Categories Türkiye

Honda Türkiye Distribütörü Kim? (Çözünme)

Honda Türkiye A.Ş., Japonya merkezli otomobil şirketi Honda‘nın Türkiye bölümüdür. Şirket, 1992 yılında Anadolu Grubu ile Honda arasında Anadolu Honda Otomobilcilik A.Ş.

Honda Türkiye.

Tür Anonim şirket
Genel merkezi Gebze, Türkiye
Ürün Otomobil
Sahibi Honda
Website www.honda.com.tr

1

Honda Motor Türkiye distribütörü kim?

JAPONYA’nın otomobil devi Honda Türkiye ‘de 1997 yılında Şekerpınar fabrikasını Anadolu Honda Otomobilcilik A.Ş ortaklığı ile açtı. Honda ‘nın Türkiye ortağı şu anda bulunmuyor. Wall Street Journal’da çıkan habere göre Honda İngiltere ve Türkiye ‘deki üretimini Japonya’ya taşımaya karar verdi.

Honda Türkiye Genel Müdürü kim?

Nurettin Atilla / Honda Türkiye Otomobil Planlama ve Pazarlama Müdürü: Honda Türkiye ‘de 1997 yılında Bilgi Sistemleri Müdürlüğü ‘nde İş Analisti olarak işe başlayan Nurettin Atilla sırasıyla aynı departmande Şef ve Müdürlük görevlerini yürüttü.

Honda Gebze Fabrikası kime satıldı?

Honda ‘dan yapılan açıklamada şöyle denilmişti: Honda Türkiye AŞ, Gebze ‘deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğu’na devretmek üzere anlaşmaya varmıştır. Taraflar arasında varılan anlaşma neticesinde söz konusu taşınmazın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirilecektir.

Honda sahipleri kim?

Soichiro Honda (d. 17 Kasım 1906 – ö. 5 Ağustos 1991), Japon iş adamı ve mühendis ünlü araba markası Honda ‘nın kurucusudur. 1948’te araba markası Honda şirketini kurmuştur.

You might be interested:  Türkiye De Ilk Ehliyet Ne Zaman Verildi?(Soru)

Honda Türkiye hangi modelleri üretiyor?

Markanın dünya çapında ün yapmış olan modeli Civic’in sedan gövdeli tipi de Türkiye sınırları içerisinde üretiliyor. Ayrıca otomobilin yüzde 40 yerli üretim diye adlandırılıyor. Gebze’de bulunan Honda ‘nın fabrikasında üretilen 6 nesil Civic olan Civic Sedan ülkemizde üretilip 33 farklı ülkeye ihraç ediliyor.

Türkiyedeki Honda fabrikası kimin?

Honda fabrikasını satın alan HABAŞ Topluluğu nedir, sahibi kim? Japon otomotiv devi Honda ‘nın Türkiye’den çekilme kararının ardından Kocaeli Gebze’deki fabrikası, HABAŞ Topluluğu’na devredildi. 1956 yılında Hamdi Başaran tarafından kurulan HABAŞ’ın sahibi Mehmet Rüştü Başaran olarak biliniyor.

Honda Motosiklet Genel müdür?

Honda Türkiye motosiklet bölümünde ise yapılan atamalar sonrasında Baybars Aroma, Motosiklet Planlama ve Pazarlama Müdürü, geçen yıl Planlama Müdür Yardımcısı olan Çetin Kardeş ise Motosiklet Satış Müdürü görevine getirildi.

Honda Türkiye fabrikası kime satıldı?

FABRİKA HABAŞ’IN OLDU Japon üreticiden yapılan açıklamada, “ Honda Türkiye AŞ, Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğu’na devretmek üzere anlaşmaya varmıştır. Taraflar arasında varılan anlaşma neticesinde söz konusu taşınmazın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirilecektir.

Kocaeli Honda fabrikası kapanıyor mu?

Honda, 24 senelik üretim sürecinin arkasından Gebze’deki fabrikasını kapatma kararı aldı. Son zamanlarda kapanan şirketler arasında en bonkör davrananı Honda oldu. 24 yıldır Türkiye’de üretim yapan Honda, en son Civic Sedan’ı 28 Eylül 2021’de banttan indirdikten sonra çalışanlarına bir veda partisi düzenledi.

Honda fabrikası ne oldu?

Honda ‘nın Kocaeli’nde bulunan fabrikası bugün itibariyle kapandı. 1997 yılında açılan ve 24 yıldır bacası tüten bu fabrika 2019 yılında Honda tarafından alınan kararla bugün kapatıldı. 29 Eylül 2021 tarihinde son 2021 model Honda Civic’i de banttan indirdikten sonra 2 bin çalışanı olan fabrikanın kapıları kapandı.

You might be interested:  John Deere Türkiye Fabrikası Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

Honda kaç paraya satıldı?

SBK Holding, iştiraki Hexagon Mühendislik adına fabrikayı 510 milyon TL’ye satın alıyor.

Honda nerede üretilecek?

Bugün baktığımızda Türkiye başta olmak üzere ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Arjantin, İngiltere, Çin, Tayland, Hindistan ve Vietnam’da Honda ‘lar üretiliyor.

Yeni Civic nerede üretiliyor?

Gebze’deki Honda Türkiye fabrikasında, en hassas şekilde gerçekleştirilen üretimde 1000 kişilik çalışma ekibi ile her yıl 50.000 adet Honda Civic üretiliyor ve üretim yaklaşık 47 yıldır devam ediyor. Türkiye’de otomobil severlerin üzüleceği bir karar da Japon markası Honda’dan geldi.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *