Categories Türkiye

Bulgar Vatandaşı Türkiye De Ne Kadar Kalabilir?

Kişiler hava yolu, otobüs, otomobil, motosiklet ya da yaya olarak Türkiye‘ye girebilir. 6 ayda maksimum 90 gün olmak üzere Türkiye‘de kalabilir.

Bulgaristan vatandaşı Türkiye’de ne kadar kalabilir 2018?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Bulgaristan vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Bulgaristan vatandaşları her 6 ayda Türkiye de vizesiz 90 gün kalma hakkına sahiptir.

Bulgaristan vatandaşı Türkiye’ye gelebilir mi?

Bulgaristan ‘dan Türkiye ‘ ye gelmek için pasaport gerekmektedir. Türkiye ‘ ye girişlerde vize uygulaması bulunmamaktadır. Son 6 ay içerisinde 90 gün boyunca Türkiye ‘de kalabilmek mümkündür.

Bulgaristan vatandaşları Avrupada çalışabilir mi?

Bulgar vatandaşları ve aile üyeleri Avrupa Birliği ve Schengen ülkelerini bir vize sistemine tabi olmadan serbestçe dolaşma hakkına sahiptir. Bulgaristan vatandaşları ve aile üyeleri Avrupa Birliği sınırları içerisindeki herhangi bir ülkede ikamet etme, yaşama ve çalışma hakkına sahiptir.

Eşim Bulgaristan vatandaşı ben nasıl olurum?

Evlilik cüzdanı ile Bulgaristan vatandaşı olan eşin ikamet ettiği adresin bağlı olduğu Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine gidilerek ‘oturum izni’ başvurusu yapılır. 5 yıllık süresiz oturum kartı alınır. 3 yılın sonunda kişi vatandaşlık başvurusu yapma hakkı kazanmış olur ve Bulgaristan Adalet Bakanlığı Vatandaşlık

You might be interested:  Türkiye Darphanesi Nerede? (Çözünme)

Bulgaristan vatandaşlığı almak kaç para?

Yatırımcılar İçin Vatandaşlık: Bulgaristan ‘da 512 bin Euro’luk yatırım yapan Türk vatandaşları Bulgaristan vatandaşlığına başvuru yapma hakkı elde edebiliyor.

Bulgaristan vatandaşlığı kaç Euro?

Avrupa Birliği üye ülkelerinden biri olan Bulgaristan, yabancılara kendi ülkelerinde yatırım yapmaları şartıyla vatandaşlık veriyor. Bunun için yatırımcıların Bulgaristan ‘a 512 bin Euro değerinde yatırım yapması gerekiyor.

Bulgar gümrük ne yasak?

Silah, cephane, zehirli maddeler, tesirli maddeler, patlayıcı maddeler, uyuşturucu maddeler, psikotrop maddeler, koruma altında bulunan bitki ve hayvan türleri, sanat eserleri ve antika değeri bulunan her türlü eşya ile bu tür madeni ve kâğıt paraların Bulgaristan ‘a sokulması yasaktır.

Türkiye Bulgaristan’dan vize istiyor mu?

Bulgaristan Türkiye ‘ye vize uygulayan ülkelerden biridir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri Bulgaristan vizesine tabidir. Kısa süreli olmak şartıyla Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu olanların ülkeye giriş yapabilmeleri için vize almalarına gerek yoktur.

Bulgaristandan Türkiye’ye ne satılır?

Bulgaristandan aldığımız ve sattığımız ürünler merak edilen konular arasındadır. Bulgaristan’ın Türkiye ‘ ye başlıca ihraç ürünleri; petrol ve mineral yağları, bakır, elektrik enerjisi, ay çiçek tohumu, yolcu taşımacılığında kullanılan motorlu araçlar, kanola tohumu, kauçuk borular/hortumlar ve çinko dur.

Bulgaristan vatandaşları hangi ülkelerde çalışabilir 2021?

Bulgar Vatandaşı Hangi Ülkelerde Çalışabilir?

 • Avusturya.
 • Belçika.
 • Kuzey Kıbrıs.
 • Hırvatistan.
 • Çek Cumhuriyeti.
 • Danimarka.
 • Estonya.
 • Finalandiya.

Bulgaristan vatandaşları isviçre’de çalışabilir mi?

İsviçre Bulgaristan vatandaşlarının, İsviçre ‘ye giriş ve seyahatlerindeki bütün kısıtlamaları kaldırdı. İsviçre hükümeti; Bulgaristan ile Romanya vatandaşlarının 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle İsviçre ‘ye serbest giriş, çalışma ve ikamet hakkı kazanacaklarını bildirdi.

Bulgaristan vatandaşları hangi ülkelerde yaşayabilir?

İsrail, Kiribati, Makao, Hong Konk, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti, Kosova, Kosta Rika (30 güne kadar), Mauritius, Makedonya, Malezya, Maldivler (30 gün), Fas, Marshall Adaları, Meksika, Moldova, Monako, Nikaragua, Yeni Zelanda, BAE, Filistin, Palau, Panama (1 ay), Paraguay, Peru, Romanya, Samoa, San Marino, Saint Lucia,

You might be interested:  Unilever Türkiye Kimin?(Mükemmel cevap)

Bulgaristan kaç kuşağa kadar vatandaşlık veriyor?

Yukarıda da değinildiği gibi Bulgaristan 1 kuşak yakınlara vatandaşlık veriyor. İkinci ve diğer kuşaklar ise sadece soyunu öğrenebiliyor, vatandaşlık talebinde bulunamıyor. NASIL BAŞVURULUR? İlk olarak isim denklik belgesi isteniyor.

Bulgaristan çifte vatandaşı nasıl olunur?

Bulgaristan Çifte Vatandaşlık İşlemleri

 1. Bulgar etnik kökenine sahip olmak.
 2. Bulgar anne veya babaya sahip olmak.
 3. Eski Bulgar göçmeni olmak.
 4. Bulgaristan ‘da belirli miktarda yatırım yapmak.
 5. Bulgaristan ‘a katkı sağlamış olmak.
 6. Bulgaristan ‘da vatandaşlık için belirlenmiş olan ikamet süresini doldurmak.

En kolay vatandaşlık hangi ülkeden alınır?

Aslında, herkes için çifte vatandaşlık ve değerli bir ikinci pasaport almak mümkündür. İşte size bu fırsatı sunacak en kolay vatandaşlık veren ülkelerden bazıları: Portekiz, Malta, Kıbrıs, Dominika, St.Kitts, Antigua & Barbuda…

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *