Categories Türkiye

Türkiye Bungee Jumping Nerede Yapılır? (Çözünme)

Türkiye‘nin en önde gelen tatil şehri olan Antalya’nın Kaş ilçesinde bungee jumping adrenalin aktivitesine siz de katılabilirsiniz. Huzurlu bir tatilin yanı sıra bir outdoor ekstrem spor yapmak isteyenler Lara Beach’te vinç yardımıyla kurulan 60 metrelik bungee jumping platformundan atlayış yapabilmektedir.

Bungee jumping Türkiye’de nerelerde var?

Türkiye ‘de bungee jumping nerede var

 • “BEN DE YAPMAK İSTİYORUM'” Son zamanlarda ağzımızdan düşmüyor bu çılgın aktivite.
 • ZEYTİNBURNU KAZLIÇEŞME.
 • ÇEŞME / AYAYORGİ KOYU.
 • ÖLÜDENİZ/ FETHİYE.
 • KİLYOS / SOLAR PLAJI.
 • ANTALYA / LARA PLAJI.
 • İZMİR KORDON.
 • FORUM İSTANBUL.

Bungee jumping yaş sınırı var mı?

Yaş sınırının olmadığı ve herkesin bungee jumping yapabildiği istasyonda, vinç yardımıyla yukarı çıkan tatilciler daha sonra kendilerini baş aşağı boşluğa bırakıyor. Adrenalin tutkunlarının atlayış sırasında yaşadıkları heyecan dolu anlar ise ellerindeki aksiyon kamerası tarafından kaydediliyor.

Bungee jumping kimler yapamaz?

Kimler Bungee jumping Yapabilir? Bungee jumping yapmak için öncelikle spor yönündensağlıklı olmanız gerekmektedir. Örneğin aşırı kiloluysanız, kalp rahatsızlığınız varsa, yüksek tansiyon ve hamileyseniz kesinlikle atlayış yapmanız önerilmez.

Bungee jumping kaç kişi öldü?

Bungee jumping kaç kişi öldü? 1986 ile 2002 yılları arasında bungee jumping nedeniyle 18 kayıtlı ölüm vardı. Daha yakın yıllarda 2015 ile 2018 arasında bungee jumping ölümleri kaydedildi. Bungee jumping ölüm istatistikleri 500.000’de 1 ölüm olasılığı bildiriyor.

Bungee jumping Adana nerede?

Ölüdeniz Mahallesi Ocakköy mevkiinde yapılan aktivitede yerden 51 metre yüksekliğe kurulan bungee jumping platformu, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Heyecan arayan tatilcilere ilk olarak atlayış öncesinde alanda yapmaları gerekenler anlatılıyor.

You might be interested:  Türkiye Kupası Finali Nerede 2019?(Çözülmüş)

Bungee jumping neden tehlikeli?

Aşırı kilo, yüksek tansiyon, epilepsi ve kalp rahatsızlıkları bulunanların bungee jumping yapması sakıncalıdır. Sporcuların kaç kilo olduğu da atlayıştan önce profesyoneller tarafından ölçülür. Bu sayede gerekli güvenlik önlemleri önceden alınır. Her ekstrem sporda olduğu gibi bu spor da bir miktar tehlike içerir.

Bungee jumping fiyatı ne kadar?

Sezonluk ve etkinlik bazından fiyatlar değişkenlik gösterse de, güncel fiyatlandırmalar 150-250 arasında. Türkiye’de bungee jumping fiyatları küçük farklılıklara göre değişiyor olsa da 2020 yılında türkiye’de bungee jumping atlayışı yapmanın fiyatı ortalama 200-220 TL civarındaydı.

Istanbul bungee jumping ne kadar?

-Bu atlayış yapılan yerler dışında özel istekler kapsamında İstanbul ‘un veya Türkiye’nin herhangi bir yerine platform kurulabiliyor. – Bungee Jumping ‘in tek atlayışı 150 TL, çiftli atlayışı 400 TL. Video veya fotoğraf çekimi isteyenler de artı 50 TL ile paket yapabiliyor.

Fethiye Bungee Jumping nerede?

– Muğla’nın Fethiye ilçesinde tatillerini geçiren yerli ve yabancı turistler, yeni heyecanı ” bungee jumping ” oldu. Ölüdeniz Mahallesi Ocakköy mevkiinde yapılan aktivitede yerden 51 metre yüksekliğe kurulan bungee jumping platformu, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Ekstrem sporlar hangileri?

Macera Tutkunlarına 10 Ekstrem Sporu ve Dünyadaki En Popüler Yerleri

 1. Volkan Kayağı Pek duyulmadık bir aktivite değil mi?
 2. 2. Yamaç Paraşütü / Paragliding.
 3. 3. Bungee Jumping.
 4. Buz Tırmanışı
 5. Hava Dalışı, Serbest Düşüş / Skydiving.
 6. Serbest Dalış / Freediving.
 7. 7. Motokros / Motocross.
 8. 8. Kanatlı tulum uçuşu / Wingsuit jumping.

Timsah Bungee nedir?

Timsah Bungee, Sporcuların veya maceraperestlerin kendilerini dik dağ ve yamaçlardan içi timsahlarla dolu nehirlere atlamasıyla yapılan spor türüdür. Aralarındaki fark ne diye soracak olursanız Bungee Jumpingin yeterince heyecanlı olmadığını düşünen sporcular veya maceraperestlere uygun olmasıdır.

You might be interested:  Oses Türkiye Ne Zaman Başlıyor? (Çözünme)

Bungee Jumping halat nedir?

Bungee Jumping, kişilerin kule, köprü, vinç gibi yüksek bir yerden esnek bir halata bağlı olarak aşağıya atladıkları, halatın yardımı ile yukarı çekildikleri, eğlence için yapılan adrenalin dolu bir aktivitedir. Bu halat sayesinde atlayan kişiler yer çekimi kuvvetinin vereceği sarsıntıyı minimum düzeyde hissederler.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *