Categories Türkiye

Türkiye Çin’e Ne Satıyor?(EN iyi 5 ipucu)

Çin’e ne ihraç edebilirim?

Türkiye’den Çin’e ihracatı artan sektörler şunlar oldu; otomotiv, çelik, demir ve diğer metaller, hububat bakliyat yağlı tohumlar ve mamulleri, yaş sebze ve meyve, hazır giyim ve konfeksiyon, mobilya kağıt ve orman ürünleri, tütün.

Türkiye Çin’e ne ithal ediyor?

Türkiye ‘nin geçen yıl Çin’e en yüksek ihracat kalemi 790 milyon 142 bin dolarla hayvansal ve bitkisel gübreler, tuz, kükürt gibi mineral maddeler olarak dikkati çekti. Çin’in Türkiye ‘den en fazla satın aldığı ikinci ürün kalemini 560 milyon 556 bin dolarla metal cevherleri ve hurdalar oluşturdu.

Türkiye’nin Çin’den ithal ettiği ürünler nelerdir?

Çin ‘ den en çok ithal edilen ürünler

 • Telli telefon – telgraf için elektrikli cihazlar; 105.9 Milyar $
 • Yolcu gemileri, gezinti gemileri, feribotlar, yük gemileri, mavnalar; 35.2 Milyar $
 • Diotlar, transıstorler vb.
 • Televizyon alıcıları, video monitörleri ve projektörler 31.9 Milyar $

Çin en çok ne ithal ediyor?

Çin ‘in ithalatı, önemli maddeler bazında incelendiğinde ilk sırayı 175 milyar dolar ile elektrikli makina ve cihazlar ve bunların aksam ve parçaları almaktadır.

E ihracat ne satılır?

Bu yazımızda “internette ne satabilirim ” diye düşünen kişilere fikir olabilecek sektörlerden birkaçına değineceğimizi bilmenizi isteriz.

 • Mobilya, Ev Tekstili, Dekorasyon Ürünleri.
 • Giyim Tekstili, Tesettür Giyim Ürünleri.
 • Temizlik, Hijyen Ürünleri.
 • Kitap, Yayınevi, Hobi Ürünleri, Oyuncak.
 • Otomotiv, Yedek Parça.
You might be interested:  Galatasaray'ın Ziraat Türkiye Kupası Maçları Ne Zaman?(Doğru cevap)

Çine ihracatımız ne kadar?

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) kayıtlarından derlenen bilgiye göre, yılın ilk 5 ayında Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında 11’inci olan Çin’e,1 milyar 473 milyon 657 bin dolar ihracat, 9 milyar 993 milyon 674 bin dolar ithalat gerçekleştirildi.

Fransa’da hangi ürünler ithal edilmektedir?

İthal edilen başlıca ürünler: Uçak ve uzay endüstri ürünleri, otomobil (yan) sanayi ürünleri, genel kullanıma yönelik makine ve cihazlar, temel kimyasal, azotlu, plastik ve sentetik kauçuk ürünler.

En çok ne ithal ediyoruz?

Bu tablo incelendiğinde Türkiye’nin en çok ithal ettiği eşyalarda ilk 5 sırayı; altın, binek otomobil, dökme demir çelik döküntüsü ve hurdaları ile bunların külçeleri, karayolu taşıtları için aksam parça ve aksesuarları ile petrol ürünlerinin aldığı görülmektedir.

Türkiye’de en çok ne ihraç ediliyor?

Türkiye, 2017 rakamlarına göre ihracatı en yüksek 32. ithalatı en yüksek 24. ülke konumundadır. Türkiye ‘nin en önemli ihracat ürünleri otomotiv, hazır giyim ve tekstil, beyaz eşya, tarım ve gıda ürünleri, en önemli ithalat ürünleri ise doğalgaz ve petrol, otomotiv ve elektronik aletlerdir.

Türkiye’nin ithal ettiği ürünler nelerdir?

Türkiye ‘ nin ithal ettiği en önemli gıda ve içecek ürünleri ve üretildikleri ülkeler

 • Türkiye ‘ nin ithal ettiği en önemli 5 gıda ve içecek ürünü
 • Balık ve deniz ürünleri – 172 milyon dolar.
 • İşlenmiş meyve ve sebzeler- 134,5 milyon dolar.
 • Atıştırmalık gıda- 134,4 milyon dolar.
 • Süt ve süt ürünleri – 90 milyon dolar.

Almanya hangi ürünleri ithal etmektedir?

Başlıca İhracat Ürünleri Makina, taşıt araçları, kimyasal ürünler, demir-çelik, gıda, tekstil. Başlıca İthalat Ürünleri Makina, taşıt araçları, gıda, demir- çelik, kimyasal ürünler, tekstil, hazır giyim. Güncel verilere göre Almanya ‘da 81 milyon kişi yaşamaktadır.

You might be interested:  Türkiye 1 Lig Ne Zaman Bitiyor?(Çözüm bulundu)

Güney Kore’den ithal ettiğimiz ürünler nelerdir?

Uzakdoğu’da ikinci büyük ticaret ortağı olan Güney Kore ‘ den Türkiye’nin ithal ettiği başlıca ürünler makine ve ulaşım araçları (yüzde 54),kimyasallar (yüzde 14),demir-çelik (yüzde 9) ve tekstil ürünleri (yüzde 7).

Türkiye Meksika dan ne ithal ediyor?

Ülkemizin Meksika ‘ dan en çok ithal ettiği ürünler sırasıyla elektrikli cihazlar, hububatlar, optikler ve makine ve mekanik aletler olmuştur. Latin Amerika’nın 1. dünyanın ise 6. büyük motorlu araç üreticisi olan Meksika, yaklaşık 130 milyonluk nüfusuyla otomotiv sektöründe önemli bir pazar konumundadır.

Italya’dan ithal ettiğimiz ürünler nelerdir?

Ülkemiz İtalya ‘ dan ağırlıklı olarak makinalar, mekanik cihazlar, petrol yağları, plastik ve plastik eşyalar, demir çelik, tekstil ürünleri, otomotiv parçaları ve medikal ürünler ithal etmektedir.

Tekstili en çok hangi ülkeye ihraç ediyoruz?

Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı ülke olan Almanya’ya, eylülde hazır giyim ve konfeksiyon ihracatında da artış yaşandı.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *