Categories Türkiye

Telefonda Türkiye Garantisi Ne Demek?(En iyi çözüm)

Distribütör garantisi nedir? (Türkiye Garantili) Herhangi bir elektronik cihazı veya akıllı telefonu satın alırken Türkiye Garantili veya Distribütör Garantili ifadesini görüyorsanız, bu satıcı firmanın Türkiye‘de resmi olarak faaliyet gösterdiği ve ürüne garanti sunduğu anlamına geliyor.

Ithalat firma garantisi ne demek?

Ülkemizde üretilmeyen ürünler genellikle yurt dışından ithal edilmektedir. İthalat işlemlerini yapan bir aracı firma bulunur. Satılacak ürünün kendi firması ile bu aracı arasında bir anlaşma vardır. Bu şekilde iş yapan firmaların vermiş olduğu garanti ithalatçı garantisidir.

Ihracat garantisi ne demek?

Firma, ürünün resmi firmasıyla anlaşmalı olur ve ülkedeki dağıtımını yapar. Bu kategorideki cihazları da küçük veya büyük ölçekteki şirketlerin yurt dışından getirip ülkemizde satarlar. Bu işi yapan büyük firmaların ürünlere uyguladığı garantiye ithalatçı garantisi denir.

Distribütör garantisi ne demektir?

Distribütör garantili cihaz firmanın resmi olarak Türkiye’de satmış olduğu ve garanti verdiği ürünü içerir. Yani üretici firmanın vermiş olduğu bir garantidir. Diğer bir garanti çeşidi olan ithalatçı garantili cihazlarda satın aldığınız üründe üretici firmanın rolünden söz etmek mümkün değildir.

Ithalatçı garantili mi Türkiye garantili mi?

İthalatçı garantili ve Türkiye garantili arasındaki temel fark, firmanın kendi imkanları ile Türkiye ‘ye getirdiği ürünleri kendi teknik servis olanaklarında garantilemesidir. Alınan ürünü firmanın kendi servisinde garanti etmesi anlamına gelmektedir.

You might be interested:  Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilcisi Kim?(Çözüm bulundu)

Oppo Türkiye garantili ne demek?

Garantimiz, Ürünlerin kendisine, ithalatçısına ve satıcısına karşı düzenlenen ilgili ulusal yasal hakları tamamlayacak şekilde OPPO tarafından verilmektedir. Bu nedenle garanti, yürürlükte olan yasalardaki hakları etkilemez yada değiştirmez. ürünler: Dahili pil, kulaklık, USB kablo,şarj cihazı vb.

Ithalat yolu ile kayıt altına alınan IMEI ne demek?

Günümüzde birçok akıllı telefon yurt dışından ithalat yoluyla getirilmektedir. İthalat yoluyla kaydedilen IMEI daha detaylı açıklamak gerekirse, yasal yollarla Türkiye’ye getirilmiş ve ithalatçı firma tarafından BTK’ya kayıt ettirilmiş telefonların kimlik numarasıdır.

MI Türkiye garantili ne demek?

Xiaomi Türkiye garantisi ile satışa sunulan ürünler, başta akıllı telefonlar olmak üzere, garanti süreci içerisinde bir arıza olması durumunda, Xiaomi güvencesiyle onarılıyor. Kullanıcıların muhatabı da Xiaomi’nin yetkili servisleri oluyor.

Telefonun garantisi ne işe yarar?

Garanti belgesi, satıcılar tarafından tüketiciye verilmesi gereken zorunlu belgelerdir. Garanti belgesi bulunan telefonların arızalanması durumunda hukuki olarak bir hak iddia edebilir. Yeni bir telefon satın aldığınızda garanti süresi, ürünün faturası ile birlikte teslim alındığı tarihten itibaren iki yıldır (24 ay).

Ithalatçı garantisi ile distribütör garantisi arasındaki farklar neler?

İlk önce bu kavramların kısa açıklamalarını yapalım; Distribütör garantisi markanın kendi resmi garantisidir. İthalatçı garantisi ise herhangi bir firma yurtdışından kendi imkanlarıyla ürünler getirir ve bunları kendi sundukları garanti hizmetiyle beraber satar.

2 yıl resmi distribütör garantili ne demek?

Resmi distribütör garantisi demek, bir markanın ürünleri için satış yaptığı ülkedeki bir servis ile anlaşıp bu servis aracılığı ile müşterilerine ürünleri için ücretsiz olarak tamir/onarım hizmeti vermesi anlamına gelir.

Iphone Türkiye garantisi ne demek?

Apple İki Yıllık Sınırlı Garantisi, isteğe bağlı üretici garantisidir. İşbu garanti, uygun olmayan mallar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Türkiye ‘deki tüketici kanunu ile sağlanan haklardan bağımsız haklar sunar.

You might be interested:  Booking Türkiye Nasıl Girilir?(EN iyi 5 ipucu)

Üretici garanti nedir?

Resmi üretici garantisi ile teknoloji mağazalarından satın alacağınız ürünleri, Türkiye’nin neresinde olursanız olun, yetkili bir servise veya satın aldığınız mağazanın bir şubesine teslim edebilirsiniz. Tamamlanmadığında ise ürün değişim veya para iadesi haklarını sahip olursunuz.

Apple uluslararası garanti Türkiye’de geçerli mı?

Bu konuda bilgi veren Apple Türkiye temsilcisi, “Haber doğru. Uluslararası garanti artık Türkiye’de geçerli değil. Bir diğer alternatif, Apple ‘ın uluslararası garantisinin geçerli olduğu bir ülkeye giderek bu işlemleri garanti kapsamında bu ülkede yaptırmak.

PS4 ithalatçı garantili ne demek?

Sony Eurasia Garantili ürün ise Sony Türkiye tarafından ithal edilerek resmi Sony Garantisi demektir. Fiyat: İthalatçı garantili PS4 Konsol Resmi Sony ( Sony Eurasia ) garantili üründen her zaman daha uygun fiyata satılmaktadır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *