Categories Türkiye

Lada Vesta Türkiye Ne Zaman Gelecek?(Soru)

Son dönemde gerçekleştirdiği büyük atılımlarla Avrupa’da en çok satılan markalardan biri haline gelen Lada, yeni model sürpriziyle Türkiye‘deki hayranlarını heyecanlandırmaya hazırlanıyor. 2018 Ocak ayı itibariyle Sever Oto Group çatısı altında ülkemize resmi dönüş yapan Rus markanın Vesta SW Cross modelini 2019’da

Lada Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Rusya yaptığı açıklamada 2015 sonuna kadar 6 bin adet Lada Vesta Üretimi yapacağını ve bu araçları Rusya iç pazarında satışa sunacağını açıklamıştı. 2016 yılında içinde ise 70 bin araç üretilip Rusya iç pazarına ve dünyaya satılacak. Türkiye pazarına da 2016 yılının ortasında gelmesi bekleniyor.

Lada Türkiyede satılıyor mu?

Lada modelleri Rus sürüş şartlarının gereksinimlerini karşılamak üzere uyarlandı. Uzun süredir de Türkiye’de sıfır modellerini satışa sunmayan Lada Ocak 2018 itibari ile sıfır lada modelleri için start veriyor.

Lada Vesta fiyatı ne kadar?

89,155 TL’ den başlayan bir fiyat listesine sahip olan modelin Türkiye’ye geliş fiyatı ise 36 bin 996 TL. ÖTV 36,996 TL, KDV 13,318 TL olarak fiyata eklenince fiyatlar malesef 90 bin TL’ ye kadar çıkıyor.

Lada Vesta hangi ülkenin malı?

Rus devi AvtoVaz Lada Vesta üretimi için düğmeye bastı. Kısa süre içerisinde test üretimi bitecek olan Yeni Lada Vesta ‘nın seri üretimine Eylül ayında başlanması bekleniyor. Ürettiği uygun fiyatlı ve nispeten dayanıklı arabalarıyla tanınan Lada, Yeni Vesta ‘ları 6.100 USD ye satmayı planlıyor.

Lada Türkiye distribütörü kim?

Lada ‘ nın Türkiye distribütörü Sever Oto, sıfır Lada satışlarına başladı. İlk olarak Niva modelini piyasa süren Sever Oto, şuan sadece İzmir’de showrooma sahip. Diğer Lada modelleri olan Granta, Klina, Vesta ve XRAY ‘de yakın zamanda Türkiye pazarındaki yerini alacak.

You might be interested:  Türkiye Hazırlık Maçları Ne Zaman?(Doğru cevap)

Lada üretimi devam ediyor mu?

rusya’nın en büyük otomobil üretici firması AvtoVAZ, parça sıkıntısı nedeniyle üretimini durdurdu.

Rusya araba üretiyor mu?

Rusya ‘nın dev olarak nitelendirilebilecek otomobil şirketi olan AvtoVaz, son model Lada Vesta’ların test üretimine başlamış bulunmaktadır. Lada firması, Yeni Vesta’larını 6.100 USD fiyattan satmayı planlamaktadır.

Lada Vega hangi ülkenin malıdır?

Bir Rus arabası olan Lada Vega ​​​​​​, AutoVaz’ın bir araba markası olarak piyasaya sunulmuştur.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *