Categories Türkiye

Ingiltere’den Türkiye Telefonla Nasıl Aranır?(En iyi çözüm)

Ingiltere Türkiyeden nasıl aranır?

İngiltere ‘nin uluslararası kodu 44’tür. Eğer uluslarası bir numara arayacaksanız önce 00 ve ardından arayacağınız ülkenin uluslararası kodunu ve şehir kodunu, en sonunda da görüşmek istediğiniz numarayı tuşlamanız gerekmektedir.

Ingiltere numarası nasıl?

Ulusal telefon kodu olarak +44 rakamı kullanılan İngiltere dünya çapında resmi dili kullanılan bir ülke olduğu için bu ülke ile yapılacak aramalarda kodlama sistemi önem arz etmektedir. Bu nedenle önemli şehirlerden olan Liverpool 151, Londra(iç) 207, Londra(dış) 208, Manchester 161 telefon kodunu kullanmaktadır.

Yurt dışı telefon nasıl aranır?

Yurt Dışını Arama Yurt dışındayken diğer ülkelere yapılan aramalarda, “bulunduğunuz ülke uluslararası çıkış kodu-aradığınız ülke kodu-aradığınız şebeke kodu-numara” tuşlanarak yapılabilir. Yurt dışında bulunduğu ülkedeki operatörün kullanıcısını ararken, sadece GSM numarasını tuşlaması yeterlidir.

Londra’nın telefon kodu kaç?

+44 Nerenin Alan Kodu? +44 İngilitere ülkesinin alan kodudur. İngiltere, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı’ nın en büyük ve en kalabalık yüz ölçümüne sahip ülkesidir.

Ingiltere’de hangi hat kullanılır?

İngiltere ‘de 6 tane büyük GSM operatörü aktiftir. Bunlar: BT, 3, O2, Vodafone, T-Mobile ve Orange’dir. Bunlardan O2 ile Türkiye’yi çok ucuza arayabilirsiniz. Türkiye’deki gibi faturalı hat yerine kontörlü hat da kullanılmaktadır.

Londra numarası nasıl kaydedilir?

Uluslararası telefon numaraları nasıl kaydedilir

  1. Telefon rehberinizi açın.
  2. Kişinin telefon numarasını yazarken ilk önce bir artı (+) simgesi koyun.
  3. Ülke kodunu yazın, ardından telefon numarasını eksiksiz olarak girin.
You might be interested:  Türkiye Uluslararası Telefon Numarası Nasıl Yazılır?(Doğru cevap)

07 Hangi Ülkenin telefon kodu?

Ülkeler arasındaki aramalarda ise çift sıfır konulduktan sonra kod yazılır. 7 Nerenin Alan Kodu? 7, Rusya Federasyonuna ait bir alan kodudur. Ülke kısmen Doğu Avrupa’da ve kısmen Kuzey Asya’da bulunuyor.

Avusturya telefon numaraları kaç haneli?

+43 telefon kodu Avusturya ‘ya ait bir uluslararası telefon kodudur. Avusturya ‘da birini aramak için 43 telefon kodunun başına “00” getirilmelidir. Üç haneli telefon kodlarının başına “0” koyarak arama yapılırken iki haneli olan telefon kodlarının başına “00” getirilerek arama yapılabilmektedir.

Türkiye telefon numarası nasıl yazılır?

Daha sonra ülke kodu girilir ve sonrasında ‘sıfırsız’ olmak üzere alan kodu ve numara çevrilir. + 90 216 555 55 55 yazılarak, Türkiye içi dahil dünyanın her yerinden bu numaraya ulaşılabilir. İşte bu nedenle, daha telefon numaralarını ilk kez kaydederken, +│90 Alan Kodu│Sıfırsız Numara olarak düzenlemelisiniz.

Ingiltere’nin telefon kodu nedir?

Güney Kore, toplam uzunluğu (0 dahil) 9 ila 11 basamaklı ve şehir içinde 7 ila 8 basamaklı abone numaraları olan açık bir arama planı kullanır. Cep telefonlarından 010 numaraları hariç her türlü telefona arama yapılırken, alan kodu dahil edilmelidir.

Hattım uluslararası dolaşıma açık mı?

Hattınızın yurt dışını aramaya açık olduğunu kontrol etmek için YURTDISI ARAMA yazıp 2222’ye ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Türkiye’den yurtdışı nasıl aranır?

Türkiye ‘ den yurtdışındaki bir numarayı ararken; numaranın başına Uluslararası AramaKodu “00” veya “+” eklenerek arama yapılmalıdır.

Türk Telekom yurtdışı nasıl kapatılır?

Yurt dışında paketsiz internet kullanımınızın hiçbir zaman durdurulmasını istemiyorsanız IPTAL Yurt Disi FUS yazıp 5555’e gönderebilirsiniz. İptal etmeniz durumunda, bulunduğunuz fatura dönemi itibarıyla geçerli olacak şekilde tüm fatura dönemlerinizde yurt dışı internet hizmetiniz durdurulmayacaktır.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *