Categories Türkiye

Bp Türkiye Distribütörü Kim?(EN iyi 5 ipucu)

Bilginler A.Ş. — BP Akaryakıt ve Marka Distribütörlüğü

Bilginler a ş kimin?

Bilgin ailesi, 1980 yılında Selahattin Bilgin ve Ortakları Akaryakıt ve Nakliyat Ltd. Şirketi’ni kurarak, Hasköy, Pursaklar, Kırıkkale Köprübaşı Mevkii’ nde bulunan Mobil benzin istasyonlarını Koç Ailesi’ne ait Akyak Şirketi’nden kiralayarak akaryakıt sektöründe iş hayatına başlamıştır.

Türkiyede kaç tane BP istasyonu var?

Uluslararası ürün, hizmet ve emniyet standartlarından ödün vermediğimiz 700’ün üzerindeki istasyonumuz ile ülke çapında her gün 300 binden fazla kişiye ‘ bp deneyimi’ yaşatıyoruz.

Bp’ye ne oldu?

NTV’nin haberine göre, şirket tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, milyonlarca varil petrolün denize sızdığı facianın BP ‘ ye toplam maliyeti 61.6 milyar dolar (yaklaşık 178 milyar lira) oldu. Patlamanın yaşandığı günden beri BP ağır cezalar ödemeye mahkum edildi.

BP hangi araca hangi yağ?

Castrol EDGE, Castrol MAGNATEC, Castrol VECTON, Castrol CRB Turbomax ve Castrol POWER1 markalarımız ile otomobil, ticari araç ve motosikletler için ürettiği yağlara ek olarak endüstri, deniz, hava ve enerji sektörlerine de madeni yağ üretiyoruz.

BP yi kim kurdu?

BP plc (LSE: BP, NYSE: BP ) Britanyalı enerji şirketi ve çok uluslu petrol şirketidir. Merkezi Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’dadır. Şirket dünyadaki en büyük özel enerji şirketlerinden biridir ve dünyanın en büyük altı enerji şirketi arasındadır. 1908 yılında Anglo-Persian Oil Company olarak kurulmuştur.

You might be interested:  Türkiye Dünyanın Hangi Bölümünde?(En iyi çözüm)

BP indirim kart nerelerde geçerli?

8. Kart, kart hamili tarafından, Türkiye genelinde sadece BP Club İndirim Kart programı dahilinde bulunan BP istasyonlarından ve ileride programa dahil edilebilecek üye işyerlerinde yapılan ürün ve hizmet alımında, özel kart okuyucu terminalinde okutulmak suretiyle indirim kazanmak için kullanılacaktır.

Türk Petrol kime ait?

Nisan 2017 tarihinde Zülfikarlar Holding’e bağlı akaryakıt dağıtım şirketi Turkuaz Petrol tarafından, 2016 yılının en büyük satın almasıyla özelleştirilen TP Petrol Dağıtım A.Ş, bugün faaliyetlerini Türkiye Petrolleri markasıyla sürdürüyor.

Türkiye’de kaç tane petrol ofisi istasyonu var?

1983 yılında anonim şirket yapısına kavuşan ve 2000 yılında özelleştirilen Petrol Ofisi, günümüzde 1.800’ü aşkın akaryakıt istasyonu, 1 madeni yağ fabrikası, 8 akaryakıt terminali, 1 LPG terminali, 20 havalimanı ikmal ünitesi ve yaklaşık 1 Milyon metreküp depolama kapasitesiyle Türkiye’nin önde gelen akaryakıt, LPG

Deepwater Horizon kaç kişi öldü?

11 işçinin ilk patlama anında öldüğü kabul edilmektedir. Platform derhal boşaltılmış, yaralı işçiler ise helikopterler yoluyla sağlık merkezlerine nakledilmiştir. Yaklaşık 36 saat sonra, 22 Nisan 2010’da Deepwater Horizon tamamen batmıştır.

BP indirim kartı nasıl kullanılır?

Yeni BP Club üyesi olacak müşterilerin öncelikle kartlarını aktifleştirmesi gerekmektedir. Kartların aktifleştirilmesi için AKTIF yazıp bir boşluk bırakarak 16 haneli BP Club kart numarasını, yine bir boşluk bırakarak AD ve tekrar boşluk bırakarak SOYAD’ın 2802’ye kısa mesaj (SMS) olarak gönderilmesi yeterlidir.

BP patlamasında kaç kişi öldü?

2010 yılında meydana gelen olayda 11 işçi hayatını kaybetmiş, 134 milyon galon petrol etrafa yayılmıştı. BP ‘nin ödeyeceği tazminat miktarı 2015 Ekim ayında çıkan haberler de 20 milyar doların üzerinde olarak açıklanmıştı.

BP Castrol aynı mı?

1966 yılında Burmah şirketi tarafından satın alınan Castrol, 2000 yılında BP şirketler grubuna satıldı.

You might be interested:  Türkiye Izlanda Maci Ne Zaman?

LPG için hangi motor yağı?

LPG ‘li Araçlara Özel Geliştirilen Motor Yağı Castrol GTX, 1968’den beri üretilmekte ve geliştirilmekte olan premium mineral motor yağıdır. API SL/CF performans seviyesinde bir motor yağı olma özelliği sayesinde LPG kullanılan araçların ihtiyaç duyduğu kusursuz bakımı sağlar.

Shell motor yağı nerede üretiliyor?

Shell, 1963 yılından bu yana Kocaeli’nin Derince ilçesindeki tesisinde madeni yağ ve gres üretimi gerçekleştiriyor.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *