Categories Türkiye

Lukoil Türkiye Kimin?(Çözüm bulundu)

LUKoil benzin istasyonları sahibi kim?

LUKoil (Rusça:,,, ) – Rusya’nın 2. en büyük ve dünyanın 12. en büyük petrol üretim şirketi. 2007’de YUKOS hisselerinin Rosneft tarafından satın alınmasına kadar, LUKoil Rusya’nın en büyük petrol üretim şirketi olmuştur.

LUKoil hangi ülkelerde var?

Şirketin kanıtlanmış rezervlerinin %90,5’i ve pazarlanabilen hidrokarbon üretiminin %90,5’i Rusya’da bulunmaktadır. Bunun dışında Şirket Rusya dışında 5 gerçekleşen projede yer almaktadır; Şirketin ana faaliyetleri Rusya Federasyonun dört federal bölgesinde merkezleşmiştir: Kuzey-Batı, Volga, Urallar ve Güney.

Akpet petrol kimin?

Aytemiz Şirketler Grubu’na ait olan Akpet, sektörde 11 yıldır faaliyet gösteriyor. İş hayatına eğitim kurumlarına Atatürk büstleri yaparak başlayan ve sonradan petrolcü olan heykeltraş İsmail Aytemiz’e ait olan Akpet, yüzde yüz yerli sermayeli en büyük akaryakıt dağıtım şirketleri arasında yer alıyordu.

Türk petrol şirketi kime ait?

Nisan 2017 tarihinde Zülfikarlar Holding’e bağlı akaryakıt dağıtım şirketi Turkuaz Petrol tarafından, 2016 yılının en büyük satın almasıyla özelleştirilen TP Petrol Dağıtım A.Ş, bugün faaliyetlerini Türkiye Petrolleri markasıyla sürdürüyor.

Opet hangi ülkeye ait?

2002 yılında Koç Holding Enerji Grubu’nun %50’sine ortak olduğu OPET, Türkiye’nin 2. büyük akaryakıt dağıtım şirketi olup, OPET ‘in sahip olduğu SUNPET markası ile toplamda 1500’ün üzerinde istasyona sahiptir.

Lukoil motor yağı hangi ülkenin?

LUKOIL Grubu’nun madeni yağ alanında faaliyet gösteren LLK International’ın grup şirketi olarak hizmet veren LUKOIL Lubricants Middle East,2008 yılında İstanbul’da kurulmuş olup Türkiye ve yakın çevre ülkelerine madeni yağ üretimi ve dağıtımına odaklanmıştır.

You might be interested:  Türkiye Dünyanın Hangi Yarım Küresinde?(Çözülmüş)

Total hangi ülkeye ait?

TotalEnergies Türkiye, Fransa merkezli çok uluslu petrol şirketi TotalEnergies’in Türkiye satış koludur. Türkiye yönetim ofisi Ümraniye, İstanbul’dır. 2020 yılında Demirören Holding bünyesindeki akaryakıt şirketi OYAK tarafından satın alınmıştır.

Shell hangi ülkeye ait?

Genel merkezimiz Hollanda, Lahey’de bulunmaktadır ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Ben van Beurden’dir. Shell Grubu’nun ana şirketi, İngiltere ve Galler’de kurulu olan Royal Dutch Shell plc’dir. 3

Petrol Ofisi hangi ülkeye ait?

1983 yılında anonim şirket yapısına kavuşan ve 2000 yılında özelleştirilen Petrol Ofisi, günümüzde 1.800’ü aşkın akaryakıt istasyonu, 1 madeni yağ fabrikası, 8 akaryakıt terminali, 1 LPG terminali, 20 havalimanı ikmal ünitesi ve yaklaşık 1 Milyon metreküp depolama kapasitesiyle Türkiye’nin önde gelen akaryakıt, LPG

Shell petrol sahibi kim?

Royal Dutch Shell PCL veya yaygın adıyla Shell, İngiltere’de kurulu, genel merkezi Hollanda’da bulunan, İngiliz-Hollanda ortaklığında çok uluslu bir petrol ve doğalgaz şirketidir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *