Categories Türkiye

Türkiye Çalışma Izni Nasıl Alınır?(Çözüm bulundu)

Türkiye‘den Çalışma İzni Başvurusu (Yurt içi başvuru)

  1. Çalışma Bakanlığı’nın web sitesi üzerinden online olarak başvuru yapılması gerekmektedir.
  2. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 6735 Sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu ve diğer ilgili mevzuat çerçevesinde belgeleri ve çalışma izni başvurusunu inceler.

Çalışma izni nasıl alınır 2020?

Çalışma İzni Nasıl Alınır 2020

  1. – Kuruluşun en son sermaye ve ortaklık yapısını gösteren Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi.
  2. – Son yıla ait, vergi dairesi ya da Mali Müşavir onaylı bilanço ve kar/zarar tablosu.
  3. – Güncel Faaliyet Belgesi.
  4. – Şirketin SGK e-bildirge kullanıcısına ait e-imza.
  5. – 26 Haneli SGK işyeri tescil numarası

Oturma ve çalışma izni nasıl alınır?

Oturma izni almak online sistem üzerinden yapılmaktadır. Göç idaresinin online sitesi üzerinden e-ikamet aracılığı ile oturma izni başvuru yapılabilmektedir. Başvuruyu gerçekleştirmek için e-ikamet sayfasında bulunan “İlk Kez İkamet İzni Başvurusu Yapıyorum” butonu kullanılmalıdır.

Yabancılara çalışma izni ne kadar sürede çıkar?

Usulüne uygun olarak yapılan çalışma izni başvuruları, belgelerin tam ve eksiksiz olması kaydıyla Bakanlık tarafından en geç otuz (30) gün içinde sonuçlandırılır. Başvurunun eksik evrak ile yapıldığının Bakanlıkça tespiti halinde, eksik evrakların tamamlanması istemiyle başvuru sahibine bilgi verilir.

You might be interested:  Türkiye Kupası Maçları Ne Zaman Başlıyor?

Çalışma izni başvurusu nereye yapılır?

Başvurular Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığına yapılmaktadır.

Çalışma izni nasıl alacağız?

Vatandaşlar kendilerine ait şifre ile girdikleri e-Devlet sistemi üzerinden İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemine girecek. Buradaki seçenekler arasından ” çalışma muafiyet izin belgesi işlemleri” kısmı seçilerek başvuru onaylanacak. Başvurunun alındığına ve onaylandığına dair SMS ile bilgilendirme yapılacak.

Çalışma izni nasıl alabiliriz?

* E devlet sistemine giriş yapınız. * Arama boşluğu kısmına E-Başvuru yazınız. * Ekranda gözüken Başvuru Türü bölümünden Çalışma Muafiyet İzin İşlemleri bölümünü seçiniz. Ardından Alt Başvuru Türü için Çalışma İzin Belgesi Verilmesi kısmını seçiniz.

Yurt dışından çalışma izni nasıl alınır?

Yabancı Çalışma İzni Nasıl Alınır? Yabancı çalışma izni www.turkiye.gov.tr üzerinden Yabancı Çalışma İzinleri Otomasyon Sistemi’ne giriş yapılarak gerçekleştirilir. Başvuru yabancının kendisi tarafından değil işveren veya yasal temsilcisi tarafından yapılmalıdır.

Oturma izinleri neden iptal oluyor?

Yabancının, kamu düzeni veya kamu güvenliği açısından ciddi tehdit oluşturması, Sağlık, eğitim ve ülkesindeki zorunlu kamu hizmeti dışında bir nedenle kesintisiz bir yıldan fazla süreyle Türkiye dışında bulunması, hallerinde uzun dönem oturma izni iptal edilir.

Afgan mültecilere vatandaşlık nasıl alınır?

Kaçak Afganlara ikamet İzni. Ülkemizde kaçak olarak yaşayan yani resmi yollarla giren veya çeşitli sebeplerle vize ihlali yapan kişilere ikamet fırsatı sunulmaktadır. Türkiye’de pasaportsuz olanlar veya Afganistan konsolosluğundan pasaport alanlar oturma izni başvurusunda bulunabilirler.

Yabancılara çalışma izni almak kaç para?

Yurt içinden yapılan çalışma izni başvurularında 1017,80 TL Harç ücreti ve 125,00 TL kart ücreti bulunmaktadır, fakat yurt dışı başvurularında çalışma izni harç ücretleri karşılıklık esasına göre farklılık gösterebilmektedir, yurt dışı başvurularda ödemeler bulunan ülkenin para birimiyle yapılmaktadır.

Çalışma izni hangi kurumdan alınır?

ÇALIŞMA İZNİ MÜRACAATI NEREYE YAPILIR? Çalışma izni almak isteyen yabancı ülke vatandaşları yurt içinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, yurt dışında ise vatandaşı oldukları ya da yasal olarak yaşadıkları ülkedeki Türkiye Cumhuriyeti büyükelçilikleri veya başkonsolosluklarına başvuru yapabilirler.

You might be interested:  Türkiye Haritası Kıbrıs Nerede?(Mükemmel cevap)

Süresiz çalışma izni nedir?

Yabancıların Türkiye’de en az beş yıl kanuni ve kesintisiz ikamet etmiş olmaları, çalışmalarının ekonomik kalkınma açısından katma değer yaratması ve istihdam üzerinde olumlu etki yapacak olması koşulu ile verilen izindir.

Bağımsız çalışma izni nasıl alınır?

Bağımsız çalışacak yabancının en az “beş yıl” kanuni ve kesintisiz ikamet etmiş olması koşulunun yerine getirildiği emniyet makamlarından alınacak belge ile kanıtlanır. Bu belge diğer belgelerle birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağımsız çalışma izni başvurusu sırasında iletilir.

Mülteci çalışma izni nasıl alınır?

Türkiye’de çalışan yabancı uyruklu vatandaşların çalışması 6735 Sayılı Uluslararası İşgücü Kanununa göre, izne tabiidir. Beyaz renkli uluslararası koruma kartınızı aldıktan sonra üzerinden 6 ay geçtiği takdirde, çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz.

Işçi vizesi kaç günde çıkar?

Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *