Categories Türkiye

Cortana Türkiye Ne Zaman?(EN iyi 5 ipucu)

Cortana Türkiye’de aktif mı?

Ama her nedense çıkmasının üstünden yıllar geçmesine rağmen Türkçe Cortana ülkemizde aktif değil. Apple gibi yada Microsofttan çok sonra kurulan Google,Samsung bile bize bir asistanı layık görmüşken, Cortana Türkçe olarak neden ülkemize gelmiyor. Türkiyede windows dan başka işletim sistemi neredeyse kullanılmıyor.

Cortana Türkçe ne zaman gelecek?

Yani 18 Ekim tarihine kadar ülkemizdeki Windows Phone kullanıcıları yeni bir güncellemeye kavuşacak ve bu güncellemeyle beraber Türkçe Cortana ‘yı kullanmaya başlayabilecekler.

Cortana hangi ülkelerde?

Cortana ‘nın bölgeleri ve dilleri

 • Avustralya: İngilizce.
 • Brezilya: Portekizce.
 • Kanada: İngilizce/Fransızca.
 • Çin: Çince (Basitleştirilmiş)
 • Fransa: Fransızca.
 • Almanya: Almanca.
 • Hindistan: İngilizce.
 • İtalya: İtalyanca.

Cortana nasıl aktif edilir?

Görev çubuğundaki arama kutusunu seçin, ardından Ayarlar ögesini seçin. Hey Cortana ‘nın altında geçiş düğmesini Açık duruma getirin.

Cortana nedir Türkçe?

Cortana, Windows Phone için geliştirilen bir sesli asistan yazılımıdır. Ses algılama özelliği olan ve sesli komutla çalışan Cortana, kullanıcılara yardımcı olan bir sistemdir. Yapay zekaya sahip bir akıllı asistan olan Cortana, Windows 10 ile uyumlu çalışır. Aynı zamanda masaüstü ve uygulama üzerinden kullanılabilir.

Cortana nedir kapatma?

Cortana ‘yı bilgisayarınızın ayarlar kısmında bulunan basit bir açma/ kapama butonuyla pasif hale getirebilirsiniz. Bu işlem, Cortana ‘nın sizin hakkında öğrendiği verileri silmeden, sadece kapalı duruma getirmenizi sağlıyor.

Cortana nedir nasıl kaldırılır?

Cortana Windows 10’dan Nasıl Kaldırılır?

 1. Windows 10 Arama bölmesini açın.
 2. PowerShell olarak arama yapın ve yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın.
 3. Asistanı kaldırmak için bu komutu yazın ve enter tuşuna basın: “Get-AppxPackage -allusers Microsoft.549981C3F5F10 | Remove-AppxPackage“
You might be interested:  Türkiye Kore Savaşına Ne Zaman Asker Gönderdi?(Mükemmel cevap)

Cortana nedir Ekşi?

microsoft’un kendi siri’sine koymayı düşündüğü isim. şurada türkçe desteğine de sahip olması için bir oylama yapılmakta olan windows phone 8.1 sesli asistanı. eğer yapmazlarsa evlerine ateşler düşeceğini belirttim. siri apple tarafından 2011’de yayınlandı.

Cortana nasıl ingilizce yapılır?

Cortana Dil ayarını değiştirmek için Cortana ‘yı açın ve Ayarlar > Dil öğesine gidin. Ardından, açılan menüden denemek istediğiniz dili seçin.

One driver ne işe yarar?

OneDrive, kişisel dosyalarınızı tek bir yerde saklamanıza ve bunlara İnternet’e bağlı olan herhangi bir cihazdan ulaşmanıza olanak sağlar. İş dosyalarını depolama hakkında bilgi için bkz.

Cortana nasıl devre dışı bırakılır?

Yöntem 1: Cortana ‘yı Grup İlkesinden Tamamen Devre Dışı Bırakma

 1. Başlat menüsünü açın.
 2. Aramak “gpedit.msc”ve Grup İlkesi Düzenleyicisi’ni açın.
 3. Git “Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Arama”.
 4. Sağ bölmede bulup açın ” Cortana ‘ya izin ver” politika.

Cortana bölgenizde sunulmuyor nasıl düzeltilir?

Bu sorunu çözebilmek için başlat menüsüne dil yazıp ilk çıkana tıklayınız daha sonra ise bölgesel biçim buradan bölgeyi ABD veya İngiltere sonra ise dili ingilizce yapınız yeni olduğum için yanlışlarım olabilir!

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *