Categories Türkiye

Lada Vesta Ne Zaman Türkiye De Satılacak?(Soru)

Vesta modelinin üretim bandına 76 milyon dolar yatırım yapan AvtoVaz, test araçlarını birkaç hafta içerisinde tamamlamış olacak. Eylül ayında tanıtılacak araç 2016 başında Türkiye‘de yola çıkabilecek.

Lada Türkiyede satılıyor mu?

Lada modelleri Rus sürüş şartlarının gereksinimlerini karşılamak üzere uyarlandı. Uzun süredir de Türkiye’de sıfır modellerini satışa sunmayan Lada Ocak 2018 itibari ile sıfır lada modelleri için start veriyor.

Lada Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Rusya yaptığı açıklamada 2015 sonuna kadar 6 bin adet Lada Vesta Üretimi yapacağını ve bu araçları Rusya iç pazarında satışa sunacağını açıklamıştı. 2016 yılında içinde ise 70 bin araç üretilip Rusya iç pazarına ve dünyaya satılacak. Türkiye pazarına da 2016 yılının ortasında gelmesi bekleniyor.

Lada Vesta fiyatı ne kadar?

89,155 TL’ den başlayan bir fiyat listesine sahip olan modelin Türkiye’ye geliş fiyatı ise 36 bin 996 TL. ÖTV 36,996 TL, KDV 13,318 TL olarak fiyata eklenince fiyatlar malesef 90 bin TL’ ye kadar çıkıyor.

Lada yı kim satın aldı?

2008’den itibaren Fransiz Renault %25 ve artı bir hisse senedi ile sermayesine girmiştir. Uzunca bir aradan sonra Lada, 2014 Ağustos ayında Moskova Otomobil Fuarı’nda yeni Vesta modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Adının Kaynağı: Lada Likya dilinde kadın demektir. Slav aşk tanrıcasının ismi de Lada dır.

Lada Türkiye distribütörü kim?

Lada ‘ nın Türkiye distribütörü Sever Oto, sıfır Lada satışlarına başladı. İlk olarak Niva modelini piyasa süren Sever Oto, şuan sadece İzmir’de showrooma sahip. Diğer Lada modelleri olan Granta, Klina, Vesta ve XRAY ‘de yakın zamanda Türkiye pazarındaki yerini alacak.

You might be interested:  Bjk Fb Ziraat Türkiye Kupası Hangi Kanalda?(Çözüm bulundu)

Lada üretimi devam ediyor mu?

rusya’nın en büyük otomobil üretici firması AvtoVAZ, parça sıkıntısı nedeniyle üretimini durdurdu.

Lada hangi grupta?

Lada, 1966 yılında kurulan JSC AvtoVAZ bünyesinde üretilen otomobil markasıdır. JSC AvtoVAZ, Renault-Nissan Alliance (yüzde 68) ve State Corporation Rostec (yüzde 32) ortaklığında kurulan Rostec Auto B.V. bünyesindedir. Fransa merkezli Renault Grubu’nun konsolide bir yan kuruluşu olan Rus otomotiv şirketidir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *