Categories Türkiye

Booking Türkiye Rezervasyon Nasıl Yapılır?(Doğru cevap)

Booking Türkiye’de çalışıyor mu?

TÜRSAB’ın başvurusunun ardından alınan kararın ardından 30 Mart’ta Booking.com’un Türkiye ‘deki faaliyetleri durduruldu. Kullanıcılar artık siteden rezervasyon yapmak istediklerinde tesislere ulaşamıyor.

Booking e nasıl ulaşılır?

Konuklarınızın bizimle iletişime geçmesi gerekiyorsa, lütfen “ booking.com/help” adresindeki Yardım Merkezimizi ziyaret etmelerini isteyin. Böylece konuklarınıza tercih ettikleri dilde yardımcı olabiliriz; ayrıca oturum açmış veya seyahat tarihi yakında olan konuklar ile Genius üyelerine öncelik verebiliriz.

Booking Türkiyede yasak mı?

TÜRSAB açtığı dava sonrasında, mahkeme Hollanda menşeili online rezervasyon sitesi Booking ‘in faaliyetlerini durdurdu. Dünyaca ünlü online rezervasyon sitesi Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetleri durduruldu.

Booking com nasıl bir site?

Booking otel, apart, pansiyon ve hostel gibi konaklama yerleri için rezervasyon yapabilmenizi sağlayan online bir platformdur. Booking rezervasyon sunduğu seçenekler arasına; uçuşlar, araba kiralama ve havaalanı taksilerini de eklemiştir.

Booking Türkiye neden kapatıldı?

Rekabet Kurumu bu başvuruyu olumlu buldu ve 2017 yılında, Booking şirketini rekabete aykırı eylemlerinden ötürü 2 milyon 543 bin 992,85 Türk Lirası idari para cezasına çarptırdı ve şirketin Türkiye ‘deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verdi.

Booking nedir nasıl çalışır?

Booking.com BV (” Booking.com”) online rezervasyon hizmetleri sağlar. Konaklama rezervasyonu yapmak isteyen konuklar ile oteliniz, tesisiniz veya geçici/kiralık tatil yeriniz arasında bir aracı (temsilci) olarak hareket ederiz. Bu iş modeli ayrıca “ajans modeli” olarak da bilinir.

Booking extranet nedir?

Booking.com’da bu panele extranet adını veriyoruz. 7/24 erişebileceğiniz extranet, tesis yönetimi için tek durak noktanızdır. Buradan rezervasyonlar, fiyatlar ve kontenjan ile ödeme bilgileri dahil olmak üzere tesis bilgilerinizi kontrol edip güncelleyebilirsiniz.

You might be interested:  Türkiye Ab Ilişkileri Ilk Ne Zaman Başladı?(Çözülmüş)

Booking yasağı kalktı mı?

Şirketin haksız rekabete neden olan ifadeleri sitesinden kaldırması, otellerle imzaladığı sözleşmeleri yeniden düzenlemesi ve 500 bin TL’lik teminat yatırması karşılığında Booking.com’a erişim yasağı kaldırılacak. Asliye Ticaret Mahkemesi, Booking.com ‘in haksız rekabet uyguladığı yönündeki kararını açıkladı.

Booking com açıldı mı?

Türkiye’de internet devleri için çıkarılan yasalar meyvelerini vermeye başladı. Dün İsveç merkezli Spotify’ın yayın lisansı alacağını açıklamasının ardından bir haber daha geldi. Hollanda merkezli dünyaca ünlü online rezervasyon sitesi Booking.com’un da Türkiye’de ofis açmayı ve vergi ödemeyi kabul ettiği öğrenildi.

Booking ne işe yarıyor?

Booking.com, seyahatteki pürüzleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan teknolojiye yatırım yaparak evlerden otellere ve çok daha fazlasının olduğu harika konaklama yerleri, çeşitli ulaşım seçenekleri ve unutulmayacak deneyimleriyle milyonlarca gezgini sorunsuz bir şekilde bir araya getirir.

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (нет голосов)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *