Categories Türkiye

Gonderi Gumruge Sevk Edildi (gelen) Türkiye Ne Demek?(Çözülmüş)

Ürünün Türkiye‘ye ulaşmış olduğunu belirtir. Ürünün Türkiye‘ye ulaşmış olduğunu belirtir. Send item to customs (Inb) Gönderi gümrüğe sevk edildi (Gelen): Bu ifade her ne kadar sizi üzecek olsa da, ürününüzün gümrüğe gideceği anlamına gelir.

PTT iş yerine sevk edildi ne demek?

” PTT İşyerine Sevk Edildi” ifadesi kargonuzun en yakın PTT şubesine ulaştığını ve ertesi gün dağıtıma çıkacağı anlamına gelmektedir. Kargonuz ertesi gün size teslim edilmek üzere bulunduğunuz adrese en yakın PTT Şubesine teslim edilmiştir.

Gonderi teslim merkezinde alindi ne demek?

Ürününüz artık taşınma durumunda. Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi: Burası da oldukça önemli. Ürünün Türkiye’ye ulaşmış olduğunu belirtir.

Kargo gümrükten kaç günde çıkar?

Eğer, ürünün gümrüksüz olduğu düşünülürse doğrudan adresinize gönderilmek üzere postalanır ve muhtemelen 3-4 günde paketinize kavuşursunuz. Şayet, ürünün gümrük işlemleri varsa veya ürünün gümrüklü olduğu düşünülüyorsa bulunduğunuz ildeki Gümrük Müdürlüğü’ne sevk edilir.

Yurt dışından gelen kargolar nereye gelir?

Ürünün gümrük işlemleri varsa veya ürünün gümrüklü olduğu düşünülüyorsa bulunduğunuz ildeki Gümrük Müdürlüğü’ne sevk edilir. Ürün bulunduğunuz ile ulaştığında PTT’nin kargo bölümünde bekler.

You might be interested:  Türkiye 2. Dünya Savaşına Hangi Konferansla Katıldı?(Çözüm bulundu)

PTT kargoda PTT iş yerine geldi ne demek?

Şubeye ulaşmış ama henüz dağıtıma çıkmamış demektir. Büyük ihtimal ertesi gün dağıtıma çıkarırlar.

PTT Kargo Takip PTT işyerine geldi ne demek?

Yani kargonuzu size teslim edecek olan şubede.

Item arrived to Istanbul ne zaman gelir?

İstanbul ‘a ulaşmış ürünün demek. Ortalama bir hafta içerisinde eline ulaşır.

PTT Kargo gönderi gümrüğe sevk edildi ne demek?

Ürünün Türkiye’ye ulaşmış olduğunu belirtir. Send item to customs (Inb) Gönderi gümrüğe sevk edildi (Gelen): Bu ifade her ne kadar sizi üzecek olsa da, ürününüzün gümrüğe gideceği anlamına gelir. Gümrüğe giren her ürün size ulaşmayacağı anlamın gelmez.

Aliexpress gümrükten kaç günde çıkar?

Standart kargo işlemiyle satın aldığını ürünler 15-60 gün içerisinde teslim edileceği gibi ortalama teslimat hızı 7-15 gün sürebilmektedir. Öncelikle satın aldığınız ürünler satıcı tarafından kargoya teslim edilecektir.

Gümrükte kalan mallar nasıl alınır?

Perakende satışlar için gümrük idaresince “Satış Listesi” oluşturulur ve hem normal yolla hem de elektronik yolla ilan edilir. Gümrük idaresince işletilen Perakende Satış Mağazalarından Satış Listesi’ndeki eşyaları satın alabilirsiniz.

Gümrükten ne kadarlık ürün geçer?

Cevap: Transit yolcular hariç olmak üzere, yolcu beraberinde getirilip serbest dolaşıma sokulan gayri ticari nitelikteki, kişisel ve ailevi kullanıma mahsus veya hediye edilmek üzere getirilen eşyaya muafiyet tanınır. Muafiyet, her bir yolcu için toplam gerçek kıymeti 430 Avro’yu geçmeyen eşya için uygulanır.

Yurt dışından gelen kargolar nasıl takip edilir?

Yurtdışı Kargo olarak her türlü gelen taleplere cevap vererek en güvenli servisle tüm yurt dışında ki ürün, mal, koli ve paketler toplama yapılarak yurt içinde merkez ofise gönderilir. Merkez ofise ulaşan gönderiler hiç bekletilmeden araçlı kuryemiz aracılığıyla kapınıza teslim edilmektedir.

You might be interested:  Ziraat Türkiye Kupası Final Maçı Nerede Oynanacak?(EN iyi 5 ipucu)

Gümrüğe neden takılır?

Yurtdışından gelen her gönderinin gümrüğe takılması gayet doğaldır. 75 eurodan ucuz olan gönderiler düşük ihtimalli de olsa gümrüğe takılabilir. Örneğin çok büyük bir koli geldiyse ve üzerinde fiyat olarak 20 dolar yazılmışsa gümrük memuru buna inanmayabilir ve paket içerisindeki ürünü görmek isteyebilir.

Yurtdışı kargo ne kadar sürede gelir?

Yurtdışı Kargo Hizmeti ve Teslimat Süresi Ancak kargonuzun ne zaman gideceği ve kaç günde gideceği gibi sorular aklınıza gelebilmektedir. Firma olarak Avrupa kargo hizmetinde süremiz 1 iş günüdür, Diğer dünya ülkelerine ise 2 veya 3 gün sürelerde kargonuzu gönderebilmekteyiz.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *