Categories Türkiye

Kırklareli Nerede Türkiye Haritası?(Doğru cevap)

Türkiye haritasında Kırklareli nerededir?

Kırklareli, Türkiye ‘nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde yer almaktadır.

Kırklareli hangi illere yakın?

Kırklareli, Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer almakta olan bir şehridir. Tekirdağ ve Edirne illeri ile komşu bir konuma sahiptir.

Kırklareli tam nerede?

Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Kırklareli kuzeyinde Bulgaristan, batısında Edirne, güneyinde Tekirdağ, güneydoğusunda İstanbul ile komşudur. Doğusunda Karadeniz yer alır.

Kırklareli hangi ile bağlı?

Kırklareli, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında, doğuda Karadeniz, güneyde Tekirdağ, batıda Edirne ve kuzeyde Bulgaristan’nın Burgaz ili ile çevrili il.

Lüleburgaz nerede Türkiye haritasında?

Lüleburgaz, Kırklareli ilinin güneyinde yer almakta olup, doğusunda Tekirdağ ilinin Saray ve Çorlu ilçeleri, batısında Kırklareli ilinin Babaeski ilçesi, kuzeyinde Kırklareli ilinin Pınarhisar ilçesi ve güneyinde ise Tekirdağ ilinin Hayrabolu ve Muratlı ilçeleriyle çevrilmiştir.

Kırklareli hangi ilçe?

Kırklareli ilinin ilçeleri: Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Pehlivanköy, Pınarhisar ve Vize’dir.

Kırklareli merkez hangi ilçe?

Kırklareli (İl merkezi) Babaeski.

Kirikkale nereye yakın?

İç Anadolu Bölgesi’nde Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer alan Kırıkkale, doğuda Çorum, Yozgat, güneyde Kırşehir, batıda Ankara, kuzeyde Çankırı illeri ile komşudur.

Kırklareli Lüleburgaz hangi bölgede?

Marmara Bölgesi ‘nde yer alan ve Kırklareli iline bağlı olan Lüleburgaz, Tekirdağ’ın Saray, Çorlu, Hayrabolu ve Muratlı ilçeleri ve Kırklareli ‘nin Pınarhisar ve Babaeski ilçeleriyle çevrilidir.

Kırklareli Avrupa yakasında mı?

Kırklareli, Türkiye’nin Avrupa Kıtası’nda bulunan Trakya Bölgesi’nde yer alır. 41°44′ – 42°00′ Kuzey Enlemleri ile, 26°53′ – 41°44′ Doğu Boylamları arasında kalır. 6.555 km2 toprak büyüklüğüne sahiptir. toprakların %48’i dağlık, %35’i dalgalı arazi, %17’si ise ovalıktır.

You might be interested:  O Ses Türkiye Nin Birincisi Kim?(Doğru cevap)

Kırklareli denize kıyısı var mı?

Kırklareli, yaklaşık 50 km’ lik doğal bir kumsala sahiptir. Plajların en önemlileri Kıyıköy, İğneada ve Kastros’tur. Karadeniz’e egemen, kayalık bir zemin üzerinde bulunan Kıyıköy Beldesi, tabiat harikası iki doğal sit arasında bulunmaktadır.

Kırklareli ne tarafta?

İşte detaylar. Kırklareli Yıldız Dağları’nın muhteşem doğası ile çevrelenmiş bir ilimizdir. Şehrin eski ismi Kırk Kilise olmaktadır. Pek çok kez el değiştiren şehir 1363’te Osmanlı topraklarına katılmıştır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *