Categories Türkiye

Türkiye Bosna Hersek Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından üç aya kadar vize istemeyen BosnaHersek‘e ulaşım havayolu ve karayolu ile sağlanabilir. Havayolunu tercih edecek vatandaşlar için İstanbul‘dan Saraybosna ve Mostar’a direkt uçuşlar bulunmaktadır. Başka şirketler de aktarmalı olarak Saraybosna ve Banja Luka’ya gitmektedirler.

Bosna Hersek giderken pasaport istiyor mu?

Bosna Hersek vizesi için başvuru yapacak olan herhangi bir pasaport türüne sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 ay süre içinde yapacak olacakları 90 günlük seyahatlerinde vize başvurusu yapmak zorunda değildirler. Bu sebepleri taşıyanlar Bosna Hersek vizesi almaktan muaftırlar.

Bosnaya otobüsle gidilir mi?

Bosna -Hersek’e Türkiye’den uçakla, otobüsle ya da özel araçla ulaşım mümkün. Bosna -Hersek’in başkenti Saraybosna, İstanbul’a 1.162 km uzaklıkta. Özel araçla 16 saat gibi bir sürede başkente ulaşılabiliyor.

Türkiyeden Saraybosna ya nasıl gidilir?

Saraybosna ‘ya Türkiye’den İstanbul Havalimanından Türk Hava Yolları ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından ise Pegasus Havayollarının direkt uçak seferleri bulunuyor. İstanbul- Saraybosna yolculuğu 1 saat 55 dakika sürüyor.

Bosna’ya nasıl giderim?

Osmanlı şehri olarak bilinen Saraybosna, Bosna -Hersek’in başkentidir.

Bosna Hersek’te Türkçe konuşuluyor mu?

#2 Türkçe Oldukça Yaygın Saraybosna’da birçok tabela Türkçe, aynı zamanda günlük konuşulan dilin içinde de Türkçe kelimeler mevcut ve bulunduğun yerde Türkçe konuşan biriyle karşılaşma imkanın oldukça yüksek.

You might be interested:  Türkiye Cumhuriyeti'ni Ilk Tanıyan Ülke Kim?(Mükemmel cevap)

Bosna Hersek’e gitmek için gidilir mi?

Bosna Hersek, vizesiz gidilen ülkeler arasında en popüler destinasyonlardan biri. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından üç aya kadar vize istemeyen Bosna – Hersek’e ulaşım havayolu ve karayolu ile sağlanabilir. Karayolunu tercih edecek vatandaşların ise Bulgaristan sınırından transit vize almaları gerekmektedir.

Saraybosna Belgrad otobüsle kaç saat?

Saraybosna – Belgrad otobüs yolculuğu ortalama 9s 30d civarındadır. Ancak bu iki şehir arasındaki 195 km mesafeyi en hızlı otobüs ile 8s 45d civarında gidebilirsiniz.

Saraybosna Podgorica nasıl gidilir?

Podgorica Saraybosna ulaşımı için direk otobüs seferleri bulunmaktadır. Podgorica Autobuska Stanica ( Otobüs Garı) şehir merkezine çok uzak olmayan bir noktada yer alıyor. Yaklaşık 20 dk yürüyerek şehir merkezine ulaşmak mümkün. Buradan Saraybosna ‘ ya günde 4 sefer bulunmakta.

Saraybosna’da hangi dil konuşuluyor?

Saraybosna ‘da resmi olarak kabul edilen üç dil bulunmaktadır. Her üç dil de aynı dil ailesi içindedir. Resmi olarak kabul edilen diller Boşnakça, Sırpça ve Hırvatçadır. Bu üç dil Hint-Avrupa, Güney Slav dil ailesi içindedirler.

Saraybosna ya ne zaman gidilir?

İlkbahar mevsimi çoğunlukla ılık yaşanmaktadır ancak mart sonu ve nisan başında gelebilecek soğuk hava dalgalarına da hazırlıklı olmayı unutmayın. Saraybosna ‘yı mayıs veya haziran aylarında ziyaret etmeniz tatilinizi daha keyifli kılabilir.

Saraybosna dan Mostar a nasıl gidilir?

Saraybosna – Mostar karayoluyla 129 km mesafede. Bu güzergahta yolculuk özel araçla 2 saat 5 dakika sürüyor. İki şehir arasında düzenli otobüs seferleri var. Saraybosna Otobüs Terminalinden her saat kalkan otobüslerle Mostar ‘a yolculuk yaklaşık 3 saat sürüyor.

Bosna Hersek resmi dini nedir?

Müslümanlar, Bosna – Hersek ‘teki en büyük dini topluluktur (%51), diğer iki büyük grup, hepsi Bosnalı Sırplar olarak tanımlanan Doğu Ortodoks Hristiyanları (%31) ve neredeyse tamamı Bosnalı Hırvatlar olarak tanımlanan Katolikler’dir (%15).

You might be interested:  Pokemon Türkiye Hangi Kanalda?(Mükemmel cevap)

Bosna Hersek ucuz mu?

Yeşiller içinde, tarihi güzellikleri olan, modern yapısı ile dengeleyen şehirleri de son derece gözde, üstelik ilgi çeken ülkelerden biridir. Üstelik Bosna Hersek Avrupa nın en ucuz ülkelerinden biridir. Hem normal vatandaşlar, hem de öğrenciler için inanılmaz ekonomik bir ülkedir diyebiliriz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *