘ nin en büyük kulübü ”

Italya’da en fazla taraftar kimde?

La Repubblica adlı İtalyan gazetesinin Ağustos 2007’deki araştırmasına göre Milan, İtalya ‘nın en çok taraftara sahip olan takımlarından birisidir..

Fenerbahçeli kaç kişi var?

Takım, iç saha maçlarını İstanbul Kadıköy’de bulunan 50.530 kişilik Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda yapmaktadır. 1907 yılında bir spor kulübü olarak kurulan Fenerbahçe, Türkiye futbol tarihinin en başarılı ve en çok taraftarı olan spor kulüplerinden birisidir.

En çok taraftar kimde?

18 yaş üstü 7 bin 500 kişi üzerinde yapılan araştırmada en çok taraftara sahip kulüp Galatasaray olurken her 3 kişiden birinin sarı-kırmızılı renklere gönül verdiği belirtildi. Taraftar sayısında zirvede bulunan Galatasaray’ı ezeli rakibi Fenerbahçe izlerken Beşiktaş üçüncü sırada yer aldı.

Mustafa Kemal Atatürk hangi takımı tutuyor?

GALATASARAYLIYDI, ÇÜNKÜ! Atatürk ‘ün izlediği ilk resmi futbol maçı 21 Nisan 1914’te oynanan Galatasaray-Romanya karşılaşmasıdır. 3 Ağustos 1928 günü, Atatürk adına düzenlenmiş tek kupa olan ‘Gazi Büstü Kupası’nı Galatasaray kazandı.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *